612367-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Udbud af vintertjeneste til Nordfyns Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af vintertjeneste til Nordfyns Kommune
BeschreibungUdbud af Aftale vedr. vintertjeneste i Nordfyns Kommune. Vintertjenesten udfører snerydning og saltning på kørebaner, herunder parkeringspladser, buslommer, stier, fortove o.l. i Nordfyns Kommune. Vintertjenestens omfang er afhængigt af vejret. Den nedenfor anførte volumen er estimater baseret på en gennemsnitlig vinter. Det anførte kan ikke tages som udtryk for en garanteret omsætning på Rammeaftalen. Vintertjenesten skal kunne udføres på alle tider af døgnet. Rammeaftalerne indgås med virkning fra 15. oktober 2026 frem til og med 15. april 2029. Den årlige totale volumen på tværs af alle delaftalerne er estimeret til 900.000 DKK ekskl. moms med en samlet anslået værdi over hele aftale perioden på 2.700.000 DKK, og der er fastsat en maksimal volumen på i alt 5.400.000 DKK på tværs af delaftalerne. Volumen er udelukkende vejledende og baserer sig på historiske tal, hvorfor de ikke kan tages som udtryk for en garanteret fremtidig omsætningsstørrelse.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet af traktor-ruter er opdelt på en række delaftaler, som hver dækker over en (1) rute. Der kan afgives tilbud på en eller flere af de udbudte delaftaler. Tilbudsgiver skal i ESPD del ll.A. angive, hvilke delaftaler Tilbudsgiver ønsker at afgive tilbud på. Tilbudsgiver afgiver et tilbud i form af Rammeaftalebilag 3 – Tilbudsliste, uanset hvor mange delaftaler Tilbudsgiver ønsker at afgive tilbud på. Det er valgfrit for Tilbudsgiver at aflevere et ESPD pr. delaftale eller en samlet ESPD for alle delaftaler, som Tilbudsgiver ønsker at afgive tilbud på. Tilbudsgiver afgiver et tilbud i form af Rammeaftalebilag 3 – Tilbudsliste, uanset hvor mange delaftaler Tilbudsgiver ønsker at afgive tilbud på.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Rute – Salt-ruten B03
BeschreibungDelaftale 1: Rute – Salt-ruten B03 er en vejrute i Nordfyns Kommune
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Rute – INST 02
BeschreibungDelaftale 2: Rute – INST 02 er en institutionsrute i Nordfyns Kommune
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Rute – STI 05
BeschreibungDelaftale 3: Rute – Sti 05 er en stirute i Nordfyns Kommune