See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa żywności do placówek Zespołu Żłobków m.st. Warszawy – z podziałem na 10 części
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy żywności do placówek Zespołu Żłobków m.st. Warszawy, odpowiadających jakościowo szczegółowym normom handlowym (branżowym) i ogólnej normie handlowej określonych w obowiązujących przepisach prawa, z podziałem na 10 części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania jakościowe surowców będących przedmiotem zamówienia zawarte będą w Kalkulacji cenowej odpowiednio dla danej części stanowiącej załącznik do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 594839-2024
Interne Kennung: ZZ-IA-ZP.26.16.2024.AKA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse, 03142500 Eier, 41110000 Trinkwasser, 15896000 Tiefkühlprodukte, 15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile, 15800000 Diverse Nahrungsmittel, 15894000 Verarbeitete Lebensmittel, 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse, 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawy świeżych warzyw i owoców oraz owoców sezonowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy świeżych warzyw i owoców oraz owoców sezonowych. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił na dostarczony przedmiot zamówienia gwarancji jakości. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia artykułów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 1) warzywa i owoce - 5 dni od daty każdej dostawy; 2) owoce sezonowe (truskawka, borówka) - 2 dni od daty każdej dostawy; Rodzaj i ilość asortymentu zostanie określony w kalkulacji cenowej stanowiącej załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 1
Haupteinstufung (cpv): 03221000 Gemüse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03222000 Früchte und Nüsse, 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy. 3. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych opcją lub złożenie zamówień w ramach opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte maksymalną wartością opcji. 4. Warunkiem uruchomienia opcji jest wykorzystanie pełnej wartości zamówienia podstawowego oraz zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na zwiększeniu asortymentu w zakresie ilości poszczególnych pozycji z kalkulacji cenowej dla części zamówienia, przy czym wartość prawa opcji nie będzie mogła przekroczyć kwoty 2 113 112,62 zł netto.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawy mleka i przetworów mlecznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy mleka i przetworów mlecznych. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił na dostarczony przedmiot zamówienia gwarancji jakości. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia artykułów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 1) świeże mleko – 5 dni od daty każdej dostawy; 2) jogurty, kefir, masło extra, śmietana, maślanka - 14 dni od daty każdej dostawy; 3) masło roślinne, ser twarogowy, ser mozzarella - 14 dni od daty każdej dostawy; 4) ser żółty - 1 miesiąc od daty każdej dostawy 5) mleko w kartonie - 2 miesiące od daty każdej dostawy
Interne Kennung: Część nr 2
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy. 3. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych opcją lub złożenie zamówień w ramach opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte maksymalną wartością opcji. 4. Warunkiem uruchomienia opcji jest wykorzystanie pełnej wartości zamówienia podstawowego oraz zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Zamawiającego Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na zwiększeniu asortymentu w zakresie ilości poszczególnych pozycji z kalkulacji cenowej dla części zamówienia, przy czym wartość prawa opcji nie będzie mogła przekroczyć kwoty 1502924,30 zł netto.
Los: LOT-0003
Titel: Dostawy jaj kurzych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy jaj kurzych. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił na dostarczony przedmiot zamówienia gwarancji jakości. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia artykułów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 21 dni od daty każdej dostawy Rodzaj i ilość asortymentu zostanie określony w kalkulacji cenowej stanowiącej załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 3
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy. 3. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych opcją lub złożenie zamówień w ramach opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte maksymalną wartością opcji. 4. Warunkiem uruchomienia opcji jest wykorzystanie pełnej wartości zamówienia podstawowego oraz zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na zwiększeniu asortymentu w zakresie ilości poszczególnych pozycji z kalkulacji cenowej dla części zamówienia, przy czym wartość prawa opcji nie będzie mogła przekroczyć kwoty 142 252,80 zł netto.
Los: LOT-0004
Titel: Dostawy naturalnej wody źródlanej wraz z dzierżawą i serwisem dystrybutorów dozujących podgrzaną i schłodzoną naturalną wodę źródlaną z pojemników
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy naturalnej wody źródlanej wraz z dzierżawą i serwisem dystrybutorów dozujących podgrzaną i schłodzoną naturalną wodę źródlaną z pojemników. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił na dostarczony przedmiot zamówienia gwarancji jakości. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia artykułów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 60 dni od daty każdej dostawy. Rodzaj i ilość asortymentu zostanie określony w kalkulacji cenowej stanowiącej załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 4
Haupteinstufung (cpv): 41110000 Trinkwasser
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy. 3. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych opcją lub złożenie zamówień w ramach opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte maksymalną wartością opcji. 4. Warunkiem uruchomienia opcji jest wykorzystanie pełnej wartości zamówienia podstawowego oraz zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na zwiększeniu asortymentu w zakresie ilości poszczególnych pozycji z kalkulacji cenowej dla części zamówienia, przy czym wartość prawa opcji nie będzie mogła przekroczyć kwoty 65027,92 zł netto.
Los: LOT-0005
Titel: Dostawy mrożonych warzyw i owoców
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy mrożonych warzyw i owoców. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił na dostarczony przedmiot zamówienia gwarancji jakości. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia artykułów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 90 dni od daty każdej dostawy. Rodzaj i ilość asortymentu zostanie określony w kalkulacji cenowej stanowiącej załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 5
Haupteinstufung (cpv): 15896000 Tiefkühlprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331170 Tiefgekühltes Gemüse
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy. 3. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych opcją lub złożenie zamówień w ramach opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte maksymalną wartością opcji. 4. Warunkiem uruchomienia opcji jest wykorzystanie pełnej wartości zamówienia podstawowego oraz zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na zwiększeniu asortymentu w zakresie ilości poszczególnych pozycji z kalkulacji cenowej dla części zamówienia, przy czym wartość prawa opcji nie będzie mogła przekroczyć kwoty 683 612,38 zł netto.
Los: LOT-0006
Titel: Dostawy mrożonych filetów rybnych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy mrożonych filetów rybnych Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił na dostarczony przedmiot zamówienia gwarancji jakości. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia artykułów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 90 dni od daty każdej dostawy. Rodzaj i ilość asortymentu zostanie określony w kalkulacji cenowej stanowiącej załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 6
Haupteinstufung (cpv): 15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy. 3. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych opcją lub złożenie zamówień w ramach opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte maksymalną wartością opcji. 4. Warunkiem uruchomienia opcji jest wykorzystanie pełnej wartości zamówienia podstawowego oraz zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na zwiększeniu asortymentu w zakresie ilości poszczególnych pozycji z kalkulacji cenowej dla części zamówienia, przy czym wartość prawa opcji nie będzie mogła przekroczyć kwoty 262 267,86 zł netto.
Los: LOT-0007
Titel: Dostawy artykułów spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego (baby food)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy artykułów spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego (baby food). Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił na dostarczony przedmiot zamówienia gwarancji jakości. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia artykułów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 3 miesiące od daty każdej dostawy. Rodzaj i ilość asortymentu zostanie określony w kalkulacji cenowej stanowiącej załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 7
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15880000 Besondere Nahrungsmittel, 15893100 Lebensmittelmischungen, 15894000 Verarbeitete Lebensmittel
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy. 3. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych opcją lub złożenie zamówień w ramach opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte maksymalną wartością opcji. 4. Warunkiem uruchomienia opcji jest wykorzystanie pełnej wartości zamówienia podstawowego oraz zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na zwiększeniu asortymentu w zakresie ilości poszczególnych pozycji z kalkulacji cenowej dla części zamówienia, przy czym wartość prawa opcji nie będzie mogła przekroczyć kwoty 66 836,51zł netto.
Los: LOT-0008
Titel: Dostawy artykułów spożywczych ogólnego przeznaczenia żywieniowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy artykułów spożywczych ogólnego przeznaczenia żywieniowego. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił na dostarczony przedmiot zamówienia gwarancji jakości. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia artykułów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 1) 2 tygodnie od daty każdej dostawy dla artykułów krótkoterminowych (drożdże), 2) 2 miesiące od daty każdej dostawy dla artykułów długoterminowych – wszystkie pozycje w kalkulacji cenowej poza drożdżami. Rodzaj i ilość asortymentu zostanie określony w kalkulacji cenowej stanowiącej załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15881000 Homogenisierte Lebensmittelzubereitungen, 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse, 15893100 Lebensmittelmischungen, 15894000 Verarbeitete Lebensmittel, 15400000 Tierische oder pflanzliche Öle und Fette, 15411110 Olivenöl
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy. 3. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych opcją lub złożenie zamówień w ramach opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte maksymalną wartością opcji. 4. Warunkiem uruchomienia opcji jest wykorzystanie pełnej wartości zamówienia podstawowego oraz zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na zwiększeniu asortymentu w zakresie ilości poszczególnych pozycji z kalkulacji cenowej dla części zamówienia, przy czym wartość prawa opcji nie będzie mogła przekroczyć kwoty 1025099,18 zł netto.
Los: LOT-0009
Titel: Dostawy mięsa i wędlin
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy mięsa i wędlin Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił na dostarczony przedmiot zamówienia gwarancji jakości. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia artykułów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 5 dni od daty każdej dostawy. Rodzaj i ilość asortymentu zostanie określony w kalkulacji cenowej stanowiącej załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 9
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131500 Geflügelerzeugnisse
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy. 3. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych opcją lub złożenie zamówień w ramach opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte maksymalną wartością opcji. 4. Warunkiem uruchomienia opcji jest wykorzystanie pełnej wartości zamówienia podstawowego oraz zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na zwiększeniu asortymentu w zakresie ilości poszczególnych pozycji z kalkulacji cenowej dla części zamówienia, przy czym wartość prawa opcji nie będzie mogła przekroczyć kwoty 951316,50 zł netto.
Los: LOT-0010
Titel: Dostawy świeżo wypiekanego pieczywa na naturalnym zakwasie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy świeżo wypiekanego pieczywa na naturalnym zakwasie. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił na dostarczony przedmiot zamówienia gwarancji jakości. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia artykułów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 2 dni od daty każdej dostawy. Rodzaj i ilość asortymentu zostanie określony w kalkulacji cenowej stanowiącej załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 10
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy. 3. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych opcją lub złożenie zamówień w ramach opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęte maksymalną wartością opcji. 4. Warunkiem uruchomienia opcji jest wykorzystanie pełnej wartości zamówienia podstawowego oraz zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na zwiększeniu asortymentu w zakresie ilości poszczególnych pozycji z kalkulacji cenowej dla części zamówienia, przy czym wartość prawa opcji nie będzie mogła przekroczyć kwoty 267101,83 zł netto.