611502-2026 - Wettbewerb
Polen – Büromöbel – Dostawa wyposażenia meblowego do pracowni zawodowych w budynku Bielskiej Szkoły Przemysłowej przy ul. Teodora Sixta 20 w Bielsku-Białej w ramach projektu: "Zawody przyszłości – modernizacja sal do praktycznej nauki zawodu w Bielsku-Białej.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa wyposażenia meblowego do pracowni zawodowych w budynku Bielskiej Szkoły Przemysłowej przy ul. Teodora Sixta 20 w Bielsku-Białej w ramach projektu: "Zawody przyszłości – modernizacja sal do praktycznej nauki zawodu w Bielsku-Białej.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia meblowego do pracowni badań i analizy chemicznej w budynku Bielskiej Szkoły Przemysłowej przy ul. Teodora Sixta 20 w Bielsku-Białej w ramach projektu: "Zawody przyszłości – modernizacja sal do praktycznej nauki zawodu w Bielsku-Białej" 2.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : • Formularzu wyceny zamówienia – Załącznik nr 1a do SWZ, • Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy) – Załącznik nr 4 do SWZ, • Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia dla dostaw (SOPZ) – Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne KennungZP.271.2.100.2026.KS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, o wartości większej niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 4. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 5. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się pisemnie, w języku polskim. 6. W sprawach nieuregulowanych w SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi oraz Kodeksu cywilnego. 7. RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 8. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. 9. Inne uwarunkowania formalne do przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w SWZ. 2) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 3) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 4) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp. 5) Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 6) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311-315 ustawy Pzp. 7) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. 8) Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 10. Zgodnie z art. 112 ustawy Pzp, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie. 11. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie tzw. przesłanek obligatoryjnych z art. 108 ustawy Pzp, a także na podstawie ogólnounijnych sankcji nałożonych na rosyjskich wykonawców oraz ustawy sankcyjnej. 12. W postępowaniu o udzielenie zamówienia Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia zgodnie z właściwym rozporządzeniem w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. Szczegółowe wymogi w tym zakresie znajdują się w SWZ. 13. Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji w ramach Platformy, dostępnej pod adresem: https://umbielsko.logintrade.net/ oraz poczty elektronicznej na adres: zp@um.bielsko-biala.pl , katarzyna.swakon@um.bielsko-biala.pl. Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 14. Informacje dotyczące Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zawiera Część IX SWZ. 15. Z uwagi na fakt, że czynności wykonywanie przez osoby przy realizacji zamówienia nie wyczerpują pojęcia stosunku pracy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudniania osób na umowę o pracę.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39130000 Büromöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39180000 Labormöbel, 39160000 Schulmöbel
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa wyposażenia meblowego do pracowni zawodowych w budynku Bielskiej Szkoły Przemysłowej przy ul. Teodora Sixta 20 w Bielsku-Białej w ramach projektu: "Zawody przyszłości – modernizacja sal do praktycznej nauki zawodu w Bielsku-Białej"
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia meblowego do pracowni zawodowych w budynku Bielskiej Szkoły Przemysłowej przy ul. Teodora Sixta 20 w Bielsku-Białej w ramach projektu: "Zawody przyszłości – modernizacja sal do praktycznej nauki zawodu w Bielsku-Białej". Na przedmiot zamówienia składa się w szczególności: - uczestnictwo w naradzie koordynacyjnej (do 7 dni od zawarcia umowy) celem dostarczenie Zamawiającemu i Użytkownikowi (do wglądu) wszelkich niezbędnych wzorników materiałów wykończeniowych (próbników kolorystycznych płyt meblowych, blatów, oklein, wybarwień elementów metalowych i tworzywa, modeli nóżek i uchwytów meblowych), uzgodnienia kolorystyki i wykończenia elementów (na podstawie dostarczonych wzorników) oraz pomiarów pomieszczeń i lokalizacji instalacji z natury (w stanie wykończonym) - dla precyzyjnego określenia wymiarów wyposażenia na wymiar (potwierdzona protokolarnie), - wykonanie rysunków montażowych po pomiarze z natury i/lub wizualizacji mebli laboratoryjnych do akceptacji Zamawiającego i Użytkownika, - zabezpieczenie miejsca dostawy/montażu/instalacji, - dostawa oraz wniesienie Wyposażenia, - ustawienie, montaż, regulacja, instalacja wyposażenia w pomieszczeniach opisanych w dokumentacji zamówienia, - uruchomienie wraz ze sprawdzeniem poprawności działania Wyposażenia, - wykonanie próby szczelności instalacji gazowej po podłączeniu urządzeń (stołów, dygestoriów) wraz ze sporządzeniem protokołów, - dostarczenie Użytkownikowi oryginałów lub potwierdzonych za zgodność z oryginałem, instrukcji obsługi i konserwacji, kart gwarancyjnych, wszelkich niezbędnych atestów i certyfikatów, deklaracji zgodności itp. dostarczonego Wyposażenia w języku polskim w wersji papierowej (niezwłocznie po zawarciu umowy, nie później jednak niż w dniu dostawy), - oznakowanie Wyposażenia naklejkami (wielkość naklejek należy dobrać zgodnie z wielkością danego wyposażenia, mając na uwadze zapisy Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia); - przeszkolenia pracowników Użytkownika z zakresu użytkowania i eksploatacji Wyposażenia (potwierdzone protokolarnie przez Użytkownika i Dostawcę), - przekazanie instrukcji użytkowania i eksploatacji, - uporządkowanie miejsca dostawy. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : - Formularzu wyceny zamówienia – Załącznik nr 1a do SWZ, - Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy) – Załącznik nr 4 do SWZ, - Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia dla dostaw (SOPZ) – Załącznik nr 5 do SWZ.