612527-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Verbrauchsartikel – DOSTAWA PROTEZ NACZYNIOWYCH
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDOSTAWA PROTEZ NACZYNIOWYCH
Beschreibung1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne, na podstawie art. 132 ustawy Pzp. 2. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa protez naczyniowych do siedziby Zamawiającego, zwanych dalej „wyrobami”. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym rodzaj, minimalne parametry oraz ilości poszczególnych wyrobów określają formularze asortymentowo-cenowe nr 1.1 – 1.3 stanowiące załączniki do formularza ofertowego. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje również powierzenie Zamawiającemu w depozyt przedmiotu zamówienia określonego w Pakiecie nr 2 i 3 oraz jego uzupełnienie w ilościach niezbędnych do funkcjonowania depozytu na zasadach określonych w projekcie umowy stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung241.FZ-071.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”), minimalny termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego wynosi 30 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej. Jednocześnie, stosownie do art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp, Zamawiający może skrócić termin składania ofert do nie mniej niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu jest należycie uzasadnione. W niniejszym postępowaniu nie zachodzą przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 1 Pzp, wobec czego skrócenie terminu składania ofert znajduje podstawę wyłącznie w wystąpieniu pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Zamawiający zdecydował o zastosowaniu trybu skróconego z uwagi na konieczność pilnego zabezpieczenia dostaw protez piersiowych, stanowiących wyroby medyczne niezbędne w procesie leczenia oraz rehabilitacji pacjentek po zabiegach onkologicznych. Zamawiający uprzednio prowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego obejmujące ten sam przedmiot zamówienia, jednak postępowanie zostało unieważnione z uwagi na brak złożenia ofert. Konieczność ponownego wszczęcia procedury przetargowej spowodowała wydłużenie czasu niezbędnego do wyłonienia wykonawcy i zawarcia umowy, co istotnie wpłynęło na potrzebę przyspieszenia obecnego postępowania. Brak zapewnienia bieżących dostaw przedmiotowych wyrobów medycznych mógłby skutkować ograniczeniem możliwości udzielania świadczeń zdrowotnych, wydłużeniem czasu oczekiwania pacjentek na zaopatrzenie oraz negatywnym wpływem na ich stan zdrowia i komfort życia. Protezy piersiowe stanowią element terapii mającej bezpośredni wpływ na rekonwalescencję fizyczną i psychiczną pacjentek, dlatego ich dostępność musi być zapewniona w sposób ciągły i niezakłócony. Konieczność zabezpieczenia odpowiedniego poziomu zaopatrzenia wynika z bieżących potrzeb szpitala oraz specyfiki udzielanych świadczeń zdrowotnych, których realizacja nie może zostać wstrzymana ani odłożona w czasie. Skrócenie terminu składania ofert pozwoli na sprawne wyłonienie wykonawcy i zawarcie umowy, a tym samym zapewnienie ciągłości dostaw wyrobów medycznych. W związku z powyższym zastosowanie skróconego terminu składania ofert jest uzasadnione wystąpieniem pilnej potrzeby udzielenia zamówienia oraz koniecznością zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych i bezpieczeństwa pacjentek.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1
BeschreibungProtezy naczyniowe z PTFE do przetok tętniczo - żylnych do wczesnego nakłuwania
Interne Kennung1.241.FZ-071.2026
Optionen
Beschreibung der OptionenZgodnie § 14 PRAWO OPCJI
LosLOT-0002
TitelPakiet nr 2
BeschreibungProtezy antybakteryjne srebrne
Interne Kennung2.241.FZ-071.2026
LosLOT-0003
TitelPakiet nr 3
BeschreibungProtezy naczyniowe proste zbrojone z PTFE ,heparynizowane
Interne Kennung3.241.FZ-071.2026