2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 17 200 000,00 złotych na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Przeworsk w 2025 r. w kwocie 17 000 000,00 zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów w kwocie 200 000,00 zł
Beschreibung: 2. Kredyt zostanie postawiony do dyspozycji Zamawiającego od następnego dnia roboczego po dniu zawarcia umowy kredytowej do dnia 31.12.2025 roku. Kredyt będzie uruchamiany w transzach na pisemny wniosek Zamawiającego w terminie do 3 dni roboczych, licząc od dnia otrzymania przez Wykonawcę wniosku, przekazanego przez Zamawiającego drogą elektroniczną lub pisemnie - w przypadku braku możliwości przekazania wniosku drogą elektroniczną. 3. Okres kredytowania: od dnia podpisania umowy do dnia 20.12.2040 roku. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do: - niewykorzystania kredytu w całości lub w części - wcześniejszej spłaty kredytu, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów z tego tytułu. 5. Spłata kapitału w złotych polskich będzie następowała w ratach wg harmonogramu. Informację o wysokości kwoty odsetek Wykonawca przekazuje Zamawiającemu co najmniej na 7 dni roboczych przed terminem spłaty, bez obciążania Zamawiającego kosztami. Harmonogram spłat rat kredytu: Rok Termin spłaty raty kredytu Kwota spłat rat kredytu w danym roku w PLN 2026 20.12.2026 300 000,00 2027 20.12.2027 1 200 000,00 2028 20.12.2028 1 200 000,00 2029 20.12.2029 1 200 000,00 2030 20.12.2030 1 200 000,00 2031 20.12.2031 1 200 000,00 2032 20.12.2032 1 200 000,00 2033 20.12.2033 1 200 000,00 2034 20.12.2034 1 200 000,00 2035 20.12.2035 1 200 000,00 2036 20.12.2036 1 200 000,00 2037 20.12.2037 1 200 000,00 2038 20.12.2038 1 200 000,00 2039 20.12.2039 1 200 000,00 2040 20.12.2040 1 300 000,00 Razem: 17 200 000,00 6. Spłata odsetek będzie następowała miesięcznie, w terminie do 10 dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni zgodnie z informacją banku. Odsetki naliczane będą od kwoty aktualnego zadłużenia. Ostatnia spłata nastąpi do dnia 20 grudnia 2040 r. 7. Za datę spłaty rat kapitałowych i odsetek należy przyjąć dzień wpływu należności na rachunek Wykonawcy. W przypadku, gdy termin spłaty kredytu i odsetek przypada na sobotę, niedzielę święta lub dni ustawowo wolne od pracy, termin spłaty zostaje zachowany, gdy zapłata nastąpi w pierwszym dniu roboczym przypadającym po tych dniach. 8. Powyższy harmonogram spłaty dotyczy zaciągnięcia przez Zamawiającego kredytu w maksymalnej wysokości tj. 17 200 000,00 złotych. W przypadku zaciągnięcia przez Zamawiającego kredytu w wysokości niższej niż 17 200 000,00 złotych, proporcjonalnemu zmniejszeniu ulegnie wysokość rat kredytu. 9. Zarówno kwota kredytu jak i terminy postawienia środków finansowych do dyspozycji Zamawiającego mogą być modyfikowane, w zależności od potrzeb Zamawiającego. 10. Oprocentowanie kredytu będzie zmienne. Będzie stanowiło sumę marży zaproponowanej przez wykonawcę w ofercie i stawki WIBOR 1M. Wysokość marży będzie stała w całym okresie kredytowania (obowiązywania umowy). Stawka WIBOR 1M zmienia się w cyklu kalendarzowym miesięcznym i przyjmuje wartość z ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego kolejny okres. Wysokość stawki WIBOR 1M w przypadku wystąpienia wartości ujemnych, wynosi 0,00%. 11. W przypadku likwidacji stawki WIBOR 1M zostanie ona, za porozumieniem Stron, zamieniona na stawkę, która zastąpi stawkę WIBOR 1M, albo na stawkę najbardziej zbliżoną wielkością i charakterem do stawki WIBOR 1M, bez kosztów obciążających Zamawiającego. 12. Wykonawca będzie naliczał odsetki od faktycznie wykorzystanych kwot kredytu. Odsetki naliczane będą za rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu przy założeniu, że rok równa się rzeczywistej liczbie dni 365 lub 366, od dnia powstania zadłużenia z tytułu udzielonego kredytu do dnia poprzedzającego jego spłatę włącznie. 13. Prawne zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel własny in blanco. - Zamawiający wyraża zgodę na kontrasygnatę Skarbnika na wekslu, deklaracji wekslowej i umowie kredytu 14. Wykonawca nie będzie naliczał ani pobierał jakichkolwiek prowizji i opłat. 15. Oprocentowanie niespłaconych w terminie rat kredytu naliczone będzie w wysokości określonej dla odsetek ustawowych. 16. Postanowienia w umowie nie mogą zmieniać lub zaostrzać warunków określonych w niniejszej SWZ. 17. Zaciągnięcie i spłata kredytu nastąpi w złotych polskich (PLN), a w przypadku wejścia Polski do strefy EURO, przewalutowanie kredytu nastąpi bez dodatkowych opłat. Szczegółowy opis zamówienia zawarty jest w SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 297592-2025
Interne Kennung: ROIX.271.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: nd
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Kredyt zostanie postawiony do dyspozycji Zamawiającego od następnego dnia roboczego po dniu zawarcia umowy kredytowej do dnia 31.12.2025 roku. Kredyt będzie uruchamiany w transzach na pisemny wniosek Zamawiającego w terminie do 3 dni roboczych, licząc od dnia otrzymania przez Wykonawcę wniosku, przekazanego przez Zamawiającego drogą elektroniczną lub pisemnie - w przypadku braku możliwości przekazania wniosku drogą elektroniczną. Okres kredytowania: od dnia podpisania umowy do dnia 20.12.2040 roku. Zamawiający zastrzega sobie prawo do: - niewykorzystania kredytu w całości lub w części - wcześniejszej spłaty kredytu, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów z tego tytułu. Spłata kapitału w złotych polskich będzie następomwała w ratach wg harmonogramu. Informację o wysokości kwoty odsetek Wykonawca przekazuje Zamawiającemu co najmniej na 7 dni roboczych przed terminem spłaty, bez obciążania Zamawiającego kosztami. Szczegółowy zakres robót określony został w SWZ.
Interne Kennung: ROIX.271.5.2025.