2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzątanie pomieszczeń w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej przy Placu Politechniki 1 w Warszawie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest : Sprzątanie pomieszczeń w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej przy Placu Politechniki 1 w Warszawie
Interne Kennung: ZP.U.SE.26.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Główne aspekty procedury: 1.Wykonawca składa wraz z ofertą następujące podmiotowe środki dowodowe:1)Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej „JEDZ”), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 1 ust. 1), składa każdy z Wykonawców. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (5.5.3 SWZ), potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 2)Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5 K Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących obronie bezpieczeństwa narodowego, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie ze wzorem stanowiącym Zał. nr 1e do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 2. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 1)informacji z Krajowego Rejestru Karnego (…), sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, 2)oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (…) zgodnie ze wzorem stanowiącym Zał. nr 1b do SWZ, 3) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, (…), 4) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, (…), 5) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, (…)zgodnie ze wzorem stanowiącym Zał. nr 1a do SWZ, 6)odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji (…), 7)dokumentów potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia na sumę gwarancyjną określoną w Rozdz. V pkt. 5.1. lit. c SWZ, 8)wykazu dostaw / usług porównywalnych z dostawami / usługami stanowiącymi przedmiot zamówienia, wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie (…) wzór oświadczenia stanowi Zał. nr 1f do Formularza oferty, jak określono w Rozdz. V pkt. 5.1. lit. d SWZ, 9)wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego (…) wzór oświadczenia stanowi Zał. nr 1g do Formularza oferty, jak określono w Rozdz. V pkt. 5.1. lit. e SWZ. 3. Ponadto do oferty należy załączyć:1)Formularz oferty, stanowi Zał. nr 1 do SWZ; 2)Opis przedmiotu zamówienia Wykaz powierzchni do sprzątania, stanowiący Zał. nr 2 do SWZ; 3)Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5 K Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę (…) zgodnie ze wzorem stanowiącym Zał.nr 1e do SWZ; 4)Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik; Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 5)[Jeżeli dotyczy] Zał. nr 1c do Formularza oferty Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 118 ust. 3 ustawy Pzp Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby; 6)[Jeżeli dotyczy] Zał. nr 1d do Formularza oferty Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 7)Wadium (jeżeli jest składane w formie niepieniężnej). 4. Wymagania dotyczące wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia określono w Rozdz. V pkt. 5.4 SWZ. 5. Informacje o formalnościach, jakie muszą zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy, wzór umowy określono w Rozdz. XVII SWZ. 6. Zamawiający żąda zabezpieczenia oferty wadium (określono w Rozdz. XII SWZ).7. Zamawiający będzie żądał wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania zamówienia (określono w Rozdz. XVIII SWZ).8. Informacja o przedmiotowych środkach dowodowych: (określono w Rozdz. VII SWZ).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: sprzątanie pomieszczeń w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej przy Placu Politechniki 1 w Warszawie
Interne Kennung: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Warunki realizacji w zakresie prawa opcji zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiące Załącznik nr 4 do SWZ § 11 Prawo opcji.