2. Verfahren
Verfahren
Titel: DYNAMICZNY SYSTEM ZAKUPÓW - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej oraz wycinki drzew i krzewów na gruntach objętych decyzjami ZRID na terenie 35 Nadleśnictw podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie w latach 2026-2030
Beschreibung: ______________________________________________________________________________________________ (1) Przedmiotem zamówienia Dynamicznego Systemu Zakupów ("DSZ") są usługi z zakresu gospodarki leśnej, zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej w tym oborywania pożarzysk, pełnienia dyżurów w Punktach Alarmowo-Dyspozycjnych na terenie danego Zamawiającego, pozyskania i zrywki drewna, uprzątnięcia powierzchni uszkodzonych przez czynniki biotyczne i abiotyczne, oraz pozostałe usługi leśne, w tym gospodarka szkółkarska, gospodarka łowiecka i gospodarka łąkowo-rolna, przewidziane do wykonania na terenie nadleśnictw danego Zamawiającego, a także prace polegające na wycince drzew i krzewów na gruntach objętych decyzjami o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (dalej „ZRID”), realizowane na podstawie porozumień zawieranych pomiędzy nadleśnictwami (Zamawiającym) a zarządcami dróg, w okresie, na jaki zostaje ustanowiony DSZ. - do wykonania na terenie 35 Nadleśnictw podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, przewidziane do zlecenia w okresie na jaki zostanie ustanowiony DSZ. ______________________________________________________________________________________________ (2) Celem zamawiającego jest zapewnienie szerokiego grona wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert na realizację poszczególnych, częściowych zamówień, a tym samym zapewnienie ciągłości udzielania zamówień publicznych w zakresie leśnictwa przez cały okres obowiązywania DSZ. ______________________________________________________________________________________________ (3) Specyfikacja Warunków Zamówienia ("SWZ") stanowi Dokumenty Zamówienia i pełni jednocześnie rolę informacji o stosowaniu dynamicznego systemu zakupów oraz specyfikacji warunków zamówienia dla postępowań o udzielenie zamówienia objętych dynamicznym systemem zakupów, z zastrzeżeniem, że szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu danego zamówienia objętego dynamicznym systemem zakupów oraz inne informacje dot. takich postępowań wskazane w art. 323 ust. 3 PZP określane będą w zaproszeniach do składania ofert dla poszczególnych postępowań objętych DSZ.
Interne Kennung: ZZ.270.4.1.2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: ______________________________________________________________________________________________ Zespół Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie ("Pełnomocnik") - działający na podstawie art. 37 ust. 2-4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej „PZP”) ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (1) Niniejszy DSZ zostaje ustanowiony w imieniu następujących 35 Zamawiających („Zamawiający”): Nadleśnictwo: Barlinek, Bierzwnik, Bogdaniec, Bolewice, Chojna, Dębno, Dobrzany, Drawno, Głusko, Goleniów, Gryfice, Gryfino, Karwin, Kliniska, Kłodawa, Łobez, Mieszkowice, Międzychód, Międzyrzecz, Międzyzdroje, Myślibórz, Nowogard, Ośno Lubuskie, Resko, Rokita, Rzepin, Skwierzyna, Smolarz, Trzciel, Trzebież, Choszczno, Lubniewice, Sulęcin, Różańsko, Strzelce Krajeńskie. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (2) Postępowanie jest prowadzone w celu ustanowienia Dynamicznego Systemu Zakupów (dalej „DSZ”) oraz zakwalifikowania wykonawców do DSZ. Zakwalifikowani wykonawcy będą następnie zapraszani do składania ofert w ramach zamówień objętych DSZ. Zakwalifikowanie wykonawców do DSZ nie stanowi zaciągnięcia przez Zamawiających zobowiązania do udzielenia zamówienia Wykonawcy ubiegającemu się o udzielenie zamówień cząstkowych. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (3) Dynamiczny System Zakupów zostanie ustanowiony na okres 48 miesięcy. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (4) Zamawiający zaznacza, że przedstawione w Opisie Przedmiotu Zamówienia - Zakres rzeczowy przedmiotu zamówień DSZ - ilości są wielkościami szacunkowymi, uśrednionymi w skali obowiązywania DSZ i mają charakter jedynie orientacyjny co nie stanowi zobowiązania Zamawiających do zlecenia usług w takiej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu braku zlecenia usług określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia („SWZ”). _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (5) Informację o stosowaniu DSZ oraz SWZ dla postępowań o udzielenie zamówień objętych DSZ stanowią 'dokumenty zamówienia'. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (6) DSZ to ograniczony w czasie elektroniczny proces udzielania zamówień, których przedmiotem są ogólnie dostępne usługi (art. 7 pkt 5 PZP). _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (7) Z punktu widzenia Wykonawcy w procesie uzyskiwania zamówienia udzielanego z zastosowaniem DSZ można wyodrębnić dwa etapy: (1) zakwalifikowanie się Wykonawcy do uczestnictwa w DSZ oraz (2) złożenie oferty w zamówieniu objętym DSZ. DSZ jest ustanawiany na dłuższy okres czasu i w okresie jego trwania może zatem dojść do udzielenia wielu zamówień objętych DSZ. Tym samym zakwalifikowanie się Wykonawcy do DSZ pozwala mu na wielokrotne wzięcie udziału w postępowaniach objętych DSZ. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (8) Zakwalifikowanie się Wykonawcy do uczestnictwa w DSZ następuje poprzez złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału w DSZ. Do udziału w DSZ Zamawiający kwalifikuje wszystkich Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu określone w ogłoszeniu o zamówieniu publikowanym w Dzienniku Urzędowym UE oraz informacji o ustanowieniu DSZ publikowanej na stronie internetowej oraz niepodlegających wykluczeniu. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (9) Dopuszczenie do udziału w DSZ następuje poprzez weryfikację JEDZ oraz dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia. Zamawiający zobowiązany jest dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy w terminie 10 dni od dnia otrzymania wniosku o dopuszczenie do udziału w DSZ. W uzasadnionych przypadkach, termin o którym mowa w zdaniu poprzednim może zostać wydłużony do 15 dni. Jeżeli zaproszenie do składania ofert na pierwsze zamówienie objęte dynamicznym systemem zakupów nie zostało przekazane, wyżej wymieniony termin może zostać przedłużony pod warunkiem, że w przedłużonym terminie nie zostanie przekazane żadne zaproszenie do składania ofert. Zamawiający zawiadamia wykonawcę, którego wniosek podlega badaniu, o długości przedłużonego terminu. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (10) Zakwalifikowanie Wykonawcy do DSZ daje mu gwarancję zaproszenia go do złożenia oferty w każdym postępowaniu objętym DSZ począwszy od zakwalifikowania Wykonawcy do DSZ. Zamawiający obowiązany jest bowiem zaprosić jednocześnie wszystkich uczestników DSZ do składania ofert na każde zamówienie udzielane w ramach tego systemu. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (11) Zamawiający w całym okresie obowiązywania DSZ może wezwać Wykonawców dopuszczonych do udziału w DSZ do złożenia nowego lub zaktualizowanego oświadczenia JEDZ oraz podmiotowych środ
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45100000 Baureifmachung, 45111213 Abräumungsarbeiten, 45342000 Errichtung von Zäunen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dynamiczny System Zakupów - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie 35 Nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie w latach 2026-2030
Beschreibung: ______________________________________________________________________________________________ (1) Przedmiotem zamówienia Dynamicznego Systemu Zakupów ('DSZ") są usługi z zakresu gospodarki leśnej, zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej w tym oborywania pożarzysk, pełnienia dyżurów w Punktach Alarmowo-Dyspozycjnych na terenie danego Zamawiającego, pozyskania i zrywki drewna, uprzątnięcia powierzchni uszkodzonych przez czynniki biotyczne i abiotyczne, oraz pozostałe usługi leśne, w tym gospodarka szkółkarska, gospodarka łowiecka i gospodarka łąkowo-rolna, przewidziane do wykonania na terenie nadleśnictw danego Zamawiającego, a także prace polegające na wycince drzew i krzewów na gruntach objętych decyzjami o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (dalej „ZRID”), realizowane na podstawie porozumień zawieranych pomiędzy nadleśnictwami (Zamawiającym) a zarządcami dróg, w okresie, na jaki zostaje ustanowiony DSZ. - do wykonania na terenie 35 Nadleśnictw podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, przewidziane do zlecenia w okresie na jaki zostanie ustanowiony DSZ. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia DSZ obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej w tym oborywania pożarzysk, pełnienia dyzurów w Punktach Alarmowo-Dyspozycjnych na terenie danego Zamawiającego, pozyskania i zrywki drewna, uprzątnięcia powierzchni uszkodzonych przez czynniki biotyczne i abiotyczne, gospodarki łowieckiej, gospodarki szkółkarskiej, gospodarki łąkowo-rolnej oraz pozostałych usług leśnych oraz związanych z wycinką drzew i krzewów na gruntach objętych decyzjami ZRID wynikających z Załącznika nr 2 do SWZ – planowany rozmiar prac w okresie, na jaki zostaje ustanowiony DSZ. Zakresy rzeczowe zestawione Załączniku nr 2 dla DSZ mają charakter szacunkowy. __________________________________________________________________________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________________________________________________________________________ (3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla danego zamówienia udzielanego w ramach DSZ określać będzie zaproszenie do składania ofert, w tym: - Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia DSZ określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"; Załącznik nr 3.2. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej"; Załącznik nr 3.3. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”; Załącznik nr 3.4. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej"; Załącznik nr 3.5. "Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łowieckiej" - Tabele Parametrów zawierające informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w SWZ w szczególnych warunkach dotyczących danego zaproszenia do złożenia oferty. __________________________________________________________________________________________________________________________________________ (4) Unormowania, których zobowiązany będzie przestrzegać wykonawca są dostępne na stronie internetowej pod adresem https://www.szczecin.lasy.gov.pl/zalaczniki-do-siwz. __________________________________________________________________________________________________________________________________________ (5) Zamawiający nie ma możliwości skorzystania z zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, tzw. zamówień 'podobnych'. __________________________________________________________________________________________________________________________________________ (6) W przypadku prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna - Zamawiający, zgodnie z art. 95 PZP, przy realizacji zamówienia udzielanego w ramach DSZ wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45100000 Baureifmachung, 45111213 Abräumungsarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: __________________________________________________________________________________________________________________________________________ (1) W stosunku do każdego zamówienia udzielanego w ramach DSZ Zamawiający zastrzega, że będzie uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty złożonej w postępowaniu udzielanym w ramach ustanowionego DSZ („Opcja”). __________________________________________________________________________________________________________________________________________ (2) Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty złożonej w postępowaniu udzielanym w ramach ustanowionego DSZ. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty złożonej w postępowaniu udzielanym w ramach ustanowionego DSZ. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (3) Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z treścią projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących Załącznik nr 10.1-10.6 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty złożonej w postępowaniu udzielanym w ramach ustanowionego DSZ. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (4) Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (5) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji).