612260-2026 - Wettbewerb
Slowakei – Maschinen, Apparate und Geräte mit eigener Funktion – „Obnova sekundárnej techniky a vybranej primárnej techniky v ESt Rimavská Sobota“ – realizácia stavby
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Obnova sekundárnej techniky a vybranej primárnej techniky v ESt Rimavská Sobota“ – realizácia stavby
Beschreibung: A. Elektrické ochrany: Budú vymenené vývodové jednotky ROP v celej R400 kV rozvodni (vrátane KSP, T402_400, T403_400, V426, V427 a V447) a centrálna jednotka 400kV ROP. Ochrany budú namontované v existujúcich rozvádzačoch. Kabeláž bude dotknutá len v nevyhnutnej miere. Svorkovnice v rozvádzačoch ostanú zachované, vnútorné zapojenie rozvádzača bude vymenené v primeranej miere. Budú vymenené ističe a pomocné relé (v existujúcich päticiach). Vývodové jednotky a centrálna jednotka ROP budú pripojené do TIS, novými patchcordami. Nové patchcordy budú použité aj na komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou. Bude doplnený prepínač na prerušenie vypínacích impulzov. Prepínač bude signalizovaný do RIS. Súčasťou ochrán sú všetky komunikačné prvky, pre komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou, ktoré dodá dodávateľ ochrán vrátane nevyhnutnej kabeláže. B. Technologický informačný systém: Budú vymenené všetky existujúce patchordy a doplnené nové patchcordy ochrán od vývodových jednotiek do stávajúcich switchov TIS a komunikácie. C. Monitorovací systém vypínača: V rámci výmeny výkonového vypínača v poli V426 bude vymenené aj jestvujúce monitorovacie zariadenie vypínača, keďže v roku realizácie zákazky dosiahne 20 rokov prevádzky. Zariadenie bude umiestnené vo vlastnom rozvádzači, umiestnenom na POK vypínača čo najbližšie k jeho ovládacej skrini. Diaľková komunikácia zariadenia so sieťou TISo bude zabezpečená po optike a zariadenie bude pripojené do jestvujúcej komunikačnej siete monitorovacích zariadení vypínačov. D. Riadiaci informačný systém: Bude aktualizovaná databáza v RIS s dátami z nových ochrán. Signalizáciu z nových ochrán a signály z pola bude potrebné aktualizovať, nakonfigurovať a vyskúšať v RIS ESt a RIS SED. Centrálna jednotka ROP bude komunikačne pripojená protokolom IEC61850 do existujúceho switchu RIS na úrovni RKP v rozvádzači AWN01, ktorý je súčasťou existujúceho optického komunikačného ringu IEC61850. Signalizácia z prepínačov na prerušenie vypínacích obvodov ROP bude pripojená na voľné vstupy existujúcich terminálov RIS. F. Prenosové a telekomunikačné zariadenia: Bude vymenené komunikačné zariadenie ochrán na vedení V426 obojstranne, z dôvodu fyzického opotrebovania. G. Primárna technika: Vymenia sa odpojovače (Q1, Q2 a QE2, Q5 a QE5, Q6 a QE6) a vypínač QM1 v poli ACA07 V426. Bližšie informácie o predmete zákazky sú uvedené v Zmluve o dielo (ďalej len "ZoD"), vrátane jej príloh, ktorá je zverejnená na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179. Prílohy č. 2, 3 a 8 k Zmluve o dielo budú poskytnuté záujemcom v súlade s bodmi 29.7 a 29.8 Súťažných podkladov.
Interne Kennung: 26_2026_Ce
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31640000 Maschinen, Apparate und Geräte mit eigener Funktion
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 51112100 Installation von Elektrizitätsverteilungseinrichtungen, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen