2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oleju napędowego
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Sp. z o. o., Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o. o. 2.Szacunkowa ilość oleju napędowego wynosi: na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Sp. z o. o. – 750 000 litrów; na potrzeby Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach – 350 000 litrów; na potrzeby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o. o. – 126 000 litrów. Uwaga: wskazane ilości mają charakter orientacyjny (oszacowany na podstawie dotychczasowych dostaw oleju napędowego). Rzeczywista ilość dostaw będzie wynikać z aktualnych potrzeb poszczególnych Zamawiających, a Wykonawcy, któremu zostanie udzielone zamówienie, nie będzie przysługiwać roszczenie o realizację dostaw w ilościach wyżej podanych. 3.Dostarczone przez Wykonawcę paliwo musi spełniać standardy (parametry jakościowe) określone: w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych ( Dz. U. z 2024 r., poz. 1018 ze zm.); w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (t.j. Dz. U. 2024 r., poz. 1209 ze zm.); normą PN-EN 590:2022-08. 4.Wymagania jakościowe głównych elementów przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ. Przedmiot zamówienia jest zestandaryzowany – będzie realizowany identycznie, niezależnie od tego, który Wykonawca go wykona. 5.Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdy w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne". 6.Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7.W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia wskazuje w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkt oznacza to, że są one podane przykładowo i oznaczają minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. 8.Za materiały lub urządzenia równoważne Zamawiający uzna takie, które posiadają parametry jakościowe i użytkowe, co najmniej na poziomie parametrów określonych w opisie przedmiotu zamówienia lub lepsze. 9.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy został określony w załączniku nr 2 do SWZ oraz w załączniku nr 6 do SWZ - Wzór umowy.
Interne Kennung: DZP.271.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134000 Gasöle
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Sp. z o. o., Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o. o.2.Szacunkowa ilość oleju napędowego wynosi:na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Sp. z o. o. – 750 000 litrów;na potrzeby Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach – 350 000 litrów;na potrzeby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o. o. – 126 000 litrów.Uwaga: wskazane ilości mają charakter orientacyjny (oszacowany na podstawie dotychczasowych dostaw oleju napędowego). Rzeczywista ilość dostaw będzie wynikać z aktualnych potrzeb poszczególnych Zamawiających, a Wykonawcy, któremu zostanie udzielone zamówienie, nie będzie przysługiwać roszczenie o realizację dostaw w ilościach wyżej podanych.3.Dostarczone przez Wykonawcę paliwo musi spełniać standardy (parametry jakościowe) określone: w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych;w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw;normą PN-EN 590:2022-08.4.Wymagania jakościowe głównych elementów przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ. Przedmiot zamówienia jest zestandaryzowany – będzie realizowany identycznie, niezależnie od tego, który Wykonawca go wykona.5.Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdy w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne".6.Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.7.W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia wskazuje w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkt oznacza to, że są one podane przykładowo i oznaczają minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard.8.Za materiały lub urządzenia równoważne Zamawiający uzna takie, które posiadają parametry jakościowe i użytkowe, co najmniej na poziomie parametrów określonych w opisie przedmiotu zamówienia lub lepsze.9.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy został określony w załączniku nr 2 do SWZ oraz w załączniku nr 6 do SWZ - Wzór umowy.