See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af Tjenestetidssystem til brug for folkeskoler i Lyngby-Taarbæk Kommune
Beschreibung: Kontrakten vedrører Ydelser vedrørende implementering, drift og support af tjenestetidssystem/planlægningssystem (herefter omtalt som tjenestetidssystem eller System) til brug for Ordregivers folkeskoler.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbud gennemføres som offentlig udbud jf. udbudsloven
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Exit-plan (og i løsning 2 Tjenestetidsregistrering)