See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Insamling av förpackningar och returpapper från flerbostadshus
Beschreibung: Uppdraget avser fastighetsnära insamling av förpackningsavfall och returpapper från flerbostadshus och liknande i Härryda kommun. I uppdraget ingår kärlutställning, hämtning, transport, kundtjänst, registerhållning och fakturering. Upphandlingen ligger till grund för ett kontrakt med en leverantör. Avtalet gäller från och med 2027-01-01 till och med 2030-12-31, med möjlighet till förlängning i upp till 24 månader.
Interne Kennung: 2026HVAA18
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000