2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej dla ZGO AQUARIUM Sp. z o.o.
Beschreibung: 1) Przedmiot zamówienia stanowi dostawa energii elektrycznej czynnej do dwóch obiektów Zamawiającego w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2026 r. poz. 43 ze zm.), wydanymi na jej podstawie aktami wykonawczymi. 2) Szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną do obiektów Zamawiającego, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi ok 3.300.000 kWh, zaś ilość zakupionej w okresie obowiązywania umowy energii elektrycznej nie będzie mniejsza niż 1.500.000 kWh - Załącznik nr 1 do SWZ. 3) Zamówienie obejmuje dwie lokalizacje: a) AQUARIUM Centrum Fit Rawa z siedzibą w Rawie Mazowieckiej ul. Katowicka 20. Zamawiający na obiekcie prowadzi działalność sportowo – rekreacyjną (basen miejski). Zamawiający ma zawartą umowę na sprzedaż energii elektrycznej obowiązującą do 31-12-2027 r. oraz umowę świadczenia usługi dystrybucji z PGE Dystrybucja SA na czas nieokreślony. Układ pomiarowo–rozliczeniowy PPE w taryfie C23 jest dostosowany do zasady TPA. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną do obiektu AQUARIUM Centrum Fit Rawa, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi ok. 1.500.000 kWh. b) Zakład ZGO Pukinin z siedzibą w Pukininie 140, gmina Rawa Mazowiecka. Zamawiający na obiekcie prowadzi działalność obejmującą gospodarkę odpadami. -Zamawiający ma zawartą umowę na sprzedaż energii elektrycznej obowiązującą do 31-12-2026 r. oraz umowę świadczenia usługi dystrybucji z PGE Dystrybucja SA na czas nieokreślony. -Układ pomiarowo–rozliczeniowy PPE w taryfie B23 jest dostosowany do zasady TPA; -Spółka na terenie Zakładu ZGO Pukinin posiada mikroinstalację fotowoltaiczną zawierającą: mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy 10 kWp, panel słoneczny o mocy 1,5 KW oraz turbinę wiatrową o mocy 0,4 kW. Instalacja pracuje wyłącznie na potrzeby wewnętrzne ZGO AQUARIUM Sp. z o.o. -Zamawiający informuje, że umowa na sprzedaż energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej zostanie zawarta ze sprzedawcą energii, który zostanie wyłoniony w ramach niniejszego postępowania przetargowego. Wykonawca (sprzedawca) energii elektrycznej wyprodukowanej wyłoniony w ramach niniejszego postępowania przetargowego zobowiązany jest do zawarcia umowy na sprzedaż energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej, która nie została przez Zamawiającego zużyta. Zamawiający dopuszcza możliwość zawarcia umowy na zakup energii wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej, która nie została przez Zamawiającego zużyta na wzorze Wykonawcy. Sposób rozliczenia winien być zgodny z Ustawą Prawa Energetycznego oraz Urzędu Regulacji Energetyki -Szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną do obiektu Zakładu ZGO Pukinin, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi ok. 1.800.000 kWh - Załącznik Nr 1 do SWZ. 4) Przedmiotowe zamówienie powinno być zrealizowane zgodnie z projektem umowy (załącznik nr 7 do SWZ) oraz Opisem przedmiotu zamówienia. Dostarczana energia elektryczna winna spełniać parametry techniczne wskazane w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997r. – Prawo energetyczne (Dz. U. z 2026, poz. 43 z późn. zm.) oraz przepisach wykonawczych wydanych na podstawie delegacji ustawowej. 5) Zamawiajmy zawrze jedną umowę obejmującą dwie lokalizacje, przy czym faktury winny być wystawiane oddzielnie dla każdej lokalizacji. 6) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia standardów jakości obsługi Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa energetycznego. Winien zapewnić całodobową ciągłość dostaw bez jakichkolwiek przerw w dostawach za wyjątkiem sytuacji opisanych w ustawie Prawo energetyczne, IRiESD, taryfie i posiadać rezerwę gwarantującą ciągłość dostaw. 7) Zapotrzebowanie na energię elektryczną przyjęte zostało na podstawie historycznego zużycia energii elektrycznej i może odbiegać od faktycznego wykorzystania energii elektrycznej, bowiem nie można z góry ustalić ilości energii elektrycznej, która zostanie zużyta przez Zamawiającego. 8) Szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną ma jedynie charakter orientacyjny, służący do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego, zobowiązania do zakupu energii elektrycznej w podanej ilości. Ilość pobranej przez Zamawiającego energii elektrycznej ustalana będzie w oparciu o bezpośrednie odczyty wskazań układu pomiarowo–rozliczeniowego. 9) Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu niepobrania przez Zamawiającego szacowanej ilości energii. 10) Dostawca energii zobowiązany jest posiadać umowę dystrybucyjną zawartą z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) właściwym dla obiektu Zamawiającego, najpóźniej w dniu zawarcia umowy dotyczącej przedmiotowego zamówienia, na czas nie krótszy niż do 31-12-2027 r. 11) Zamawiający oświadcza, iż prognoza zużycia energii wskazana powyżej oraz w Załączniku nr 1 do SWZ stanowi jedynie przybliżoną wartość, która w trakcie wykonywania Umowy może ulec zmianie. Faktyczne zużycie energii elektrycznej (mniejsze lub większe od prognozy wskazanej w Załączniku nr 1 do SWZ) uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb z tym, że niezależnie od wielkości zużycia Sprzedawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w postępowaniu ceny energii elektrycznej. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zakupi od Wykonawcy mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej niż prognozowana, wskazana w Załączniku nr 1 do SWZ, w szczególności spowodowanego zwiększeniem lub zmniejszeniem ilości PPE albo parametrów technicznych PPE. 12) Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ stanowiącym integralną część niniejszej SWZ. (...) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisano w SWZ, rozdział IV - opis przedmiotu zamówi
Vorherige Bekanntmachung: 391291-2026
Interne Kennung: ZP/06/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001