612591-2026 - Ergebnis
Finnland – Bauarbeiten für Schulgebäude – JÄLKI-ILMOITUS Oulun yliopiston normaalikoulun uudisrakennuksen sähköurakka
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS Oulun yliopiston normaalikoulun uudisrakennuksen sähköurakka
Beschreibung: JÄLKI-ILMOITUS Hanke toteutetaan jaettuna urakkana, jossa rakennusurakoitsija toimii kohteen päätoteuttajana ja muut urakoitsijat alistetaan rakennusurakoitsijalle. Hankkeen laajuus on n. 9600 brm2. Sähköurakka sisältää myös AV-kaapeloinnit suunnitelmien mukaisesti. Tavoiteaikataulun mukaisesti rakennustekniset työt voidaan käynnistää elokuun alussa 2026 ja urakan tulee olla valmis ja luovutettavissa tilaajalle toukokuussa 2028. Tarkempi urakka-aikataulu on esitetty urakkaohjelmassa. Hanketta on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön liiteasiakirjoissa, jotka ovat ladattavissa BEM-linkistä.
Interne Kennung: 606336
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45214200 Bauarbeiten für Schulgebäude
5. Los
Los: LOT-0000