See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Włodawa w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn. Dz. U z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki szkółkarsko-nasienniczej, gospodarki łąkowo-rolnej oraz ochrony przeciwpożarowej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Włodawa w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach)
Interne Kennung: S.270.13.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - Pakiet P01.L01 Leśnictwo Brus
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej oraz ochrony przeciwpożarowej, wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, oprócz przepisów prawa obowiązujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca będzie obowiązany do stosowania i przestrzegania obowiązków i zasad wynikających z niżej wymienionych dokumentów: „Zasady hodowli lasu” – wprowadzone zarządzeniem nr 108 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 grudnia 2023 r., „Instrukcja ochrony lasu” – wprowadzona zarządzeniem nr 109 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 grudnia 2023 r., „Instrukcja bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej” – wprowadzona zarządzeniem nr 36 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 20 kwietnia 2012 r., „Instrukcja ochrony przeciwpożarowej lasu” - wprowadzona zarządzeniem nr 81 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 grudnia 2019 r., zarządzenie nr 40 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 6 października 2011 r. w sprawie wprowadzenia ramowego wykazu prac wykonywanych przez co najmniej dwie osoby (zn. spr. GB-021-2/2011), zarządzenie nr 66 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 7 listopada 2019 r. w sprawie wprowadzenia wytycznych pod nazwą „Zasady Użytkowania Lasu” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (znak: ZM.7603.13.2019), Zasady, kryteria i standardy zrównoważonej gospodarki leśnej FSC (Forest Stewardship Council) oraz PEFC Council (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes). Wykonawca obowiązany będzie przestrzegać przy realizacji przedmiotu zamówienia warunki techniczne na surowiec drzewny zgodnie z zarządzeniem nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019 r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (znak: ZM.800.8.2019) z uwzględnieniem zmian wynikających z Zarządzenia nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 lipca 2025 r. w sprawie zmiany zarządzenia nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w PGLLP.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 - Pakiet P02.L03 Leśnictwo Kołacze
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 - Pakiet P03.L05 Leśnictwo Lipówka
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz ochrony przeciwpożarowej, wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, oprócz przepisów prawa obowiązujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca będzie obowiązany do stosowania i przestrzegania obowiązków i zasad wynikających z niżej wymienionych dokumentów: „Zasady hodowli lasu” – wprowadzone zarządzeniem nr 108 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 grudnia 2023 r., „Instrukcja ochrony lasu” – wprowadzona zarządzeniem nr 109 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 grudnia 2023 r., „Instrukcja bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej” – wprowadzona zarządzeniem nr 36 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 20 kwietnia 2012 r., „Instrukcja ochrony przeciwpożarowej lasu” - wprowadzona zarządzeniem nr 81 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 grudnia 2019 r., zarządzenie nr 40 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 6 października 2011 r. w sprawie wprowadzenia ramowego wykazu prac wykonywanych przez co najmniej dwie osoby (zn. spr. GB-021-2/2011), zarządzenie nr 66 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 7 listopada 2019 r. w sprawie wprowadzenia wytycznych pod nazwą „Zasady Użytkowania Lasu” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (znak: ZM.7603.13.2019), Zasady, kryteria i standardy zrównoważonej gospodarki leśnej FSC (Forest Stewardship Council) oraz PEFC Council (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes). Wykonawca obowiązany będzie przestrzegać przy realizacji przedmiotu zamówienia warunki techniczne na surowiec drzewny zgodnie z zarządzeniem nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019 r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (znak: ZM.800.8.2019) z uwzględnieniem zmian wynikających z Zarządzenia nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 lipca 2025 r. w sprawie zmiany zarządzenia nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w PGLLP.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 - Pakiet P04.L06 Leśnictwo Lubień
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5 - Pakiet P05.L07 Leśnictwo Marynki
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6 - Pakiet P06.L09 Leśnictwo Antopol
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7 - Pakiet P07.L10 Leśnictwo Hanna
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8 - Pakiet P08.L11 Leśnictwo Kaplonosy
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 9 - Pakiet P09.L12 Leśnictwo Matiaszówka
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 10 - Pakiet P10.L13 Leśnictwo Romanów
Los: LOT-0011
Titel: Część nr 11 - Pakiet P11.L14 Leśnictwo Siedliska
Los: LOT-0012
Titel: Część nr 12 - Pakiet P12.L16 Leśnictwo Adampol
Los: LOT-0013
Titel: Część nr 13 - Pakiet P13.L17 Leśnictwo Augustów
Los: LOT-0014
Titel: Część nr 14 - Pakiet P14.L18 Leśnictwo Dobropol
Los: LOT-0015
Titel: Część nr 15 - Pakiet P15.L20 Leśnictwo Załucze
Los: LOT-0016
Titel: Część nr 16 - Pakiet P16.L08 Leśnictwo Szkółkarsko-Nasiennicze
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu oraz gospodarki szkółkarsko-nasienniczej, wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, oprócz przepisów prawa obowiązujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca będzie obowiązany do stosowania i przestrzegania obowiązków i zasad wynikających z niżej wymienionych dokumentów: „Zasady hodowli lasu” – wprowadzone zarządzeniem nr 108 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 grudnia 2023 r., „Instrukcja ochrony lasu” – wprowadzona zarządzeniem nr 109 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 grudnia 2023 r., „Instrukcja bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej” – wprowadzona zarządzeniem nr 36 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 20 kwietnia 2012 r., „Instrukcja ochrony przeciwpożarowej lasu” - wprowadzona zarządzeniem nr 81 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 grudnia 2019 r., zarządzenie nr 40 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 6 października 2011 r. w sprawie wprowadzenia ramowego wykazu prac wykonywanych przez co najmniej dwie osoby (zn. spr. GB-021-2/2011), zarządzenie nr 66 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 7 listopada 2019 r. w sprawie wprowadzenia wytycznych pod nazwą „Zasady Użytkowania Lasu” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (znak: ZM.7603.13.2019), Zasady, kryteria i standardy zrównoważonej gospodarki leśnej FSC (Forest Stewardship Council) oraz PEFC Council (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes). Wykonawca obowiązany będzie przestrzegać przy realizacji przedmiotu zamówienia warunki techniczne na surowiec drzewny zgodnie z zarządzeniem nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019 r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (znak: ZM.800.8.2019) z uwzględnieniem zmian wynikających z Zarządzenia nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 lipca 2025 r. w sprawie zmiany zarządzenia nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w PGLLP.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung