611385-2026 - Wettbewerb
Polen – Übungssimulatoren – WOFiTM/57/2026/PN Dostawa symulatorów szkoleniowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWOFiTM/57/2026/PN Dostawa symulatorów szkoleniowych
BeschreibungDostawa symulatora medycznego wysokiej wierności do szkoleń TCCC - dorosły - 3 kpl.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUzasadnienie faktyczne zastosowania art. 138 ust. 2 pkt. 2 W związku z potrzebą zakupu asortymentu będącego przedmiotem zamówienia (Pismo IWSZ z dnia 10.08.2026 r.) oraz Decyzją MON 118/MON Ministra Obrony Narodowe z dnia 01 września 2021 r. Rozdział 3 ust. 8, która mówi, że Termin podpisywania umów na zadania ujęte w centralnych planach rzeczowych i finansowanych z budżetu resortu obrony narodowej w roku budżetowym upływa z dniem 31 października roku budżetowego, konieczne jest skrócenie terminu otwarcia ofert. Należy również podkreślić, że WOFiTM dokonał rozeznania rynku z którego wynika, że zachowanie odpowiedniego terminu na realizację zamówienia nie pozwala na zachowanie podstawowych terminów ustawowych na złożenie oferty. Jak wskazuje doktryna pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie musi wynikać z okoliczności niezależnych od zamawiającego – może to więc być pilność, która wynika z okoliczności co najmniej możliwych do przywidzenia. Wniosek taki potwierdza motyw 46 preambuły dyrektywy 2014/25/UE, w którym wskazano na stworzenie zamawiającym możliwości skracania terminów składania ofert, oraz doprecyzowano, że „nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać”. – z powyższego wynika przede wszystkim, że nie należy przesłanki „pilnej potrzeby” przyrównywać do przypadków siły wyższej, wszak może być to również okoliczność leżąca po stronie zamawiającego, którą zamawiający w dodatku był w stanie przewidzieć.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34152000 Übungssimulatoren
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungSymulator medyczny wysokiej wierności do szkoleń TCCC - dorosły - 3 kpl.
Optionen
Beschreibung der OptionenSymulator medyczny wysokiej wierności do szkoleń TCCC - dorosły - 3 kpl.