611662-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Polizeiuniformen – Jachetă și cămașă bluză
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jachetă și cămașă bluză
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să încheie câte un acord-cadru pentru achiziționarea de jachetă și cămașă bluză din compunerea uniformei personalului din cadrul Poliției de Frontieră, pentru o perioadă de 48 luni, astfel: lot 1: Jachetă : minim 250 și maxim 7.500 bucăți, conform specificațiilor tehnice anexate la caietul de sarcini; lot 2: Cămașă bluză: minim 250 și maxim 20.000 bucăți, conform specificațiilor tehnice anexate la caietul de sarcini; Acordurile-cadru vor fi încheiate cu un singur operator economic, fără reluarea competiției. Cantitatea estimată care va face obiectul contractului subsecvent: lot 1: Jachetă: minim 250 și maxim 3.000 bucăți; lot 2: Cămașă bluză: minim 250 și maxim 5.000 bucăți; Termenul de livrare al produselor pentru toate loturile este de 4 luni de la data semnării contractului subsecvent de către ultima parte, cu excepția contractelor subsecvente încheiate pentru o cantitate maximă de 500 bucăți din fiecare articol, care vor avea un termen de livrare de 2 luni. Solicitările de clarificare în legatură cu documentația de atribuire se vor transmite doar prin intermediul SEAP (https://e-licitatie.ro), prin accesarea secțiunii dedicate „Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfășurare. Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, în măsura în care aceste solicitări au fost transmise în termenul menționat la SECȚIUNEA I, respectiv 19 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Pentru respectarea principiului tratamentului egal, operatorii economici interesați vor respecta prevederile notificării ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurile formulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice (on-line), în sensul ca documentele atașate la secțiunea „Întrebări" NU VOR CONȚINE DATELE DE IDENTIFICAREA ALE ACESTORA, întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă!
Interne Kennung: 4193222_2026_PAAPD1628584
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35811200 Polizeiuniformen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Jachetă
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeaze pentru lotul 1, următoarele: Jachetă : minim 250 și maxim 7.500 bucăți, conform specificațiilor tehnice anexate la caietul de sarcini. Cantitatea estimată care va face obiectul contractului subsecvent: lot 1: Jachetă: minim 250 și maxim 3.000 bucăți. Valoarea celui mai mare contract subsecvent va fi de: • 2.700.000 lei fără TVA pentru Lotul nr. 1.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Cămașă bluză
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeaze pentru lotul 2, următoarele: Cămașă bluză: minim 250 și maxim 20.000 bucăți, conform specificațiilor tehnice anexate la caietul de sarcini. Cantitatea estimată care va face obiectul contractului subsecvent: lot 2: Cămașă bluză: minim 250 și maxim 5.000 bucăți. Valoarea celui mai mare contract subsecvent va fi de: • 1.150.000 lei fără TVA pentru Lotul nr. 2
Interne Kennung: 2