2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Dostawa sprzętu i wyposażenia na przejścia graniczne usytuowane w woj. lubelskim i LZOPG w Chełmie"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i wyposażenia na przejścia graniczne usytuowane w województwie lubelskim i LZOPG w Chełmie, wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych. Zamówienie podzielone jest na 3 części: 1) część nr 1 – "Dostawa sprzętu informatycznego, świadczenie usług gwarancyjnych na przejścia graniczne usytuowane w woj. lubelskim i LZOPG w Chełmie", 2) część nr 2 – "Dostawa komputerów dla potrzeb Służby Celno-Skarbowej, świadczenie usług gwarancyjnych na przejścia graniczne usytuowane w woj. lubelskim", 3) część nr 3 – "Dostawa sprzętu biurowego, świadczenie usług gwarancyjnych na przejścia graniczne usytuowane w woj. lubelskim i LZOPG w Chełmie".
Interne Kennung: ZZP.26.29.2026.EK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 793 z późn.zm.), dalej zwana: "ustawą Pzp". 2. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie: art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. 4. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia: a)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, b) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 7 do SWZ), c) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, d) oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu (JEDZ), o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 36 ustawy Pzp (załącznik nr 6 do SWZ). W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty i oświadczenia wymienione w lit. a-d składa każdy z wykonawców. 5. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia. 6. Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji. 7. Wykonawca, który zamierza posługiwać się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, powinien wskazać informację o certyfikacie w JEDZ, w szczególności w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. 8. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające identyfikację certyfikatu, ustalenie podmiotu certyfikującego, okresu ważności certyfikacji oraz zakresu, w jakim zamierza posługiwać się certyfikatem w niniejszym postępowaniu. 9. W zakresie niepodlegania wykluczeniu każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wykazuje brak podstaw wykluczenia odrębnie, przez powołanie się na własny certyfikat niepodlegania wykluczeniu. 10. Ofertę i ww. oświadczenia, składa się w formie elektronicznej tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 11. Wszelkie informacje na temat postępowania są zawarte w dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30213300 Tischcomputer, 48310000 Dokumentenerstellungssoftwarepaket, 32420000 Netzausrüstung, 32413100 Router für Netzwerke, 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung, 32323100 Farbbildmonitore, 30233140 Direktzugriffspeicher, 30211500 Hauptprozessor (CPU) oder Prozessoren, 30237200 Computerzubehör, 31620000 Elektrische Akustik- oder Optiksignalgeräte, 48620000 Betriebssysteme, 44316400 Metallwaren, 30237000 Teile und Zubehör für Computer, 30237410 Computermäuse, 30237460 Computertastaturen, 30213000 Personalcomputer, 32320000 Fernseh- und audiovisuelle Geräte, 42962000 Druck- und Grafikausrüstung, 30232110 Laserdrucker, 30191400 Reißwölfe, 30121100 Fotokopierer, 30216130 Strichcodeleser, 32342100 Kopfhörer, 38652120 Videoprojektoren, 32341000 Mikrofone, 32342410 Akustische Ausrüstung, 30216100 Optische Leser, 32323500 Video-Überwachungssystem
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: "Dostawa sprzętu informatycznego, świadczenie usług gwarancyjnych na przejścia graniczne usytuowane w woj. lubelskim i LZOPG w Chełmie"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu informatycznego na przejścia graniczne usytuowane w województwie lubelskim i LZOPG w Chełmie, wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych. Minimalne wymagane parametry techniczne oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1 wraz z załącznikami - załącznik nr 1A do SWZ. Dostarczony sprzęt i wyposażenie muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane w 2026 roku, wolne od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30213300 Tischcomputer, 48310000 Dokumentenerstellungssoftwarepaket, 32420000 Netzausrüstung, 32413100 Router für Netzwerke, 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung, 32323100 Farbbildmonitore, 30233140 Direktzugriffspeicher, 30211500 Hauptprozessor (CPU) oder Prozessoren, 30237200 Computerzubehör, 31620000 Elektrische Akustik- oder Optiksignalgeräte, 48620000 Betriebssysteme, 44316400 Metallwaren, 30237000 Teile und Zubehör für Computer, 30237410 Computermäuse, 30237460 Computertastaturen, 30213000 Personalcomputer, 32320000 Fernseh- und audiovisuelle Geräte
Los: LOT-0002
Titel: „Dostawa komputerów dla potrzeb Służby Celno - Skarbowej, świadczenie usług gwarancyjnych na przejścia graniczne usytuowane w woj. lubelskim"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów dla potrzeb Służby Celno - Skarbowej, świadczenie usług gwarancyjnych na przejścia graniczne usytuowane w woj. lubelskim. Minimalne wymagane parametry techniczne oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2 wraz z załącznikiem - załącznik nr 1B do SWZ. Dostarczony sprzęt i wyposażenie muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane w 2026 roku, wolne od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 2
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Los: LOT-0003
Titel: „Dostawa sprzętu biurowego, świadczenie usług gwarancyjnych na przejścia graniczne usytuowane w woj. lubelskim i LZOPG w Chełmie"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu biurowego, świadczenie usług gwarancyjnych na przejścia graniczne usytuowane w woj. lubelskim i LZOPG w Chełmie. Minimalne wymagane parametry techniczne oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 3 wraz z załącznikami - załącznik nr 1C do SWZ. Dostarczony sprzęt i wyposażenie muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane w 2026 roku, wolne od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 3
Haupteinstufung (cpv): 42962000 Druck- und Grafikausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker, 30191400 Reißwölfe, 30121100 Fotokopierer, 30216130 Strichcodeleser, 32342100 Kopfhörer, 38652120 Videoprojektoren, 32341000 Mikrofone, 32342410 Akustische Ausrüstung, 30216100 Optische Leser, 32323500 Video-Überwachungssystem