2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hørsholm Kommune - Forsikringsudbud
Beschreibung: Hørsholm Kommune ønsker tilbud på en eller flere af følgende delaftaler: Delaftale 1: Bygning- og løsøre, entrepriseforsikring og all risk forsikring – egne og udlånte genstande, Delaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikring, Delaftale 3: Ledelsesansvarsforsikring, Delaftale 4: Motorkøretøjsforsikring, Delaftale 5: Arbejdsskadeforsikring - Lov om aktiv beskæftigelsesindsats Delaftale 6: Kollektive ulykkesforsikring, Delaftale 7: Kriminalitetsforsikring inkl. netbank og Delaftale 8: Patientansvarsforsikring. Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft den 1. januar 2027.
Interne Kennung: 200420875
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Bygning- og løsøre, entrepriseforsikring og all risk forsikring – egne og udlånte genstande
Beschreibung: Hørsholm Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Delaftale 1: Bygning- og løsøre, entrepriseforsikring og all risk forsikring – egne og udlånte genstande. Der skal afgives tilbud på alle forsikringstyper under denne delaftale.
Interne Kennung: 1-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Entreprise: Bygherres bestående løsøre All risk forsikring - egne og indlånte genstande: Egne/indlånte kunst- og udstillingsgenstande for kommunens 2 kunstforeninger Aktiv Kunst og Hørsholm Kunstforeningen. Herudover er der udstillinger på Fuglsanghus
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Hørsholm Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Interne Kennung: 2-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Beschreibung der Optionen: Frivillig indsats Godsansvar
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Ledelsesansvarsforsikring
Beschreibung: Hørsholm Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Ledelsesansvarsforsikring.
Interne Kennung: 3-2
Beschreibung der Optionen: Udvidet opdagelsesperiode på 36 måneder.
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Hørsholm Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 4-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Arbejdsskadeforsikring - Lov om aktiv beskæftigelsesindsats
Beschreibung: Hørsholm Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring - Lov om aktiv beskæftigelsesindsats.
Interne Kennung: 5-4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Kollektive ulykkesforsikring
Beschreibung: Hørsholm Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektive ulykkesforsikring.
Interne Kennung: 6-5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7: Kriminalitetsforsikring inkl. netbank
Beschreibung: Hørsholm Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kriminalitetsforsikring inkl. netbank.
Interne Kennung: 7-6
Beschreibung der Optionen: Netbank
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 8: Patientansvarsforsikring
Beschreibung: Hørsholm kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Patientansvarsforsikring.
Interne Kennung: 8-7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen