611558-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Straßenbauarbeiten – Servicii de proiectare, asistență tehnică din partea proiectantului și lucrări de execuție aferente obiectivului de investiții ”Lărgire Bd. Dimitrie Pompeiu cu extindere infrastructura de tramvai si străpungere Bd. Barbu Vacarescu, construire drum de legătură intre Sos. Pipera, Bd. Dimitrie Pompeiu si Str. Fabrica de Glucoza si construire parcare Tip Park&Ride”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare, asistență tehnică din partea proiectantului și lucrări de execuție aferente obiectivului de investiții ”Lărgire Bd. Dimitrie Pompeiu cu extindere infrastructura de tramvai si străpungere Bd. Barbu Vacarescu, construire drum de legătură intre Sos. Pipera, Bd. Dimitrie Pompeiu si Str. Fabrica de Glucoza si construire parcare Tip Park&Ride”
Beschreibung: Obiectul contractului de achiziție publica îl reprezintă achiziția de Servicii de proiectare, asistență tehnică din partea proiectantului și lucrări de execuție aferente obiectivului de investiții ”Lărgire Bd. Dimitrie Pompeiu cu extindere infrastructura de tramvai si străpungere Bd. Barbu Vacarescu, construire drum de legătură intre Sos. Pipera, Bd. Dimitrie Pompeiu si Str. Fabrica de Glucoza si construire parcare Tip Park&Ride”, conform cerințelor din documentația de atribuire. Termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de maxim 20 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă menționează că va răspunde la solicitările de clarificări adresate de către operatorii economici până la termenul limită stabilit în Anunțul de participare. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Interne Kennung: 2026/49
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului ce rezultă din această procedură este achiziţionarea execuției lucrărilor inclusiv a serviciului de proiectare DTAD, DTAC, PTE (Documentaţie tehnică pentru autorizarea executării lucrărilor de construire, Proiect Tehnic de Execuție), verificarea proiectelor și asistența tehnică pe timpul executiei pentru obiectivul de investiţii „LĂRGIRE BD. DIMITRIE POMPEIU CU EXTINDERE INFRASTRUCTURA DE TRAMVAI SI STRĂPUNGERE BD. BARBU VACARESCU, CONSTRUIRE DRUM DE LEGĂTURĂ INTRE SOS. PIPERA, BD. DIMITRIE POMPEIU SI STR. FABRICA DE GLUCOZA ȘI CONSTRUIRE PARCARE TIP PARK&RIDE ” după cum urmează: Faza I - Proiectare a) Documentația pentru obținerea avizelor, necesare obținerii Autorizației de construire/desființare (AC), precum și orice documentații necesare obținerii avizelor/ acordurilor prevăzute de legislație; b) Documentaţie tehnică pentru autorizarea executării lucrărilor de construire/desființare (DTAC/DTAD), inclusiv Documentaţia tehnica pentru autorizarea executării organizării lucrărilor (DTOE) pentru întreaga lucrare; c) Proiect Tehnic de Execuție; d) Verificarea documentațiilor întocmite de către Verificatori atestați MLPAT, pe specialități. Faza II – Executia lucrărilor a) Execuția lucrărilor; b) Asistența tehnică din partea Proiectantului pe toată durata execuției lucrărilor, inclusiv participarea Proiectantului la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuție, precum și ori de câte ori se impune. Durata contractului: Perioada maxima pentru serviciile de proiectare, asistență tehnică din partea proiectantului si execuția lucrărilor este de 26 luni, din care: -perioada pentru prestarea serviciilor de proiectare, obținerii tuturor avizelor și acordurilor si avizarea proiectului: maxim 2 luni de la Data de Începere a serviciilor precizata in Ordinul administrativ de începere; -perioada de execuție a lucrărilor si asistentei tehnice din partea proiectantului: maxim 24 luni de la data Data de Începere a lucrărilor precizata in Ordinul administrativ de începere a execuției lucrărilor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111100 Abbrucharbeiten, 45221110 Bau von Brücken, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45234121 Straßenbahnarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315500 Mittelspannungsarbeiten, 71322400 Planungsleistungen für Dämme, 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71356200 Technische Hilfe