611369-2026 - Wettbewerb
Polen – Datenübertragung – Świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakresie bezprzewodowej dwukierunkowej transmisji danych przez całą dobę oraz uruchomienie APNów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług telekomunikacyjnych w zakresie bezprzewodowej dwukierunkowej transmisji danych przez całą dobę oraz uruchomienie APNów
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia są usługi: „Świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakresie bezprzewodowej dwukierunkowej transmisji danych przez całą dobę oraz uruchomienie APNów”. 2. Celem realizacji zamówienia jest zapewnienie łączności z urządzeniami rejestrującymi wykroczenia drogowe oraz dla zapewnienia łączności mobilnej inspektorów z siecią teleinformatyczną GITD. 3. Szczegółowy Opis Przedmiotu zamówienia został określony w SWZ Cz. III Opis przedmiotu zamówienia oraz w IV Cz. SWZ (PPU). 4. Wykonawca nie jest zobowiązany do wniesienia wadium. 5. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą: 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie zgodnie z art. 452 ust. 2 ustawy Pzp. 6. Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. 7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 9. Zamawiający nie żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia zebrania przedofertowego z Wykonawcami. 12. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227–238 ustawy Pzp. 13.Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. 14.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, za wyjątkiem zaistnienia sytuacji, o której mowa w art. 261 ustawy Pzp. 15.Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców przy realizacji zamówienia. 15.1. W przypadku udziału podwykonawców przy realizacji zamówienia Zamawiający, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp, żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę nazw firm podwykonawców (o ile są znane). 15.2. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. 16.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących realizacji przedmiotu zamówienia. 17.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kluczowych zadań dotyczących realizacji przedmiotu zamówienia. 18.Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. 19.Z uwagi, iż czynności wykonywane przez osoby wskazane do realizacji zamówienia publicznego nie polegają na świadczeniu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 Kodeksu pracy, Zamawiający nie określa wymogu zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie umowy. 20.Zamawiający nie zastrzega wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w przepisie 96 ust. 1 ustawy Pzp. 21. Zamawiający nie zastrzega wymogów i wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w przepisie 101 ust. 1 ustawy Pzp. 22.RODO - Klauzula Informacyjna zawarta w SWZ. 23.Zamawiający nie przewiduje, że w przedmiotowym postępowaniu udzieli zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 24.Terminy realizacji poszczególnych obowiązków Wykonawcy, składających się na przedmiot zamówienia, zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących Część IV SWZ oraz w opisie przedmiotu zamówienia wskazanym w Części III SWZ. 25. Wizja lokalna: 25.1. Zamawiający przewiduje możliwość uczestnictwa Wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia w wizji lokalnej w celu sprawdzenia warunków związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia. 25.2. Brak uczestnictwa w wizji lokalnej nie stanowi podstawy do odrzucenia oferty Wykonawcy, o której mowa w art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp, ze względu na fakt, iż udział w niej jest fakultatywny. Szczegółowe informacje zawarte w części III SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, ust.4.6. Wewnętrzny identyfikator: BDG.ZPB.230.7.2026
Interne KennungBDG.ZPB.230.7.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensKOMUNIKACJA I POZOSTAŁE DODATKOWE INFORMACJE 1. Postępowanie prowadzone jest w jęz. polskim na elektronicznej Platformie Zakupowej (dalej zwanej również „Platformą”) pod adresem https://przetargi-gitd.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet i nazwą: „Świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakresie bezprzewodowej dwukierunkowej transmisji danych przez całą dobę oraz uruchomienie APNów", NUMER SPRAWY: BDG.ZPB.230.7.2026. 2. Komunikacja w postępowaniu odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy pod adresem wskazanym w pkt 1. 3. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w ust. 4 cz. I SWZ. 4. Zamawiający jako dopuszczalne określa formaty danych zgodne z KRI o wielkości do 100 MB. Jednocześnie Zamawiający zaleca/rekomenduje stosowanie w szczególności następujących formatów danych, dokumentów i oświadczeń: .pdf, .doc, .docx. Zamawiający określa dopuszczalny format kwalifikowanego podpisu elektronicznego, jako: format PAdES, którym zaleca się podpisywanie dokumentów w formacie „.pdf” – zawiera w sobie podpisany plik i podpis, osobno podpisany dokument i oddzielny plik z podpisem, który Wykonawca jest zobowiązany załączyć w przypadku podpisywani dokumentów w formacie innym niż „pdf”. 5. Zamawiający rekomenduje używanie znacznika czasu. 6. Szczegóły na temat wykonywania poszczególnych czynności w toku postępowania zawarte są w Instrukcjach dla Wykonawcy. Instrukcje dostępne są pod adresem: https://przetargi-gitd.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=przetargi-gitd&USER_MENU_HOVER=publicFilesList 7. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma. 8. Ofertę stanowi wypełniony formularz „Oferta” (Formularz OF.0.) i formularz cenowy (Formularz OF.1) oraz dokumenty wymienione w Warunkach szczególnych SWZ. 9. Oferta i oświadczenie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ) oraz Oświadczenie własne w zakresie art. 7 ust. 1 UPWAU i art. 5k Rozporządzeniu 833/2014 (DP.4) muszą być sporządzone, z zachowaniem formy elektronicznej, pod rygorem nieważności i podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 10. Wraz z ofertą powinny być złożone dokumenty, zgodnie z ust. 6.12 cz. I SWZ. 11. Informacje dotyczące certyfikacji wykonawców zamówień publicznych Wykonawca (występujący w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jako wykonawca/wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia/podmiot udostępniający zasoby), który w ramach postępowania zamierza posługiwać się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, powinien wskazać informację o certyfikacie w części II sekcji A JEDZ - w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające: a) identyfikację certyfikatu – numer i oznaczenie certyfikatu; b) ustalenie podmiotu certyfikującego – pełna nazwa akredytowanej jednostki certyfikującej; c) odnalezienie certyfikatu w bazie – adres internetowy ogólnodostępnej bazy danych (Adres, pod którym Zamawiający może bezpłatnie pobrać lub zweryfikować certyfikat); d) ustalenie zakresu, w jakim wykonawca zamierza się nim posługiwać – okres ważności certyfikatu i Dokładny zakres certyfikacji (Należy wymienić artykuły ustawy Pzp lub podstawy wykluczenia wskazane w SWZ, które obejmuje certyfikat). 12. Zamawiający nie przewiduje, że unieważni postępowanie w przypadkach określonych w art. 257 ustawy Pzp, 13. Zamówienie zostało ujęte w planie postępowań GITD na rok 2026 pod nr 2.3.10
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72318000 Datenübertragung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31712112 SIM-Karten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia są usługi: „Świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakresie bezprzewodowej dwukierunkowej transmisji danych przez całą dobę oraz uruchomienie APNów”. 2. Celem realizacji zamówienia jest zapewnienie łączności z urządzeniami rejestrującymi wykroczenia drogowe oraz dla zapewnienia łączności mobilnej inspektorów z siecią teleinformatyczną GITD. 3. Szczegółowy Opis Przedmiotu zamówienia został określony w SWZ Cz. III Opis przedmiotu zamówienia oraz w IV Cz. SWZ (PPU). 4. Wykonawca nie jest zobowiązany do wniesienia wadium. 5. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą: 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie zgodnie z art. 452 ust. 2 ustawy Pzp. 6. Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. 7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 9. Zamawiający nie żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia zebrania przedofertowego z Wykonawcami. 12. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227–238 ustawy Pzp. 13.Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. 14.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, za wyjątkiem zaistnienia sytuacji, o której mowa w art. 261 ustawy Pzp. 15.Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców przy realizacji zamówienia. 15.1. W przypadku udziału podwykonawców przy realizacji zamówienia Zamawiający, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp, żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę nazw firm podwykonawców (o ile są znane). 15.2. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. 16.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących realizacji przedmiotu zamówienia. 17.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kluczowych zadań dotyczących realizacji przedmiotu zamówienia. 18.Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. 19.Z uwagi, iż czynności wykonywane przez osoby wskazane do realizacji zamówienia publicznego nie polegają na świadczeniu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 Kodeksu pracy, Zamawiający nie określa wymogu zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie umowy. 20.Zamawiający nie zastrzega wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w przepisie 96 ust. 1 ustawy Pzp. 21. Zamawiający nie zastrzega wymogów i wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w przepisie 101 ust. 1 ustawy Pzp. 22.RODO - Klauzula Informacyjna zawarta w SWZ. 23.Zamawiający nie przewiduje, że w przedmiotowym postępowaniu udzieli zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 24.Terminy realizacji poszczególnych obowiązków Wykonawcy, składających się na przedmiot zamówienia, zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących Część IV. 25. Wizja lokalna: 25.1. Zamawiający przewiduje możliwość uczestnictwa Wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia w wizji lokalnej w celu sprawdzenia warunków związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia. 25.2. Brak uczestnictwa w wizji lokalnej nie stanowi podstawy do odrzucenia oferty Wykonawcy, o której mowa w art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp, ze względu na fakt, iż udział w niej jest fakultatywny. Szczegółowe informacje zawarte w części III SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, ust.4.6. Wewnętrzny identyfikator: BDG.ZPB.230.7.2026
Optionen
Beschreibung der OptionenInformacje na temat prawa opcji: 1.1. Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Prawem opcji jest zwiększenie zakresu zamówienia o dostawę oraz uruchomienie dodatkowych kart SIM wraz z aktywacją usług transmisji danych w ramach prywatnego APN, w liczbie do 1000 szt. 1.2. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w przypadku zwiększenia potrzeb Zamawiającego. Wykonanie dostawy nieaktywnych kart SIM w ramach prawa opcji nastąpi w terminie nie dłuższym niż 14 dni kalendarzowych od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. Aktywacja dostarczonych kart SIM nastąpi w terminie nie dłuższym niż 5 dni kalendarzowych od dnia podpisania przez Strony protokołu odbioru dostawy kart SIM. 1.3. Zamawiający będzie uprawniony do złożenia pisemnego żądania, o który mowa w pkt. 2 w terminie począwszy od 14 dnia kalendarzowego od daty podpisania umowy, z zastrzeżeniem, iż pisemne żądanie nie może zostać złożone w terminie krótszym niż 90 dni przez przed zakończeniem realizacji przedmiotu zamówienia 1.4. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego żądania (oświadczenia woli) w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 1.5. Skorzystanie z części prawa opcji nie wyłącza możliwości skorzystania z pozostałej jego części w późniejszym terminie, w okresie obowiązywania Umowy.
611369-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: BDG.ZPB.230.7.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72318000 Data transmission services
Additional classification (cpv): 31712112 SIM cards
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: