See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konserwacja drewnianych elementów małej architektury na terenach ZZW.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Konserwacja drewnianych elementów małej architektury na terenach ZZW. Zamawiający podzielił zamówienie na następujące części: 1) Część 1 - Obszar 1 – oczyszczenie, impregnowanie i olejowanie powierzchni drewnianych na terenie Parku Pole Mokotowskiego 2) Część 2 - Obszar 2 – oczyszczenie, impregnowanie i olejowanie powierzchni drewnianych na terenie Parku Cichociemnych 3) Część 3 - Obszar 3 – oczyszczenie, impregnowanie i olejowanie powierzchni drewnianych na terenie Parku im. S. Żeromskiego, Teren Zielony wokół Kopca PW, teren Parku Linearnego Suwak 4) Część 4 - Obszar 4 – oczyszczenie, impregnowanie i olejowanie powierzchni drewnianych na terenie Skweru Gwary Warszawskiej, Skweru Krasińskiego oraz teren Skweru Broniewskiego 5) Część 5 - Obszar 5- oczyszczenie, impregnowanie i olejowanie powierzchni drewnianych na terenie placu zabaw w Parku Ujazdowskim 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: 48/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Podstawa prawna Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp), zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin standardowy (określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp), jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie tego terminu jest uzasadnione, z zastrzeżeniem, że termin ten nie może być krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. II. Uzasadnienie faktyczne Przedmiotem niniejszego zamówienia jest czyszczenie, impregnowanie i olejowanie powierzchni elementów drewnianych małej architektury na obszarach administrowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Specyfika technologiczna i reżim wykonawczy planowanych prac konserwacyjnych wymagają ścisłego rygoru pogodowego. Prawidłowa aplikacja preparatów impregnujących oraz olejów jest bezpośrednio uzależniona od panujących warunków atmosferycznych – w tym bezwzględnego braku opadów, niskiej wilgotności powietrza oraz utrzymywania się stałych, dodatnich temperatur dobowych. W związku z dynamicznie kończącym się optymalnym oknem pogodowym w bieżącym roku, zwłoka w udzieleniu zamówienia i uruchomieniu prac uniemożliwi ich skuteczne wykonanie w trwającym sezonie technologicznym. III. Skutki niedziałania w trybie pilnym i interes publiczny Zaniechanie lub opóźnienie procedury doprowadzi do sytuacji, w której elementy drewniane (takie jak ławki, pergole, pomosty, wiaty zlokalizowane na warszawskich parkach i skwerach) pozostaną bez wymaganej konserwacji na okres jesienno-zimowy. Skutkiem powyższego będzie bezpośrednie ryzyko utraty gwarancji udzielonych przez producentów i wykonawców tych obiektów, którzy uzależniają ważność uprawnień gwarancyjnych od terminowego i cyklicznego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Utrata gwarancji narazi m.st. Warszawę na bezpośrednie, znaczne straty finansowe. W przypadku wystąpienia wad lub zniszczeń infrastruktury, jednostka publiczna zostanie zmuszona do pokrywania pełnych kosztów napraw i odtworzenia mienia z budżetu miasta, co stanowi rażące naruszenie zasady gospodarnego i celowego wydatkowania środków publicznych. IV. Proporcjonalność zastosowanego środka Zastosowanie standardowego, 30-dniowego terminu składania ofert uniemożliwiłoby terminowe podpisanie umowy i zakończenie prac przed prognozowanym, trwałym załamaniem pogody. Zaistniałe okoliczności wypełniają zatem przesłankę „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia”, o której mowa w art. 138 ust. 2 ustawy Pzp. Jednocześnie Zamawiający uznał, że wyznaczony 15-dniowy termin jest proporcjonalny do zaistniałej sytuacji. Jest on obiektywnie wystarczający dla profesjonalnych wykonawców na zapoznanie się ze specyfikacją warunków zamówienia oraz skalkulowanie i złożenie prawidłowych ofert w tym segmencie rynku. Mając na uwadze powyższe, skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest w pełni uzasadnione interesem publicznym oraz koniecznością ochrony mienia Zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77220000 Imprägnierung von Holz
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. 1. Przedmiotem zamówienia jest Konserwacja drewnianych elementów małej architektury na terenach ZZW. 1) Przedmiot zamówienia został podzielony na niżej wymienione części: Część 1 - Obszar 1 – oczyszczenie, impregnowanie i olejowanie powierzchni drewnianych na terenie Parku Pole Mokotowskiego. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania w trakcie realizacji Umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Części 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania w trakcie realizacji Umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.
Los: LOT-0002
Beschreibung: 1. 1. Przedmiotem zamówienia jest Konserwacja drewnianych elementów małej architektury na terenach ZZW. 1) Przedmiot zamówienia został podzielony na niżej wymienione części: Część 2 - Obszar 2 – oczyszczenie, impregnowanie i olejowanie powierzchni drewnianych na terenie Parku Cichociemnych, 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania w trakcie realizacji Umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Części 2
Los: LOT-0003
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Konserwacja drewnianych elementów małej architektury na terenach ZZW. 1) Przedmiot zamówienia został podzielony na niżej wymienione części: Część 3 - Obszar 3 – oczyszczenie, impregnowanie i olejowanie powierzchni drewnianych na terenie Parku im. S. Żeromskiego, Teren Zielony wokół Kopca PW, teren Parku Linearnego Suwak. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania w trakcie realizacji Umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Konserwacja drewnianych elementów małej architektury na terenach ZZW. 1) Przedmiot zamówienia został podzielony na niżej wymienione części: Część 4 - Obszar 4 – oczyszczenie, impregnowanie i olejowanie powierzchni drewnianych na terenie Skweru Gwary Warszawskiej, Skweru Krasińskiego oraz teren Skweru Broniewskiego. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania w trakcie realizacji Umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Konserwacja drewnianych elementów małej architektury na terenach ZZW. 1) Przedmiot zamówienia został podzielony na niżej wymienione części: Część 5 - Obszar 5- oczyszczenie, impregnowanie i olejowanie powierzchni drewnianych na terenie placu zabaw w Parku Ujazdowskim. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania w trakcie realizacji Umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część 5