61202-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Architekturbüros – Koncepcja Rozbudowy i Przebudowy Wadowickiego Centrum Kultury
Wettbewerbsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKoncepcja Rozbudowy i Przebudowy Wadowickiego Centrum Kultury
Beschreibung1. Konkurs jest konkursem jednoetapowym, ograniczonym, realizacyjnym. Konkurs jest przeprowadzany na następujących zasadach: 1.1. w terminie określonym Regulaminem Konkursu, uczestnicy Konkursu składają wnioski o dopuszczenie do udziału w Konkursie, 1.2. Zamawiający dopuści do udziału w Konkursie i zaprosi do składania prac konkursowych, wszystkich uczestników spełniających warunki określone w Regulaminie Konkursu. 2.Zamawiający przyzna nagrodę dla Uczestnika Konkursu, którego praca konkursowa zostanie uznana przez Sąd konkursowy za najlepszą: a) nagrodę pieniężną w wysokości 70 000,00 PLN brutto (słownie: siedemdziesiąt tysięcy złotych 00/100) (pierwsza nagroda) oraz b) zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie na podstawie pracy konkursowej kompleksowej dokumentacji projektowej. Zamawiający przyzna nagrodę pieniężną w wysokości 40 000,00 PLN brutto (słownie: czterdzieści tysięcy złotych 00/100) dla Uczestnika Konkursu, którego pracy Sąd konkursowy przyzna drugą nagrodę. 3. Zamawiający przyzna nagrodę pieniężną w wysokości 30 000,00 PLN brutto (słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100) dla Uczestnika Konkursu, którego pracy Sąd konkursowy przyzna trzecią nagrodę. 4. Zamawiający przyzna dwie nagrody pieniężne w formie wyróżnień honorowych w wysokości po 10 000,00 PLN brutto (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100) każde dla Uczestnika Konkursu, którego pracy Sąd konkursowy przyzna honorowe wyróżnienie. 5. Sumaryczna kwota przeznaczona na nagrody nie przekroczy kwoty 160 000,00 PLN brutto (słownie: sto sześćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). Wyżej wymienione kwoty podlegać będą opodatkowaniu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Bez względu na ilość wyróżnień kwota zostanie wypłacona. 5.Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania rozbudowy i przebudowy Wadowickiego Centrum Kultury. Inwestycja planowana jest w centralnej części miasta na skrzyżowaniu ulicy Teatralnej i Henryka Sienkiewicza. Zadaniem stawianym uczestnikom jest wykształcenie odpowiedniego obiektu i wpisanie w charakter oraz tkankę miasta Wadowic. 6.Środkiem komunikacji elektronicznej, przy użyciu którego będzie prowadzona komunikacja z Uczestnikami konkursu w tym w szczególności, który jako wyłączny będzie służył do przekazywania/składania przez Uczestników konkursu wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie, podmiotowych środków dowodowych, wniosków o wyjaśnienie treści Regulaminu konkursu, prac konkursowych oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów przekazywanych w konkursie między Organizatorem a Uczestnikiem/Uczestnikami konkursu będzie wyłącznie Elektroniczna Platforma Konkursowa dostępna pod adresem: https://epk.sarp.pl/.
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71210000 Beratungsdienste von Architekten, 71220000 Architekturentwurf, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 79933000 Entwurfsunterstützungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelKONCEPCJI ROZBUDOWY I PRZEBUDOWY WADOWICKIEGO CENTRUM KULTURY
BeschreibungPrzedmiotem Konkursu jest wykonanie koncepcji rozbudowy i przebudowy Wadowickiego Centrum Kultury, zlokalizowanej na działkach nr 3676, obr. 01, przy ul. Teatralnej w Wadowicach. Rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne precyzujące standardy obiektu, zasady kształtowania przestrzeni publicznej i zabudowy oraz obsługi komunikacyjnej powinny uwzględniać tradycję i rangę miejsca, jego rolę w skali miasta i regionu, a także rangę projektowanego obiektu i wartości jakie powinien wnosić. Szczegółowy opis przedmiotu Konkursu, a także założenia i wytyczne funkcjonalnoużytkowe oraz opis lokalizacji inwestycji stanowi załącznik nr M01 do Regulaminu Konkursu pt. „Opis przedmiotu Konkursu, opis lokalizacji inwestycji, założenia i wytyczne funkcjonalno-użytkowe”.