2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa zabytkowego obiektu Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach” zlokalizowanego przy ulicy Sienkiewicza 32 w Kielcach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa, rozbudowa i nadbudowa zabytkowego obiektu Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zlokalizowanego przy ulicy Sienkiewicza 32 w Kielcach.
Interne Kennung: DN 499/2020
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212322 Bau von Theatern
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa, rozbudowa i nadbudowa zabytkowego obiektu Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zlokalizowanego przy ulicy Sienkiewicza 32 w Kielcach. W główny zakres zamierzenia inwestycyjnego wchodzi m.in.: — pozostawienie przeznaczenia nieruchomości na potrzeby budynku użyteczności publicznej – teatr, — rozbiórka oficyny północnej i wschodniej i wybudowanie nowych kubatur, — budowa części podziemnej pod dziedzińcem oraz pod częścią północną oficyny, — przegłębienie i adaptacja piwnic pod budynkiem głównym na potrzeby użytkowe, — dostosowanie budynku do potrzeb warunków ochrony pożarowej (wykonana ekspertyza pożarowa), — dostosowanie budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych, — wymiana wszystkich instalacji technicznych w budynku, — gruntowna modernizacja sali teatralnej i sceny wraz z wprowadzeniem nowoczesnej technologii scenicznej, — nowa posadzka w dziedzińcu wraz z odprowadzeniem wody do istniejącej kanalizacji deszczowej w ulicy Sienkiewicza, — wzmocnienie fundamentów i wykonanie izolacji przeciwwodnych i przeciwwilgociowych, — remont i modernizacja elewacji budynku głównego (wraz ze zmianą kolorystyki) oraz oficyny zachodniej, — docieplenie w budynku (od wewnątrz lub od zewnątrz – w zależności od części budynku), — docieplenie ścian fundamentowych oraz posadzek na gruncie, — kompleksowa wymiana stolarki okiennej, — remont i modernizacja pomieszczeń budynku wraz z wymianą elementów wyposażenia, — przebudowa pomieszczeń pod przyszłe funkcje, — wymiana stropów i dostosowanie do obowiązujących przepisów pożarowych oraz dostosowanie stropów do nośności funkcji zgodnie z obowiązującymi przepisami), — dostosowanie poddasz na cele użytkowe i techniczne, — wymiana więźby dachowej wraz ze zmianą wysokości kalenicy i ścianki kolankowej, — docieplenie poddasza, — wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej oraz poddanie zabiegom remontowo-konserwatorskim wybranej stolarki drzwiowej, — osuszenie, odsolenie ścian piwnic, — rozbiórka fragmentów sklepień w celu wykonania nowych stropów i pomieszczeń piwnicznych, — remont schodów klatki schodowej K2 oraz dodanie balustrady do wymaganej wysokości, — gruntowna modernizacji instalacji: elektrycznej (silno- i słaboprądowej), wodno-kanalizacyjnej, grzewczo-chłodniczej, wentylacyjnej, — modernizacja warsztatów i zaplecza technologicznego teatru, — gruntowna modernizacja technologii scenicznej: elektroakustyki, oświetlenia, mechaniki sceny, systemu prezentacji obrazu dla sceny i widowni, — budowa studia nagrań, — adaptacja pomieszczeń na kawiarnię z zapleczem technologicznym i cateringowym. Powyższy zakres określa dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót (który stanowi jedynie materiał pomocniczy), zwany dalej dokumentacją projektową lub opisem przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiący załącznik nr 7 do SIWZ. 3.2. Podstawowe dane techniczne (stan istniejący i stan projektowany) Podstawowe dane techniczne; jednostka: — poziom +/- 0,00 265,83 m n.p.m., — wysokość budynku 20,80 m, — długość budynku 53,80 m, — szerokość budynku 50,67 m, — liczba kondygnacji nadziemnych 6, — podziemnych 2, — suma 8. Stan istniejący: — powierzchnia zabudowy 1 677,56 m2, — powierzchnia użytkowa suma 3 255,97 m2, — powierzchnia netto części nadziemnej 4 061,79 m2, — części podziemnej 326,77 m2, — suma 4 388,56 m2, — powierzchnia całkowita części nadziemnej 4 659,34 m2, — części podziemnej 833,10 m2, — suma 5 492,44 m2, — kubatura brutto suma 21 305,00 m3. Stan projektowany: — powierzchnia zabudowy 1 848,50 m2, — powierzchnia użytkowa podstawowa 2 901,74 m2, — pomocnicza 1 203,85 m2, — powierzchnia komunikacji 1 152,52 m2, — powierzchnia techniczna 724,08 m2, — suma 5 982,19 m2, — powierzchnia netto części nadziemnej 4 623,19 m2, — części podziemnej 1 358,28 m2, — suma 5 982,19 m2, — powierzchnia całkowita części nadziemnej 7 471,83 m2, — części podziemnej 1 975,93 m2, — suma 9 447,76 m2, — kubatura 37 172,00 m3.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen