612444-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – FURNIZARE SISTEM DE CHIRURGIE ASISTATĂ ROBOTIC
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE SISTEM DE CHIRURGIE ASISTATĂ ROBOTIC
Beschreibung: FURNIZARE SISTEM DE CHIRURIE ASISTATĂ ROBOTIC. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termenul limită până la care se pot solicitat clarificări de către operatorii economici interesați de accesul la procedura de atribuire: pana in a 18-a zi inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor (Conform art.160 alin. 2 si art.161 din Legea 98/2016). Valoarea maxima estimata pentru fiecare contract subsecvent este de 36.000.000 lei
Interne Kennung: 4288080/2026/33
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: FURNIZARE SISTEM CHIRURGIE ASISTATĂ ROBOTIC Obiectul acordului cadru îl constituie achiziția a minimum 1 – maximum 3 sisteme de chirurgie asistată robotic. Fiecare sistem achiziționat în baza acordului-cadru va fi livrat în configurație complet funcțională, incluzând toate componentele necesare utilizării clinice imediate, respectiv consola chirurgului, brațele robotice, sistemul de vizualizare endoscopică, simulatorul virtual, instrumentarul chirurgical robotic, generatorul electrochirurgical, accesoriile, consumabilele inițiale, precum și toate echipamentele și modulele hardware și software aferente funcționării integrate a sistemului, în conformitate cu cerințele caietului de sarcini. Produsele solicitate trebuie să permită integrarea completă în fluxul operator curent, inclusiv posibilitatea unei abordări hibride, cu tranziție facilă între chirurgia laparoscopică clasică și chirurgia asistată robotic, precum și revenirea la abordul laparoscopic în orice moment al procedurii, fără întreruperea actului operator sau modificarea poziției pacientului.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51400000 Installation von medizinischen und chirurgischen Einrichtungen, 80511000 Ausbildung des Personals