611875-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dotarea cu mobilier medical, echipamente medicale si pentru terapie si recuperare medicala si echipamente IT conexe pentru sectia de ingrijiri paliative” (11 loturi - anulate in baza unei proceduri de atribuire anterioar) in cadrul proiectului ,, Îngrijire cu suflet – Dezvoltarea serviciilor de paliație la Spitalul de Psihiatrie și Îngrijiri Paliative Căpâlnaș – Județul Arad” cod proiect: 345652”
Beschreibung: In cadrul procedurii se vor achizitiona mobilier medical, echipamente medicale si pentru terapie si recuperare medicala si echipamente IT conexe pentru sectia de ingrijiri paliative” (37 loturi) - la parametrii tehnici si de calitate prevazuti in Caietul de sarcini. Se precizeaza că echipamente medicale, aparatura medicala si dotarile ce se doresc a fi achiziționate sunt necesare desfășurării în optime condiții a actului medical în cadrul Spitalului de Psihiatrie si Ingrijiri Paliative Capalnas. Prezenta documentatie de atribuire are la bază Contractului de finantare nr. 127886/30.10.2025 incheiat intre Judetul Arad si Ministerul Investitiilor si Proiectelor Europene (MIPE). Totodată, în obiectul achiziției sunt incluse și serviciile conexe de transport a echipamentelor la sediul achizitorului, montajul acestora, instruirea personalului achizitiorului pentru operarea cu acestea și serviciile de service/întreținere/reparație în perioada de garanție asigurată de către producător/furnizor pentru aceste echipamente și accesorii. Nota: Aceste 11 de loturi au facut obiectul unei proceduri de atribuire anterioare (anunt nr. CN1089718) insa acestea au fost anulate prin Raportul de anulare nr. 1015/16.03.2026 - in mod automat din lipsa de ofertanti. Autoritatea contractantă își propune ca prin această achiziție publică să asigure dotarea spitalului cu echipamente, aparatura si dotari necesare desfășurării în optime condiții a actului medical în cadrul Spitalului de Psihiatrie si Ingrijiri Paliative Capalnas. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 5 zile Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a-3-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3678394_2026_PAAPD1597357
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0006
Titel: Dulap medicatie cu vitrine si cu posibilitate de inchidere
Beschreibung: Conform Caiet de sarcini
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 80320000 Ausbildung im medizinischen Bereich
Los: LOT-0007
Titel: Sistem PC All in One
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Los: LOT-0009
Titel: Analizor automat gaze si electroliti
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0015
Titel: Analizor de imunologie
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0021
Titel: Manusa robotica pentru recuperare - mana dreapta
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Manusa robotica pentru recuperare - mana stanga
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0024
Titel: Dispozitiv H2 Biofeedback - stimulare electrica sau neuroreabilitare pentru tratamentul si recuperarea mainii
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0027
Titel: Fotoliu medical multifunctional
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0031
Titel: Aparat fizioterapie 3 in 1 cu ultrasunete pentru terapia durerii
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Fotoliu relaxare cu telecomanda, functie pivotanta
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0035
Titel: Masa electrica pentru persoane cu tulburari de miscare
Interne Kennung: 35