612810-2025 - Ergebnis
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Wsparcie rozwoju e-usług publicznych w samorządzie lokalnym Metropolii Poznań – Gminie Komorniki
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWsparcie rozwoju e-usług publicznych w samorządzie lokalnym Metropolii Poznań – Gminie Komorniki
Beschreibung1. Przedmiotem umowy jest realizacja przez Wykonawcę kluczowych zadań w ramach projektu pn. „Wsparcie rozwoju e-usług publicznych w samorządzie lokalnym Metropolii Poznań – Gminie Komorniki”. 2. Na prace, o których mowa w ust. 1 składają się następujące zadania: 1) Modernizacja systemu elektronicznych usług publicznych w zakresie: a) Interfejs komunikacyjny dla odbiorców e-usług w tym aplikacja mobilna, b) System dziedzinowy w obszarze podatków lokalnych, c) System dziedzinowy do zarządzania i wykonania opłat, d) Elektroniczny system obiegu dokumentów (zarządzanie dokumentami i korespondencja), e) System udostępniający informacje w zakresie wykonania budżetu oraz organizującego system finansowo-księgowy, 2) Dostosowanie obecnego środowiska pracy do zmodernizowanego systemu elektronicznych usług publicznych w zakresie: a) Systemu raportowo-analitycznego, b) Kadrowo-płacowego, 3) Szkolenia dla pracowników w zakresie: a) zmodernizowanego systemu elektronicznych usług publicznych, b) cyberbezpieczęństwa ściśle związane z modernizowanymi systemami i nowo wdrożonymi systemami, 3. W ramach realizacji przedmiotu Umowy, Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do: 1) przygotowania wdrożenia oprogramowania i funkcjonalności wskazanego w ust. 2 pkt.1, 2) dostarczenia i instalacji oprogramowania; 3) konfiguracji oprogramowania i funkcjonalności wskazanego w ust. 2 pkt.1; 4) integracji dostarczonych rozwiązań z Oprogramowaniem Zamawiającego oraz Oprogramowaniem Centralnym; 5) dostarczenia wymaganych licencji lub przekazanie praw autorskich do oprogramowania składającego się na całość dostarczonego rozwiązania; 6) przekazania Dokumentacji Powdrożeniowej; 7) wykonanie migracji danych oraz konfiguracji Systemu e-Usług do nowej wersji bazy danych niezbędnych dla wdrożenia produkcyjnego dostarczonego oprogramowania, o ile przewidziano w zakresie zamówienia [zakres do decyzji w zależności od potrzeb dostarczonego rozwiązania]; 8) przeprowadzenia testów w zakresie wdrożonego oprogramowania; 9) uruchomienia produkcyjnego dostarczonego oprogramowania i przeprowadzenia jego stabilizacji; 10) przeprowadzenie szkoleń odnoszących się do instruktaży stanowiskowych w zakresie wdrożonego oprogramowania; 11) zapewnienia serwisu gwarancyjnego na dostarczone oprogramowanie przez 60 miesięcy od odbioru końcowego przedmiotu Umowy; 12) przeprowadzenie cyklu szkoleń w obszarze cyberbezpieczeństwa na rzecz pracowników Urzędu Gminy Komorniki. 4. Szczegółowe wymagania techniczne przedmiotu zamówienia, wskazanego w niniejszym paragrafie, znajdują się w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym zał nr 1 do umowy. 5. Podczas realizacji zadania należy postępować zgodnie z zasadą „nie czyń poważnej szkody” (DNSH) w rozumieniu art. 17 rozporządzenia (UE) nr 2020/852 (rozporządzenie w sprawie taksonomii), w szczególności - należy uwzględniać kwestie związane z oszczędzaniem energii, przyjaznością dla środowiska i jakością podczas zakupu trwałych środków oraz wartości niematerialnych i prawnych; - wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania zasad ochrony środowiska, w tym do stosowania odpowiednich środków i materiałów; - oferowany sprzęt będzie energooszczędny – co ograniczy wykorzystanie energii i zmniejszy emisję gazów cieplarnianych. 6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał certyfikat wdrożenia normy ISO/IEC 27001 lub równoważnej lub posiada wdrożony i utrzymywany System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) zgodny z normą ISO/IEC 27001 lub równoważną, w szczególności w zakresie wdrażania i utrzymywania oferowanego systemu. 7. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących zał nr 11 do SWZ. 8. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcom W takim przypadku Wykonawca odpowiada za ich działanie jak za swoje własne. 9. Miejsce dostawy: Urząd Gminy Komorniki, ul. Stawna 1, 62-052 Komorniki. 10. Wskazane w dokumentacji znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, charakteryzujący produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy, jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy „lub równoważne”. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązanie, które pod względem technologii, wydajności i funkcjonalności przez to rozwiązanie oferowanych, nie odbiega znacząco od technologii funkcjonalności i wydajności wyszczególnionych w rozwiązaniu wyspecyfikowanym, przy czym nie podlegają porównaniu cechy rozwiązania właściwe wyłącznie dla rozwiązania wyspecyfikowanego, takie jak: zastrzeżone patenty, własnościowe rozwiązania technologiczne, własnościowe protokoły itp., a jedynie te, które stanowią o istocie całości zakładanych rozwiązań technologicznych i posiadają odniesienie w rozwiązaniu równoważnym. Wartość zamówienia: 2 773 636,70 zł
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z 11 września 2019 Prawo zamówień publicznych oraz aktów wykonawczych do ustawy Pzp. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub wyższej niż kwoty określone w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy Pzp. 3. Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „odwróconej kolejności oceny ofert”, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. 4. W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1141785. 5. Wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały opisane w Regulaminie Internetowej Platformy zakupowej platformazakupowa.pl Open Nexus Sp. z o.o. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ za pośrednictwem Platformy i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. Oferta wraz z wymaganymi w SWZ załącznikami musi zostać sporządzona w ogólnie przyjętych formatach danych i złożona w formie elektronicznej pod rygorem nieważności opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Po wypełnieniu Formularza ofertowego oraz wszystkich wymaganych w SWZ dokumentów należy je podpisać i kliknąć przycisk „Przejdź do podsumowania”. Następnie w drugim kroku składania oferty należy sprawdzić poprawność złożonej oferty, załączonych plików oraz ich ilości. Następnie należy kliknąć przycisk „Złóż ofertę”, aby zakończyć etap składania oferty. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość”, po którym pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. Szczegółowa „Instrukcja dla Wykonawców” dotycząca złożenia i wycofania oferty znajduje się na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0., d) włączona obsługa JavaScript, e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, f) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8, g) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 6. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, a także art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego na zasadach określonych w SWZ. 7. Ofertę oraz JEDZ składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme, 48440000 Softwarepaket für die Finanzanalyse and Buchhaltung, 48812000 Finanzdatensysteme, 48311000 Dokumentenverwaltungssoftwarepaket, 48311000 Dokumentenverwaltungssoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72611000 Technische Computerunterstützung, 72268000 Bereitstellung von Software, 72262000 Software-Entwicklung, 80550000 Sicherheitsausbildung, 80510000 Spezialausbildung, 79632000 Personalschulung, 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem umowy jest realizacja przez Wykonawcę kluczowych zadań w ramach projektu pn. „Wsparcie rozwoju e-usług publicznych w samorządzie lokalnym Metropolii Poznań – Gminie Komorniki”. 2. Na prace, o których mowa w ust. 1 składają się następujące zadania: 1) Modernizacja systemu elektronicznych usług publicznych w zakresie: a) Interfejs komunikacyjny dla odbiorców e-usług w tym aplikacja mobilna, b) System dziedzinowy w obszarze podatków lokalnych, c) System dziedzinowy do zarządzania i wykonania opłat, d) Elektroniczny system obiegu dokumentów (zarządzanie dokumentami i korespondencja), e) System udostępniający informacje w zakresie wykonania budżetu oraz organizującego system finansowo-księgowy, 2) Dostosowanie obecnego środowiska pracy do zmodernizowanego systemu elektronicznych usług publicznych w zakresie: a) Systemu raportowo-analitycznego, b) Kadrowo-płacowego, 3) Szkolenia dla pracowników w zakresie: a) zmodernizowanego systemu elektronicznych usług publicznych, b) cyberbezpieczęństwa ściśle związane z modernizowanymi systemami i nowo wdrożonymi systemami, 3. W ramach realizacji przedmiotu Umowy, Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do: 1) przygotowania wdrożenia oprogramowania i funkcjonalności wskazanego w ust. 2 pkt.1, 2) dostarczenia i instalacji oprogramowania; 3) konfiguracji oprogramowania i funkcjonalności wskazanego w ust. 2 pkt.1; 4) integracji dostarczonych rozwiązań z Oprogramowaniem Zamawiającego oraz Oprogramowaniem Centralnym; 5) dostarczenia wymaganych licencji lub przekazanie praw autorskich do oprogramowania składającego się na całość dostarczonego rozwiązania; 6) przekazania Dokumentacji Powdrożeniowej; 7) wykonanie migracji danych oraz konfiguracji Systemu e-Usług do nowej wersji bazy danych niezbędnych dla wdrożenia produkcyjnego dostarczonego oprogramowania, o ile przewidziano w zakresie zamówienia [zakres do decyzji w zależności od potrzeb dostarczonego rozwiązania]; 8) przeprowadzenia testów w zakresie wdrożonego oprogramowania; 9) uruchomienia produkcyjnego dostarczonego oprogramowania i przeprowadzenia jego stabilizacji; 10) przeprowadzenie szkoleń odnoszących się do instruktaży stanowiskowych w zakresie wdrożonego oprogramowania; 11) zapewnienia serwisu gwarancyjnego na dostarczone oprogramowanie przez 60 miesięcy od odbioru końcowego przedmiotu Umowy; 12) przeprowadzenie cyklu szkoleń w obszarze cyberbezpieczeństwa na rzecz pracowników Urzędu Gminy Komorniki. 4. Szczegółowe wymagania techniczne przedmiotu zamówienia, wskazanego w niniejszym paragrafie, znajdują się w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym zał nr 1 do umowy. 5. Podczas realizacji zadania należy postępować zgodnie z zasadą „nie czyń poważnej szkody” (DNSH) w rozumieniu art. 17 rozporządzenia (UE) nr 2020/852 (rozporządzenie w sprawie taksonomii), w szczególności - należy uwzględniać kwestie związane z oszczędzaniem energii, przyjaznością dla środowiska i jakością podczas zakupu trwałych środków oraz wartości niematerialnych i prawnych; - wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania zasad ochrony środowiska, w tym do stosowania odpowiednich środków i materiałów; - oferowany sprzęt będzie energooszczędny – co ograniczy wykorzystanie energii i zmniejszy emisję gazów cieplarnianych. 6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał certyfikat wdrożenia normy ISO/IEC 27001 lub równoważnej lub posiada wdrożony i utrzymywany System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) zgodny z normą ISO/IEC 27001 lub równoważną, w szczególności w zakresie wdrażania i utrzymywania oferowanego systemu. 7. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących zał nr 11 do SWZ. 8. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcom W takim przypadku Wykonawca odpowiada za ich działanie jak za swoje własne. 9. Miejsce dostawy: Urząd Gminy Komorniki, ul. Stawna 1, 62-052 Komorniki. 10. Wskazane w dokumentacji znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, charakteryzujący produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy, jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy „lub równoważne”. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązanie, które pod względem technologii, wydajności i funkcjonalności przez to rozwiązanie oferowanych, nie odbiega znacząco od technologii funkcjonalności i wydajności wyszczególnionych w rozwiązaniu wyspecyfikowanym, przy czym nie podlegają porównaniu cechy rozwiązania właściwe wyłącznie dla rozwiązania wyspecyfikowanego, takie jak: zastrzeżone patenty, własnościowe rozwiązania technologiczne, własnościowe protokoły itp., a jedynie te, które stanowią o istocie całości zakładanych rozwiązań technologicznych i posiadają odniesienie w rozwiązaniu równoważnym. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme, 48440000 Softwarepaket für die Finanzanalyse and Buchhaltung, 48812000 Finanzdatensysteme, 48311000 Dokumentenverwaltungssoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72611000 Technische Computerunterstützung, 72268000 Bereitstellung von Software, 72262000 Software-Entwicklung, 80550000 Sicherheitsausbildung, 80510000 Spezialausbildung, 79632000 Personalschulung, 80511000 Ausbildung des Personals