2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud 2 - Filtre til Ventilationsanlæg på SDU
Beschreibung: Udbuddet vedrører en kontrakt på levering af filtre til kundens ventilationsanlæg. Formålet med udbuddet er indkøb og levering af filtre til ventilationsanlæg til kunden. Leverandørens skal som led heri sikre, at filtrene har en kvalitet, der svarer til kravene angivet i bilag 1 - kravspecifikationen.. Leverandøren er forpligtet til at levere alle de af kontraktens med bilag omfattede produkter på de anførte vilkår. På denne baggrund, vil kontrakten skulle hjælpe ordregiver med at opnå rettidig levering af de korrekte filtre på rette sted og i den korrekte kvalitet til en konkurrencedygtig pris. Det er derfor afgørende for ordregiver, at tilbudsgiverne i deres tilbud, udover prisen, også fokuserer på kvalitet og service samt bæredygtighed. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter, herunder de krav varerne skal opfylde, henvises til Bilag 1 – Kravspecifikationen og Bilag 2 – Tilbudslisten, samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål.
Vorherige Bekanntmachung: 400134-2026
Interne Kennung: 738700
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42514310 Luftfilter
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42520000 Lüftungsvorrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000