See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: LED-seinä museo- ja näyttelykäyttöön
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Museoviraston / Suomen kansallimuseon ("Hankintayksikkö") noin 236 m² kokoisen LED-videoseinän ("LED-seinä","mediafriisi") toimittaminen Helsingin Etu-Töölössä sijaitsevan Kansallismuseon uudisosaan. Hankinta käsittää LED-seinän lisäksi siihen liittyvät: – kiinnitysrakenteen – ohjaus- ja prosessointijärjestelmän – kaapeloinnin – asennuksen – mittaukset ja kalibroinnin – käyttöönoton – koulutuksen – dokumentaation – varaosat – takuun ja takuuajan huoltopalvelut LED-seinä toimii museon keskeisenä visuaalisena esityspintana ja sitä käytetään muun muassa videoteoksille, immersiivisille audiovisuaalisille installaatioille sekä museon tapahtuma- ja viestintäsisällöille.
Interne Kennung: 612061
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32321200 Audiovisuelle Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51000000 Installation (außer Software), 51611100 Hardwareinstallation
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Hankintaan sisältyvät optiot määritelty tarjouspyyntöasiakirjoissa