2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Puck w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. w podziale na 2 części z prawem opcji.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Puck w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. w podziale na 2 części z prawem opcji”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Część 1: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych w sektorze I, który obejmuje miejscowości: Domatowo, Domatówko, Gnieżdżewo, Leśniewo, Łebcz, Mała Piaśnica, Wielka Piaśnica, Mechowo, Mieroszyno, Czarny Młyn, Kaczyniec, Radoszewo, Werblinia, Swarzewo, Strzelno, Starzyński Dwór, Starzyno, Zdrada; 2) Część 2: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych w sektorze II, który obejmuje miejscowości: Błądzikowo, Brudzewo, Celbowo, Celbówko, Darzlubie, Mrzezino, Osłonino, Połchowo, Połczyno, Rekowo Górne, Rzucewo, Sławutowo, Sławutówko, Smolno, Widlino, Żelistrzewo. 3. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a) wykonania zamówienia podstawowego, polegającego na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych wraz z dostawą pojemników do selektywnej zbiórki popiołu w ilości dla cz. I: - pojemnik o pojemności 120 L – 1 500 szt. - pojemnik o pojemności 1100 L – 6 szt. dla cz. II: - pojemnik o pojemności 120 L – 1 500 szt. - pojemnik o pojemności 1100 L – 12 szt. zwanego dalej „Zamówieniem Podstawowym”, b) wykonania zamówienia objętego opcją (o której mowa w art. 441 ustawy Pzp). dla cz. I: - pojemnik o pojemności 120 L – 2 500 szt. - pojemnik o pojemności 1100 L – 2 szt. dla cz. II: - pojemnik o pojemności 120 L – 2 500 szt. - pojemnik o pojemności 1100 L – 3 szt. zwanego dalej „Opcją”, 4. Realizacja zamówienia objętego prawem Opcji: 1) Maksymalna liczba pojemników przewidziana do zakupu w ramach prawa Opcji: została określona w ust. 3 lit. b) odpowiednio do części I i II. W pierwszym kwartale obowiązywania umowy Zamawiający szacuje zapotrzebowanie na dodatkowe pojemniki w ramach opcji na poziomie 300 sztuk. 2) Zamówienia w ramach prawa Opcji będą realizowane na takich samych warunkach jak zawarte w zamówieniu podstawowym, w cenach zamówienia podstawowego zaproponowanych przez Wykonawcę w Formularzu oferty – załącznik Nr 1 do SWZ odpowiednio do części I i II. 3) Zamawiający zastrzega prawo do realizacji prawa Opcji (w pełnym lub niepełnym zakresie ilościowym wskazanym w ust. 3 lit. b) odpowiednio do części I i II, gdy w terminie realizacji zamówienia podstawowego, złoży Wykonawcy drogą elektroniczną stosowne oświadczenie woli w zakresie skorzystania z prawa Opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do realizacji prawa Opcji wg. potrzeb Zamawiającego tj. polegającej na sukcesywnej dostawie pojemników w partiach co najmniej 20 szt., w terminie 5 dni roboczych licząc od dnia zgłoszenia. O zamiarze skorzystania z opcji Zamawiający będzie informował Wykonawcę w formie elektronicznej na 14 dni przed zgłoszeniem zapotrzebowania na nowe pojemniki. 4) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku: a) niezłożenia przez Zamawiającego oświadczenia woli, dotyczącego prawa Opcji (rezygnacja z tej części zamówienia); b) niepełnego wykorzystania zakresu ilościowego w ramach prawa Opcji. 5) Przewidziane w pkt 4 lit. a) i b), rezygnacja oraz niepełne wykorzystanie zakresu ilościowego (Opcja), spowodują odpowiednią zmianę ostatecznej wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy (zgodnie z wyceną Wykonawcy zawartą w Formularzu ofertowym – załączniku Nr 1 do SWZ odpowiednio do części I i II). Skorzystanie z prawa Opcji nie stanowi zmiany umowy. 6) Zamawiający przewiduje możliwość rozpoczęcia wykonania Opcji pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Zamawiającego, wystarczających na realizację Opcji. 7) Termin wykonania zamówienia objętego prawem Opcji nie może być dłuższy niż wskazany w rozdziale V ust. 1 SWZ. 8) Postanowienia projektu umowy - załącznika Nr 7 do SWZ, dotyczące zamówienia podstawowego mają zastosowanie do zamówienia objętego prawem Opcji, jeżeli nie zastrzeżono inaczej. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 6 do SWZ „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” (SOPZ);
Interne Kennung: ZP.271.40.2025.AR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część I
Beschreibung: Część 1: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych w sektorze I, który obejmuje miejscowości: Domatowo, Domatówko, Gnieżdżewo, Leśniewo, Łebcz, Mała Piaśnica, Wielka Piaśnica, Mechowo, Mieroszyno, Czarny Młyn, Kaczyniec, Radoszewo, Werblinia, Swarzewo, Strzelno, Starzyński Dwór, Starzyno, Zdrada;
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Wykonania zamówienia objętego opcją (o której mowa w art. 441 ustawy Pzp). dla cz. I: - pojemnik o pojemności 120 L – 2 500 szt. - pojemnik o pojemności 1100 L – 2 szt. dla cz. II: - pojemnik o pojemności 120 L – 2 500 szt. - pojemnik o pojemności 1100 L – 3 szt. zwanego dalej „Opcją”, 4. Realizacja zamówienia objętego prawem Opcji: 1) Maksymalna liczba pojemników przewidziana do zakupu w ramach prawa Opcji: została określona w ust. 3 lit. b) odpowiednio do części I i II. W pierwszym kwartale obowiązywania umowy Zamawiający szacuje zapotrzebowanie na dodatkowe pojemniki w ramach opcji na poziomie 300 sztuk. 2) Zamówienia w ramach prawa Opcji będą realizowane na takich samych warunkach jak zawarte w zamówieniu podstawowym, w cenach zamówienia podstawowego zaproponowanych przez Wykonawcę w Formularzu oferty – załącznik Nr 1 do SWZ odpowiednio do części I i II. 3) Zamawiający zastrzega prawo do realizacji prawa Opcji (w pełnym lub niepełnym zakresie ilościowym wskazanym w ust. 3 lit. b) odpowiednio do części I i II, gdy w terminie realizacji zamówienia podstawowego, złoży Wykonawcy drogą elektroniczną stosowne oświadczenie woli w zakresie skorzystania z prawa Opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do realizacji prawa Opcji wg. potrzeb Zamawiającego tj. polegającej na sukcesywnej dostawie pojemników w partiach co najmniej 20 szt., w terminie 5 dni roboczych licząc od dnia zgłoszenia. O zamiarze skorzystania z opcji Zamawiający będzie informował Wykonawcę w formie elektronicznej na 14 dni przed zgłoszeniem zapotrzebowania na nowe pojemniki. 4) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku: a) niezłożenia przez Zamawiającego oświadczenia woli, dotyczącego prawa Opcji (rezygnacja z tej części zamówienia); b) niepełnego wykorzystania zakresu ilościowego w ramach prawa Opcji. 5) Przewidziane w pkt 4 lit. a) i b), rezygnacja oraz niepełne wykorzystanie zakresu ilościowego (Opcja), spowodują odpowiednią zmianę ostatecznej wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy (zgodnie z wyceną Wykonawcy zawartą w Formularzu ofertowym – załączniku Nr 1 do SWZ odpowiednio do części I i II). Skorzystanie z prawa Opcji nie stanowi zmiany umowy. 6) Zamawiający przewiduje możliwość rozpoczęcia wykonania Opcji pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Zamawiającego, wystarczających na realizację Opcji. 7) Termin wykonania zamówienia objętego prawem Opcji nie może być dłuższy niż wskazany w rozdziale V ust. 1 SWZ. 8) Postanowienia projektu umowy - załącznika Nr 7 do SWZ, dotyczące zamówienia podstawowego mają zastosowanie do zamówienia objętego prawem Opcji, jeżeli nie zastrzeżono inaczej.
Los: LOT-0002
Titel: część II
Beschreibung: Część 2: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych w sektorze II, który obejmuje miejscowości: Błądzikowo, Brudzewo, Celbowo, Celbówko, Darzlubie, Mrzezino, Osłonino, Połchowo, Połczyno, Rekowo Górne, Rzucewo, Sławutowo, Sławutówko, Smolno, Widlino, Żelistrzewo.
Beschreibung der Optionen: Wykonania zamówienia objętego opcją (o której mowa w art. 441 ustawy Pzp). dla cz. II: - pojemnik o pojemności 120 L – 2 500 szt. - pojemnik o pojemności 1100 L – 3 szt. zwanego dalej „Opcją”, 4. Realizacja zamówienia objętego prawem Opcji: 1) Maksymalna liczba pojemników przewidziana do zakupu w ramach prawa Opcji: została określona w ust. 3 lit. b) odpowiednio do części I i II. W pierwszym kwartale obowiązywania umowy Zamawiający szacuje zapotrzebowanie na dodatkowe pojemniki w ramach opcji na poziomie 300 sztuk. 2) Zamówienia w ramach prawa Opcji będą realizowane na takich samych warunkach jak zawarte w zamówieniu podstawowym, w cenach zamówienia podstawowego zaproponowanych przez Wykonawcę w Formularzu oferty – załącznik Nr 1 do SWZ odpowiednio do części I i II. 3) Zamawiający zastrzega prawo do realizacji prawa Opcji (w pełnym lub niepełnym zakresie ilościowym wskazanym w ust. 3 lit. b) odpowiednio do części I i II, gdy w terminie realizacji zamówienia podstawowego, złoży Wykonawcy drogą elektroniczną stosowne oświadczenie woli w zakresie skorzystania z prawa Opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do realizacji prawa Opcji wg. potrzeb Zamawiającego tj. polegającej na sukcesywnej dostawie pojemników w partiach co najmniej 20 szt., w terminie 5 dni roboczych licząc od dnia zgłoszenia. O zamiarze skorzystania z opcji Zamawiający będzie informował Wykonawcę w formie elektronicznej na 14 dni przed zgłoszeniem zapotrzebowania na nowe pojemniki. 4) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku: a) niezłożenia przez Zamawiającego oświadczenia woli, dotyczącego prawa Opcji (rezygnacja z tej części zamówienia); b) niepełnego wykorzystania zakresu ilościowego w ramach prawa Opcji. 5) Przewidziane w pkt 4 lit. a) i b), rezygnacja oraz niepełne wykorzystanie zakresu ilościowego (Opcja), spowodują odpowiednią zmianę ostatecznej wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy (zgodnie z wyceną Wykonawcy zawartą w Formularzu ofertowym – załączniku Nr 1 do SWZ odpowiednio do części I i II). Skorzystanie z prawa Opcji nie stanowi zmiany umowy. 6) Zamawiający przewiduje możliwość rozpoczęcia wykonania Opcji pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Zamawiającego, wystarczających na realizację Opcji. 7) Termin wykonania zamówienia objętego prawem Opcji nie może być dłuższy niż wskazany w rozdziale V ust. 1 SWZ. 8) Postanowienia projektu umowy - załącznika Nr 7 do SWZ, dotyczące zamówienia podstawowego mają zastosowanie do zamówienia objętego prawem Opcji, jeżeli nie zastrzeżono inaczej.