612175-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Svoz, využití nebo odstranění směsného a tříděného komunálního odpadu, jehož původcem je město Oslavany
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSvoz, využití nebo odstranění směsného a tříděného komunálního odpadu, jehož původcem je město Oslavany
BeschreibungPředmětem veřejné zakázky je komplexní zajištění nakládání s komunálním odpadem a dalšími odpady předávanými v obecním systému města Oslavany, včetně místní části Padochov, po dobu od 1. 1. 2027 do 31. 12. 2030. Plnění zahrnuje zejména: a) pravidelný svoz směsného komunálního odpadu ze stanovišť určených zadavatelem, b) dodání, rozmístění, údržbu a výměnu nádob v rozsahu stanoveném ve výkazu prací a služeb, c) svoz odděleně soustřeďovaných složek komunálního odpadu, d) provoz sběrného dvora v areálu „Na Černých“, včetně převzetí odpadů od oprávněných osob, obsluhy, vedení provozní dokumentace a zajištění potřebných zařízení, e) předání odpadů výhradně do zařízení určených pro nakládání s odpady, popřípadě oprávněnému obchodníkovi s odpady, a zajištění jejich následného využití nebo odstranění v souladu s právními předpisy, f) vedení a předávání evidenčních, vážních a dalších podkladů v rozsahu stanoveném smlouvou, g) součinnost při plnění povinností zadavatele vůči autorizované obalové společnosti a kolektivním systémům, výlučně v rozsahu výslovně vymezeném v příloze č. 4 ZD. h) Odpad nebude zadavatelem ani jím pověřeným dopravcem standardně dovážen do místa určeného dodavatelem, s výjimkou odpadů předávaných přímo ve sběrném dvoře nebo jiného jednotlivě objednaného převozu.
Interne KennungMUOS/04575/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensNadlimitní veřejná zakázka na služby je zadána dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek v pozdějším znění v souladu s § 56 v otevřením řízení.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPředmětem plnění veřejné zakázky je komplexní zajištění služeb svozu odpadu pro město Oslavany; v rozsahu Zadávací dokumentace.
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě změny zákonem stanovené sazby DPH podle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů. V takovém případě bude cena změněna o příslušnou změnu sazby DPH ode dne účinnosti nové zákonné úpravy DPH. Za této situace není třeba uzavírat dodatek ke smlouvě o dílo, postačuje uvedení správné sazby DPH na faktuře. Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě zákonných změn týkajících se poplatků – Rekultivační rezervy a Dílčího poplatku za ukládání komunálního odpadu na skládku dle zákona o odpadech. Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě odebrání menšího množství služeb, než se předpokládalo v zadávacích podmínkách veřejné zakázky, resp. že je možné snížení celkového množství odstraňovaného směsného komunálního odpadu, objemného odpadu či dalšího odpadu dle skutečné produkce těchto odpadů na správním území města. Zhotovitel v tomto případě není oprávněný domáhat se náhrady škody za takto snížený odběr předmětu plnění či rozdílu částky mezi poskytnutým plněním a předpokládaným plněním. Zhotovitel nemá nárok na úhradu jakékoli kompenzace, náhrady, či škody, která by mu vznikla v důsledku toho, že objednatel nevyužije původně předpokládané množství služeb (množství skutečně odstraněného odpadu). Zhotoviteli bude uhrazena cena za skutečně odebrané množství služeb v souladu s jednotkovými cenami uvedenými v příloze č. 3 této smlouvy. Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě poskytnutí služby ve větším rozsahu, než se předpokládalo v zadávacích podmínkách veřejné zakázky, jestliže bude objednatel větší množství služeb požadovat. Za takto realizované služby bude dodavateli uhrazena cena v souladu s jednotkovými cenami uvedenými v příloze č. 3 této smlouvy. Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy, dojde-li k podstatné změně technických, právních a jiných podmínek zajišťování plnění smlouvy, zejména legislativní změny v odpadové oblasti, v oblasti pracovního práva, sociálního a zdravotního pojištění, účetních a daňových předpisů atp., avšak pouze písemnou dohodou smluvních stran a za předpokladu, že taková dohoda nebude v rozporu se zákonem č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů či s jinými právními předpisy (zejména se bude jednat o nárůst provozních nákladů s postupným snižováním objemu odpadů). Zadavatel si vyhrazuje, s přihlédnutím k § 100 odst. 2 ZZVZ, možnost nahrazení vybraného dodavatele dodavatelem dalším v pořadí v případě, že bude ukončena smlouva odstoupením nebo výpovědí z důvodu porušení povinností ze strany vybraného dodavatele. Po ukončení smlouvy zadavatel osloví dodavatele dalšího v pořadí a zašle mu k odsouhlasení návrh nové smlouvy, která odpovídá jeho nabídce. Bude-li další dodavatel souhlasit, uzavře s ním zadavatel novou smlouvu. Tento postup lze využít opakovaně. V případě, že dojde v důsledku uplatnění této výhrady k uzavření nové smlouvy s dodavatelem dalším v pořadí, vyhrazuje si zadavatel, že bude ve smlouvě upraven rozsah plnění vybraného dodavatele s ohledem na již realizovanou část služeb tak, aby smlouva včetně příloh odpovídala nerealizované části služeb.