See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție de servicii de consultanță/ expertiză IT pentru dezvoltarea, testarea și punerea în funcțiune a noului sistem de management al cauzelor ECRIS V, inclusiv servicii de instruire a personalului
Beschreibung: Obiectivul general urmărit prin proiect îl reprezintă eficientizarea sistemului judiciar prin punerea la dispoziția acestuia a unui sistem informatic modern și adaptat nevoilor actuale, care să susțină activitatea specifică a acestuia. Obiectivul specific la care contribuie realizarea serviciilor constă în modernizarea și adaptarea sistemului electronic de management al cauzelor ECRIS pentru a răspunde actualelor nevoi ale sistemului judiciar. Noul Sistemul ECRIS V cuprinde o multitudine de obiective tehnice și funcționale specifice, legate de dezvoltarea/customizarea și implementarea de produse software și hardware, obiective organizate și structurate în jurul componentelor software esențiale funcționării acestuia. Dintre avantaje preconizate ale viitorului sistem menționăm: dosarul electronic, ce le va permite beneficiarilor o gestiune integral electronică a documentelor din dosare (la nivel de instanțe și parchete), fără a exclude însă utilizarea hârtiei, pentru a nu îngrădi accesul la justiție al persoanelor care nu au posibilitatea utilizării tehnologiei; interconectarea cu alte sisteme informatice existente; instrument indispensabil pus la dispoziția managementului sistemului judiciar, oferind, prin informațiile furnizate, atât un tablou de ansamblu, cât și o imagine a unor situații specifice, în vederea luării deciziilor referitoare la funcționarea acestuia în condiții optime.
Interne Kennung: 4265841_2022_PAAPD1333414
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziția de servicii de consultanță/ expertiză IT pentru dezvoltarea, testarea și punerea în funcțiune a noului sistem de management al cauzelor ECRIS V, inclusiv servicii de instruire a personalului, conform documentaţiei de atribuire.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung