61151-2024 - Ergebnis
Dänemark – Versicherungen – Indkøb af forsikringer til Frederiksborg Brand og Redning
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af forsikringer til Frederiksborg Brand og Redning
Beschreibung: Frederiksborg Brand og Redning ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Løsøreforsikring inkl. all risk antenneforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikring inkl. dronerMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikringKollektiv UlykkesforsikringLedelsesansvarsforsikringSø- og kaskoforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet.
Vorherige Bekanntmachung: 590100-2023
Interne Kennung: 221686560
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Frederiksborg Brand og Redning ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Løsøreforsikring inkl. all risk antenneforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikring inkl. dronerMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikringKollektiv UlykkesforsikringLedelsesansvarsforsikringSø- og kaskoforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516500 Berufshaftplichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Frederiksborg Brand og Redning - Løsøreforsikring inkl. all risks for antenner
Beschreibung: Frederiksborg Brand og Redning ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor løsøreforsikring inkl. all risks for antenner.
Interne Kennung: 211252564
Haupteinstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66510000 Versicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Frederiksborg Brand og Redning - Erhvervs- og produktansvarsforsikring inkl. ansvar for droner
Beschreibung: Frederiksborg Brand og Redning ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor erhvervs- og produktansvarsforsikring inkl. ansvar for droner.
Interne Kennung: 211252799
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516500 Berufshaftplichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Frederiksborg Brand og Redning - Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Frederiksborg Brand og Redning ønsker at indgå forsikrings aftale indenfor motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 211252821
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Frederiksborg Brand og Redning - Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: Frederiksborg Brand og Redning ønsker at indgå forsikrings aftale indenfor arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung: 211253074
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Frederiksborg Brand og Redning - Kollektiv ulykkesforsikring
Beschreibung: Frederiksborg Brand og Redning ønsker at indgå forsikrings aftale indenfor kollektiv ulykkesforsikring.
Interne Kennung: 211253095
Los: LOT-0006
Titel: Frederiksborg Brand og Redning - Ledelsesansvarsforsikring
Beschreibung: Frederiksborg Brand og Redning ønsker at indgå forsikrings aftale indenfor Ledelsesansvarsforsikring.
Interne Kennung: 211253113
Los: LOT-0007
Titel: Frederiksborg Brand og Redning - Sø- og kaskoforsikring
Beschreibung: Frederiksborg Brand og Redning ønsker at indgå forsikrings aftale indenfor sø- og kaskoforsikring.
Interne Kennung: 211253131
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515100 Feuerversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516500 Berufshaftplichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen