2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dodávka tramvajových výhybek a zařízení
Beschreibung: Předmětem Veřejné zakázky je dodávka tramvajových výhybek a zařízení - standard a/nebo tramvajových výhybek a zařízení – atyp, které jsou blíže specifikované v Příloze č. 1 - Technické specifikaci a v Příloze č. 2a) a 2b) zadávací dokumentace.
Interne Kennung: VZ/13/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34941000 Schienen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34941300 Straßenbahnschienen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. část – Dodávka tramvajových výhybek a zařízení - standard
Beschreibung: Předmětem Veřejné zakázky je dodávka tramvajových výhybek a zařízení - standard, blíže specifikováno v přílohách a ZD.
Interne Kennung: VZ/13/2026 - 1. část
Optionen:
Beschreibung der Optionen: a) Inflační doložka. Dodavatel může v době trvání Smlouvy, poprvé však pro rok 2029, v případě uplatnění opčního práva ze strany Zadavatele, uplatnit nárok na navýšení ceny plnění (jednotkových cen zboží) v případě růstu cenové hladiny, a to za následujících podmínek. Cena plnění, jak ji definuje Smlouva, může být navýšena jednou ročně, a to o míru inflace zveřejňovanou Českým statistickým úřadem („ČSÚ“) za předchozí kalendářní rok pod názvem „Index spotřebitelských cen“ – „Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen“, která vyjadřuje procentní změnu průměrné cenové hladiny za 12 posledních měsíců proti průměru 12 předchozích měsíců (dále jen „Index“). Dodavatel oznámí Zadavateli novou nárokovanou výši cen zboží písemnou formou do 1 měsíce od zveřejnění údajů ze strany ČSÚ, poprvé tak může učinit po 01. 01. 2029. V případě, že vybraný dodavatel tuto svou povinnost v dané lhůtě nesplní, jeho nárok na zvýšení ceny zboží dle této inflační doložky v daném roce zaniká. Pro případ úpravy ceny plnění (zboží) dle této inflační doložky (o míru inflace za předcházející kalendářní rok) není třeba uzavírat mezi stranami dodatek ke smlouvě a postačí písemné potvrzení správnosti upravených jednotkových cen. Případné připomínky vůči aktualizovanému ceníku zboží dle této inflační doložky je Zadavatel povinen uplatnit nejpozději ve lhůtě 1 měsíce od obdržení oznámení vybraného dodavatele. Změna výše ceny plnění bude účinná vždy k 1. dni kalendářního měsíce následujícího po doručení písemného oznámení, proti kterému nebudou vzneseny žádné výhrady ze strany Zadavatele. Pokud by ČSÚ přestal v průběhu trvání Smlouvy vyhlašovat Index anebo by působnost ČSÚ přešla na jiný úřad, zavazují se smluvní strany jednat v dobré víře tak, aby v co nejkratší době po nastání takové skutečnosti uzavřely dodatek k rámcové smlouvě, kterým nahradí Index obdobným indexem. Obdobným indexem se rozumí takový index, který bude vyhlašován obecně uznávanou autoritou či autoritou, na kterou přešla působnost ČSÚ, bude se vztahovat k věcně obdobnému předmětu, jeho tvorba bude vycházet z obdobných zásad a roční průměrný růst takového indexu (za předchozí období, tak i v budoucnu očekávatelný/očekávaný) bude co nejbližší nahrazovanému indexu.
Los: LOT-0002
Titel: 2. část – Dodávka tramvajových výhybek a zařízení - atyp
Beschreibung: Předmětem Veřejné zakázky je dodávka tramvajových výhybek a zařízení - atyp, které jsou blíže specifikované v Příloze č. 1 - Technické specifikaci a v Příloze č. 2b) zadávací dokumentace.
Interne Kennung: VZ/13/2026 - 2. část
Beschreibung der Optionen: Inflační doložka. Dodavatel může v době trvání Smlouvy, poprvé však pro rok 2029, v případě uplatnění opčního práva ze strany Zadavatele, uplatnit nárok na navýšení ceny plnění (jednotkových cen zboží) v případě růstu cenové hladiny, a to za následujících podmínek. Cena plnění, jak ji definuje Smlouva, může být navýšena jednou ročně, a to o míru inflace zveřejňovanou Českým statistickým úřadem („ČSÚ“) za předchozí kalendářní rok pod názvem „Index spotřebitelských cen“ – „Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen“, která vyjadřuje procentní změnu průměrné cenové hladiny za 12 posledních měsíců proti průměru 12 předchozích měsíců (dále jen „Index“). Dodavatel oznámí Zadavateli novou nárokovanou výši cen zboží písemnou formou do 1 měsíce od zveřejnění údajů ze strany ČSÚ, poprvé tak může učinit po 01. 01. 2029. V případě, že vybraný dodavatel tuto svou povinnost v dané lhůtě nesplní, jeho nárok na zvýšení ceny zboží dle této inflační doložky v daném roce zaniká. Pro případ úpravy ceny plnění (zboží) dle této inflační doložky (o míru inflace za předcházející kalendářní rok) není třeba uzavírat mezi stranami dodatek ke smlouvě a postačí písemné potvrzení správnosti upravených jednotkových cen. Případné připomínky vůči aktualizovanému ceníku zboží dle této inflační doložky je Zadavatel povinen uplatnit nejpozději ve lhůtě 1 měsíce od obdržení oznámení vybraného dodavatele. Změna výše ceny plnění bude účinná vždy k 1. dni kalendářního měsíce následujícího po doručení písemného oznámení, proti kterému nebudou vzneseny žádné výhrady ze strany Zadavatele. Pokud by ČSÚ přestal v průběhu trvání Smlouvy vyhlašovat Index anebo by působnost ČSÚ přešla na jiný úřad, zavazují se smluvní strany jednat v dobré víře tak, aby v co nejkratší době po nastání takové skutečnosti uzavřely dodatek k rámcové smlouvě, kterým nahradí Index obdobným indexem. Obdobným indexem se rozumí takový index, který bude vyhlašován obecně uznávanou autoritou či autoritou, na kterou přešla působnost ČSÚ, bude se vztahovat k věcně obdobnému předmětu, jeho tvorba bude vycházet z obdobných zásad a roční průměrný růst takového indexu (za předchozí období, tak i v budoucnu očekávatelný/očekávaný) bude co nejbližší nahrazovanému indexu.