2. Verfahren
Verfahren
Titel: Suomen Pankki ja Finanssivalvonnan esihenkilöiden valmennusohjelma
Beschreibung: Suomen Pankki (jäljempänä ”tilaaja” tai ”hankintayksikkö”) pyytää tarjousta Hilma-ilmoituskanavassa julkaistun hankintailmoituksen ja sen liitteiden mukaisesti esihenkilöiden valmennusohjelman toteutuksesta ja siihen liittyvistä lisätöistä (jäljempänä ”palvelu”). Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu yksityiskohtaisesti hankintailmoituksen liitteissä. Sopimus ei muodosta tilaajalle määräostovelvoitetta tai Toimittajalle yksinoikeutta tuottaa palvelua. Kilpailutuksen perusteella valitaan yksi toimittaja.
Interne Kennung: SP/2026/285
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016, hankintalaki). Hankinta on EU-kynnysarvon ylittävä hankinta. Hankintamenettelynä käytetään avointa menettelyä. Tilaaja voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan todellisesta ja perustellusta syystä. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Tarjousasiakirjat ovat saatavissa vain suomen kielellä. Jos tarjoaja haluaa hankinta-asiakirjat muulla kielellä, käännättäminen ja siitä aiheutuvat kustannukset ovat tarjoajan itsensä vastattavina. Hankintaa ei ole jaettu osiin, koska kyseessä on yksi toteutuskokonaisuus. Vaihtoehtoisia tarjouksia ei hyväksytä. Rinnakkaisia tarjouksia ei sallita. Menettelyn vaiheet per osa-alue ovat seuraavat: Hankintayksikkö 1. Avaa tarjoukset 2. Tarkastaa tarjoajan soveltuvuutta koskevat vastaukset 3. Tarkastaa tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden 4. Vertailee tarjoukset 5. Valitsee kilpailutuksen voittajan 6. Tekee hankintapäätöksen ja antaa päätöksen tiedoksi 7. Pyytää ja tarkastaa voittajalta soveltuvuutta koskevat todistukset ja selvitykset 8. Solmii sopimuksen voittajan kanssa. Sopimus syntyy vasta kirjallisen sopimuksen allekirjoittamisella. EU-kynnysarvon ylittävässä hankinnassa sopimus voidaan tehdä aikaisintaan 14 päivän kuluttua siitä, kun tarjoaja on saanut tai hänen katsotaan saaneen päätös perusteluineen tiedoksi.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79998000 Coaching
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Hankintailmoituksen liitteiden mukaisesti