See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Különféle élelmiszerek beszerzése 2026-2027. évre
Beschreibung: Szállítási szerződés az alábbi élelmiszerek beszerzésére 1. Zöldség: 54 431 kg 3935 db és 3900 csomó, gyümölcs: 16 631 kg, tojás 52 000 db, savanyúság: 2266 kg 2. Kenyér, pékárú 14 560 kg, 471 796 db, 3. Mirelit árú 33 974 kg, 4. Húsárú: baromfi, hal: 17 082 kg, 5. Szárazárú: 33 345 kg, 29 233 db, 10 060 liter, 6. Húsárú: sertés és marha: 22 394 kg 7. Tejtermék: 4298 kg, 52 982 db, 37 820 liter, 3000 doboz 8. Kényelmi termékek: 5491 kg 9. Töltelékárú: 5 805 kg. A szerződés - valamennyi részajánlati kör tekintetében - az aláírás napjától számított 12 hónapig, vagy a mennyiségek kimerítésééig tart. Az ártáblázatban az egyes termékek esetében szereplő mennyiségek egy 1 éves időtartamra vetített tervezett mennyiségek. Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az ajánlattételi felhívásban, és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata. Részletes leírás, specifikáció a dokumentációban található.
Vorherige Bekanntmachung: 392977-2026
Interne Kennung: EKR001056622026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kbt. 69.§-ben foglaltak szerint
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zöldség, gyümölcs
Beschreibung: Teljes mennyiség: Friss zöldség: 54 431 kg 3 935 db és 3 900 csomó, friss gyümölcs: 16 631 kg, tojás: 52 000 db (fertőtlenített "L" méret 42 000 db, fertőtlenített "M" méret 10 000 db), savanyúság (5 literes vödrös): 2266 kg. Az ajánlattevő által szállított élelmiszer termékeknek meg kell felelnie az élelmiszer termékek forgalomba hozatalára vonatkozó jogszabályoknak, valamint a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak. Ajánlattevő kizárólag I. osztályú minőségű árura vonatkozóan tehet árajánlatot, illetve az Ajánlatkérő csak I. osztályú minőségű árut fogad el. Az osztályra vonatkozó követelmények, és megengedett eltérések mellett a terménynek a következő tulajdonságokkal bírniuk kell: - Ép, egész, egészséges, gondosan szedett - Rothadás vagy más minőségcsökkenés ne legyen rajta - Tiszta, gyakorlatilag mentes minden látható idegen anyagtól - Kártevőktől és növényi betegségektől mentes - Mentes legyen minden idegen szagtól, íztől Az Ajánlatkérő csak friss árut fogad! Hosszabb időn át a hűtőraktárakban tárolt áru 24 órán belül a fogyasztóhoz érve összeesik, fonnyad, élvezeti értékéből súlyosan veszít. Ilyen árura nem kérünk ajánlatot, és nem is fogadunk. Az Ajánlatkérő előírja, hogy a szállítási időpontban az áruk a minőség-megőrzési idő minimum 2/3 részével rendelkezzen. A szállító köteles a szállítólevélen, számlán feltüntetni a fogyaszthatósági időt. Az áru növényvédő szerek kezelésére kiírt élelmezés-egészségügyi várakozási idő betartását a szállító a kísérő bizonylaton igazolni köteles! A szállítás körülményeinek és a szállítóeszköznek meg kell felelnie a hatályos jogszabályoknak, különös tekintettel a 852/2004. EK rendeletben meghatározott követelményeknek. Az elszámolás (számlázás) a szerződés hatálya alatt ténylegesen megrendelt/leszállított élelmiszerféleségek és mennyiségek alapján történik, a nyertes ajánlattevő által megadott egységárak alapján. Ajánlatkérő jogosult a szerződés által meghatározott termékkörre vonatkozóan pótmegrendeléseket is kibocsátani az előzetes megrendelésben nem szereplő termékekre. A pótrendelés leadása a szállítást megelőző munkanap 14.00 óráig történik. A tojást kizárólag tálcán, gyűjtő csomagolásban, külső káros hatásoktól megóvva, a Magyar Élelmiszerkönyv előírásai alapján darabonként jelölve kell szállítani. Hibás teljesítés esetén - amennyiben a megrendelt áru a szállító hibájából nem, vagy nem megfelelő minőségben érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított egy órán belül korrigálnia kell. Hibás rendelés esetén - amennyiben az áru a megrendelő hibájából nem érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított egy órán belül teljesítenie kell. Részletes leírás, specifikáció a dokumentációban található
Interne Kennung: EKR001056622026/1
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142500 Eier
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő a szerződés időtartama alatt a szerződéstervezetben foglalt azonos feltételekkel és ellenértéken jogosult a teljes mennyiség + 30 %-nak megfelelő mennyiség megrendelésére. Ennek érdekében nyertes ajánlattevő köteles vételi jogot biztosítani ajánlatkérő számára a szerződésben foglalt feltételekkel azonos feltételek szerint. A vételi jog gyakorlása tekintetében a Ptk. 6:225-226.§ rendelkezései is irányadóak.
Los: LOT-0002
Titel: Pékáru
Beschreibung: Teljes mennyiség: Kenyér, egyéb pékárú 14 560 kg, 471 796 db, Az ajánlattevő által szállított élelmiszer termékeknek meg kell felelnie az élelmiszer termékek forgalomba hozatalára vonatkozó jogszabályoknak, valamint a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak. Ajánlattevő kizárólag I. osztályú minőségű árura vonatkozóan tehet árajánlatot, illetve az Ajánlatkérő csak I. osztályú minőségű árut fogad el. Az elszámolás (számlázás) a szerződés hatálya alatt ténylegesen megrendelt/leszállított élelmiszerféleségek és mennyiségek alapján történik, a nyertes ajánlattevő által megadott egységárak alapján. Ajánlatkérő jogosult a szerződés által meghatározott termékkörre vonatkozóan pótmegrendeléseket is kibocsátani az előzetes megrendelésben nem szereplő termékekre. A pótrendelés leadása a szállítást megelőző munkanap 14.00 óráig történik. Hibás teljesítés esetén - amennyiben a megrendelt áru a szállító hibájából nem, vagy nem megfelelő minőségben érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított harminc percen belül korrigálnia kell. Hibás rendelés esetén - amennyiben az áru a megrendelő hibájából nem érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított egy órán belül teljesítenie kell. Ajánlattevő köteles a megajánlott termékek olyan termékspecifikációs lapját, gyártmánylapját becsatolni, amely tartalmazza a következő összetevőket: telített zsírsav-, zsír-, energia- fehérje-, szénhidrát-, cukor- és sótartalom, valamit allergén összetevők. Szállítási feltételek: Ajánlattevő köteles kizárólag olyan terméket szállítani, amely azonnali felhasználásra alkalmas, és az általános köznapi értelemben „friss” és kifogástalan állapotúnak minősül. Amennyiben az adott termék eltarthatónak (tárolhatónak) minősül, a kiszállítás időpontjában rendelkezzen az adott termék gyártásától számított, a csomagoláson (ill. a termékcímkén) feltüntetett minőség megőrzési vagy fogyaszthatósági idő közötti időintervallum legalább 50 % időtartamával. Ajánlatkérő csak sértetlen, ép, szennyeződéstől védő csomagolással ellátott árut vesz át. Részletes leírás, specifikáció a dokumentációban található
Interne Kennung: EKR001056622026/2
Haupteinstufung (cpv): 15610000 Mahl- und Schälmühlenerzeugnisse
Los: LOT-0003
Titel: Mirelit áru
Beschreibung: Teljes mennyiség: Mirelit termékek: 33 974 kg, Az ajánlattevő által szállított élelmiszer termékeknek meg kell felelnie az élelmiszer termékek forgalomba hozatalára vonatkozó jogszabályoknak, valamint a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak. Ajánlattevő kizárólag I. osztályú minőségű árura vonatkozóan tehet árajánlatot, illetve az Ajánlatkérő csak I. osztályú minőségű árut fogad el. Az elszámolás (számlázás) a szerződés hatálya alatt ténylegesen megrendelt/leszállított élelmiszerféleségek és mennyiségek alapján történik, a nyertes ajánlattevő által megadott egységárak alapján. Ajánlatkérő jogosult a szerződés által meghatározott termékkörre vonatkozóan pótmegrendeléseket is kibocsátani az előzetes megrendelésben nem szereplő termékekre. A pótrendelés leadása a szállítást megelőző munkanap 14.00 óráig történik. Hibás teljesítés esetén - amennyiben a megrendelt áru a szállító hibájából nem, vagy nem megfelelő minőségben érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított harminc percen belül korrigálnia kell. Hibás rendelés esetén - amennyiben az áru a megrendelő hibájából nem érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított egy órán belül teljesítenie kell. Ajánlattevő köteles a megajánlott termékek olyan termékspecifikációs lapját, gyártmánylapját becsatolni, amely tartalmazza a következő összetevőket: telített zsírsav-, zsír-, energia- fehérje-, szénhidrát-, cukor- és sótartalom, valamit allergén összetevők. Szállítási feltételek: Ajánlattevő köteles kizárólag olyan terméket szállítani, amely azonnali felhasználásra alkalmas, és az általános köznapi értelemben „friss” és kifogástalan állapotúnak minősül. Amennyiben az adott termék eltarthatónak (tárolhatónak) minősül, a kiszállítás időpontjában rendelkezzen az adott termék gyártásától számított, a csomagoláson (ill. a termékcímkén) feltüntetett minőség megőrzési vagy fogyaszthatósági idő közötti időintervallum legalább 50 % időtartamával. Ajánlatkérő csak sértetlen, ép, szennyeződéstől védő csomagolással ellátott árut vesz át. Részletes leírás, specifikáció a dokumentációban található
Interne Kennung: EKR001056622026/3
Haupteinstufung (cpv): 15896000 Tiefkühlprodukte
Los: LOT-0004
Titel: Hús: baromfi, hal
Beschreibung: Teljes mennyiség: Előhűtött húsárú baromfi, hal: 17 082 kg. Az ajánlattevő által szállított élelmiszer termékeknek meg kell felelnie az élelmiszer termékek forgalomba hozatalára vonatkozó jogszabályoknak, valamint a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak. Ajánlattevő kizárólag I. osztályú minőségű árura vonatkozóan tehet árajánlatot, illetve az Ajánlatkérő csak I. osztályú minőségű árut fogad el. Az elszámolás (számlázás) a szerződés hatálya alatt ténylegesen megrendelt/leszállított élelmiszerféleségek és mennyiségek alapján történik, a nyertes ajánlattevő által megadott egységárak alapján. Ajánlatkérő jogosult a szerződés által meghatározott termékkörre vonatkozóan pótmegrendeléseket is kibocsátani az előzetes megrendelésben nem szereplő termékekre. A pótrendelés leadása a szállítást megelőző munkanap 14.00 óráig történik. Hibás teljesítés esetén - amennyiben a megrendelt áru a szállító hibájából nem, vagy nem megfelelő minőségben érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított harminc percen belül korrigálnia kell. Hibás rendelés esetén - amennyiben az áru a megrendelő hibájából nem érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított egy órán belül teljesítenie kell. Ajánlattevő köteles a megajánlott termékek olyan termékspecifikációs lapját, gyártmánylapját becsatolni, amely tartalmazza a következő összetevőket: telített zsírsav-, zsír-, energia- fehérje-, szénhidrát-, cukor- és sótartalom, valamit allergén összetevők. Szállítási feltételek: Ajánlattevő köteles kizárólag olyan terméket szállítani, amely azonnali felhasználásra alkalmas, és az általános köznapi értelemben „friss” és kifogástalan állapotúnak minősül. Amennyiben az adott termék eltarthatónak (tárolhatónak) minősül, a kiszállítás időpontjában rendelkezzen az adott termék gyártásától számított, a csomagoláson (ill. a termékcímkén) feltüntetett minőség megőrzési vagy fogyaszthatósági idő közötti időintervallum legalább 50 % időtartamával. Ajánlatkérő csak sértetlen, ép, szennyeződéstől védő csomagolással ellátott árut vesz át. Részletes leírás, specifikáció a dokumentációban található
Interne Kennung: EKR001056622026/4
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15210000 Fischfilets, Fischleber und Fischrogen
Los: LOT-0005
Titel: Szárazáru
Beschreibung: Teljes mennyiség: Szárazárú: 33 345 kg, 29 233 db, 10 060 liter. Az ajánlattevő által szállított élelmiszer termékeknek meg kell felelnie az élelmiszer termékek forgalomba hozatalára vonatkozó jogszabályoknak, valamint a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak. Ajánlattevő kizárólag I. osztályú minőségű árura vonatkozóan tehet árajánlatot, illetve az Ajánlatkérő csak I. osztályú minőségű árut fogad el. Az elszámolás (számlázás) a szerződés hatálya alatt ténylegesen megrendelt/leszállított élelmiszerféleségek és mennyiségek alapján történik, a nyertes ajánlattevő által megadott egységárak alapján. Ajánlatkérő jogosult a szerződés által meghatározott termékkörre vonatkozóan pótmegrendeléseket is kibocsátani az előzetes megrendelésben nem szereplő termékekre. A pótrendelés leadása a szállítást megelőző munkanap 14.00 óráig történik. Hibás teljesítés esetén - amennyiben a megrendelt áru a szállító hibájából nem, vagy nem megfelelő minőségben érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított harminc percen belül korrigálnia kell. Hibás rendelés esetén - amennyiben az áru a megrendelő hibájából nem érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított egy órán belül teljesítenie kell. Ajánlattevő köteles a megajánlott termékek olyan termékspecifikációs lapját, gyártmánylapját becsatolni, amely tartalmazza a következő összetevőket: telített zsírsav-, zsír-, energia- fehérje-, szénhidrát-, cukor- és sótartalom, valamit allergén összetevők. Szállítási feltételek: Ajánlattevő köteles kizárólag olyan terméket szállítani, amely azonnali felhasználásra alkalmas, és az általános köznapi értelemben „friss” és kifogástalan állapotúnak minősül. Amennyiben az adott termék eltarthatónak (tárolhatónak) minősül, a kiszállítás időpontjában rendelkezzen az adott termék gyártásától számított, a csomagoláson (ill. a termékcímkén) feltüntetett minőség megőrzési vagy fogyaszthatósági idő közötti időintervallum legalább 50 % időtartamával. Ajánlatkérő csak sértetlen, ép, szennyeződéstől védő csomagolással ellátott árut vesz át. A szállítás minden nap (hétfőtől - vasárnapig), a megrendelt mennyiségben történik Ajánlatkérő címére reggel 4.00 - 4.30 óra közötti időben. A heti mennyiség megrendelése a megelőző hét péntek napján 12.00 óráig írásban, email-en elküldve történik. Részletes leírás, specifikáció a dokumentációban található
Interne Kennung: EKR001056622026/5
Haupteinstufung (cpv): 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Los: LOT-0006
Titel: Hús: sertés, marha
Beschreibung: Teljes mennyiség: Előhűtött sertés és szarvasmarha hús 22 394 kg Az ajánlattevő által szállított élelmiszer termékeknek meg kell felelnie az élelmiszer termékek forgalomba hozatalára vonatkozó jogszabályoknak, valamint a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak. Ajánlattevő kizárólag I. osztályú minőségű árura vonatkozóan tehet árajánlatot, illetve az Ajánlatkérő csak I. osztályú minőségű árut fogad el. Az elszámolás (számlázás) a szerződés hatálya alatt ténylegesen megrendelt/leszállított élelmiszerféleségek és mennyiségek alapján történik, a nyertes ajánlattevő által megadott egységárak alapján. Ajánlatkérő jogosult a szerződés által meghatározott termékkörre vonatkozóan pótmegrendeléseket is kibocsátani az előzetes megrendelésben nem szereplő termékekre. A pótrendelés leadása a szállítást megelőző munkanap 14.00 óráig történik. Hibás teljesítés esetén - amennyiben a megrendelt áru a szállító hibájából nem, vagy nem megfelelő minőségben érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított harminc percen belül korrigálnia kell. Hibás rendelés esetén - amennyiben az áru a megrendelő hibájából nem érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított egy órán belül teljesítenie kell. Ajánlattevő köteles a megajánlott termékek olyan termékspecifikációs lapját, gyártmánylapját becsatolni, amely tartalmazza a következő összetevőket: telített zsírsav-, zsír-, energia- fehérje-, szénhidrát-, cukor- és sótartalom, valamit allergén összetevők. Szállítási feltételek: Ajánlattevő köteles kizárólag olyan terméket szállítani, amely azonnali felhasználásra alkalmas, és az általános köznapi értelemben „friss” és kifogástalan állapotúnak minősül. Amennyiben az adott termék eltarthatónak (tárolhatónak) minősül, a kiszállítás időpontjában rendelkezzen az adott termék gyártásától számított, a csomagoláson (ill. a termékcímkén) feltüntetett minőség megőrzési vagy fogyaszthatósági idő közötti időintervallum legalább 50 % időtartamával. Ajánlatkérő csak sértetlen, ép, szennyeződéstől védő csomagolással ellátott árut vesz át. Részletes leírás, specifikáció a dokumentációban található
Interne Kennung: EKR001056622026/6
Haupteinstufung (cpv): 15111000 Rind- und Kalbfleisch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0007
Titel: Tejtermék
Beschreibung: Teljes mennyiség: Tejtermék: Tejtermék: 4298 kg, 52 982 db, 37 820 liter, 3000 doboz Az ajánlattevő által szállított élelmiszer termékeknek meg kell felelnie az élelmiszer termékek forgalomba hozatalára vonatkozó jogszabályoknak, valamint a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak. Ajánlattevő kizárólag I. osztályú minőségű árura vonatkozóan tehet árajánlatot, illetve az Ajánlatkérő csak I. osztályú minőségű árut fogad el. Az elszámolás (számlázás) a szerződés hatálya alatt ténylegesen megrendelt/leszállított élelmiszerféleségek és mennyiségek alapján történik, a nyertes ajánlattevő által megadott egységárak alapján. Ajánlatkérő jogosult a szerződés által meghatározott termékkörre vonatkozóan pótmegrendeléseket is kibocsátani az előzetes megrendelésben nem szereplő termékekre. A pótrendelés leadása a szállítást megelőző munkanap 14.00 óráig történik. Hibás teljesítés esetén - amennyiben a megrendelt áru a szállító hibájából nem, vagy nem megfelelő minőségben érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított harminc percen belül korrigálnia kell. Hibás rendelés esetén - amennyiben az áru a megrendelő hibájából nem érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított egy órán belül teljesítenie kell. Ajánlattevő köteles a megajánlott termékek olyan termékspecifikációs lapját, gyártmánylapját becsatolni, amely tartalmazza a következő összetevőket: telített zsírsav-, zsír-, energia- fehérje-, szénhidrát-, cukor- és sótartalom, valamit allergén összetevők. Szállítási feltételek: Ajánlattevő köteles kizárólag olyan terméket szállítani, amely azonnali felhasználásra alkalmas, és az általános köznapi értelemben „friss” és kifogástalan állapotúnak minősül. Amennyiben az adott termék eltarthatónak (tárolhatónak) minősül, a kiszállítás időpontjában rendelkezzen az adott termék gyártásától számított, a csomagoláson (ill. a termékcímkén) feltüntetett minőség megőrzési vagy fogyaszthatósági idő közötti időintervallum legalább 50 % időtartamával. Ajánlatkérő csak sértetlen, ép, szennyeződéstől védő csomagolással ellátott árut vesz át. Részletes leírás, specifikáció a dokumentációban található
Interne Kennung: EKR001056622026/7
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0008
Titel: Kényelmi termékek
Beschreibung: Teljes mennyiség: Kényelmi termékek: 5491 kg Az ajánlattevő által szállított élelmiszer termékeknek meg kell felelnie az élelmiszer termékek forgalomba hozatalára vonatkozó jogszabályoknak, valamint a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak. Ajánlattevő kizárólag I. osztályú minőségű árura vonatkozóan tehet árajánlatot, illetve az Ajánlatkérő csak I. osztályú minőségű árut fogad el. Az elszámolás (számlázás) a szerződés hatálya alatt ténylegesen megrendelt/leszállított élelmiszerféleségek és mennyiségek alapján történik, a nyertes ajánlattevő által megadott egységárak alapján. Ajánlatkérő jogosult a szerződés által meghatározott termékkörre vonatkozóan pótmegrendeléseket is kibocsátani az előzetes megrendelésben nem szereplő termékekre. A pótrendelés leadása a szállítást megelőző munkanap 14.00 óráig történik. Hibás teljesítés esetén - amennyiben a megrendelt áru a szállító hibájából nem, vagy nem megfelelő minőségben érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított harminc percen belül korrigálnia kell. Hibás rendelés esetén - amennyiben az áru a megrendelő hibájából nem érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított egy órán belül teljesítenie kell. Ajánlattevő köteles a megajánlott termékek olyan termékspecifikációs lapját, gyártmánylapját becsatolni, amely tartalmazza a következő összetevőket: telített zsírsav-, zsír-, energia- fehérje-, szénhidrát-, cukor- és sótartalom, valamit allergén összetevők. Szállítási feltételek: Ajánlattevő köteles kizárólag olyan terméket szállítani, amely azonnali felhasználásra alkalmas, és az általános köznapi értelemben „friss” és kifogástalan állapotúnak minősül. Amennyiben az adott termék eltarthatónak (tárolhatónak) minősül, a kiszállítás időpontjában rendelkezzen az adott termék gyártásától számított, a csomagoláson (ill. a termékcímkén) feltüntetett minőség megőrzési vagy fogyaszthatósági idő közötti időintervallum legalább 50 % időtartamával. Ajánlatkérő csak sértetlen, ép, szennyeződéstől védő csomagolással ellátott árut vesz át. Részletes leírás, specifikáció a dokumentációban található
Interne Kennung: EKR001056622026/8
Los: LOT-0009
Titel: Töltelékárú
Beschreibung: Teljes mennyiség: Töltelékárú: 5 805 kg. Az ajánlattevő által szállított élelmiszer termékeknek meg kell felelnie az élelmiszer termékek forgalomba hozatalára vonatkozó jogszabályoknak, valamint a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak. Ajánlattevő kizárólag I. osztályú minőségű árura vonatkozóan tehet árajánlatot, illetve az Ajánlatkérő csak I. osztályú minőségű árut fogad el. Az elszámolás (számlázás) a szerződés hatálya alatt ténylegesen megrendelt/leszállított élelmiszerféleségek és mennyiségek alapján történik, a nyertes ajánlattevő által megadott egységárak alapján. Ajánlatkérő jogosult a szerződés által meghatározott termékkörre vonatkozóan pótmegrendeléseket is kibocsátani az előzetes megrendelésben nem szereplő termékekre. A pótrendelés leadása a szállítást megelőző munkanap 14.00 óráig történik. Hibás teljesítés esetén - amennyiben a megrendelt áru a szállító hibájából nem, vagy nem megfelelő minőségben érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított harminc percen belül korrigálnia kell. Hibás rendelés esetén - amennyiben az áru a megrendelő hibájából nem érkezik meg - Ajánlattevőnek a hiba jelzésétől számított egy órán belül teljesítenie kell. Ajánlattevő köteles a megajánlott termékek olyan termékspecifikációs lapját, gyártmánylapját becsatolni, amely tartalmazza a következő összetevőket: telített zsírsav-, zsír-, energia- fehérje-, szénhidrát-, cukor- és sótartalom, valamit allergén összetevők. Szállítási feltételek: Ajánlattevő köteles kizárólag olyan terméket szállítani, amely azonnali felhasználásra alkalmas, és az általános köznapi értelemben „friss” és kifogástalan állapotúnak minősül. Amennyiben az adott termék eltarthatónak (tárolhatónak) minősül, a kiszállítás időpontjában rendelkezzen az adott termék gyártásától számított, a csomagoláson (ill. a termékcímkén) feltüntetett minőség megőrzési vagy fogyaszthatósági idő közötti időintervallum legalább 50 % időtartamával. Ajánlatkérő csak sértetlen, ép, szennyeződéstől védő csomagolással ellátott árut vesz át. Részletes leírás, specifikáció a dokumentációban található
Interne Kennung: EKR001056622026/9
Haupteinstufung (cpv): 15130000 Fleischerzeugnisse