2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług portierskich na rzecz Zamawiającego, w budynkach Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie usług portierskich na rzecz Zamawiającego, w budynkach Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Wł. Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu: przy ul. Okólnej 2, przy ul. Gajowickiej 95. Usługi portierskie na obiektach Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Wł. Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk obejmują: nadzór nad systemem monitorującym teren Instytutu, obsługę pracowników i interesantów (w tym gości) na portierni głównej, obsługę pracowników i interesantów zmotoryzowanych na parkingu i portierni znajdującej się przy bramie wjazdowej do obiektu oraz odbieranie i przekierowywanie rozmów przychodzących. Usługi realizowane będą w obiekcie Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Wł. Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk przy: a) ul. Okólnej 2 we Wrocławiu, na bazie jednej portierni (jedno stanowisko pracy, tj. portiernia wewnętrzna - główna) w systemie całodobowym, b) ul. Gajowickiej 95 we Wrocławiu, na bazie jednej portierni (jedno stanowisko pracy) od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-8:00, soboty, niedziele i święta całodobowo. W godzinach od 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku usługi pełnić będzie pracownik Instytutu. W przypadku nieobecności pracownika Zamawiającego, Zamawiający zleci Wykonawcy wykonanie usługi portierskiej w godzinach 8:0016:00 w dni robocze, za dodatkowym wynagrodzeniem, wynikającym z ilości dodatkowych godzin pracy, według stawki umownej. Pracownicy wykonujący usługi portierskie zostaną zapoznani przez Zamawiającego z topografią i strukturą organizacyjną obiektów. Zamawiający zobowiązuje się do przeszkolenia pracowników wskazanych przez Wykonawcę, wyznaczonych do świadczenia usług portierskich, w zakresie sposobu wykonywania zadań. Szkolenie nowych pracowników portierni, zatrudnionych podczas trwania umowy, będzie przeprowadzane przez Wykonawcę. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 1 do SWZ – Projekt umowy. Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974 r. – Kodeks Pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), osoby wykonujące następujące czynności należące do obowiązków portiera w trakcie realizacji niniejszego zamówienia wskazane w rozdziale 3 ust 12.1 SWZ. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ, zgodnie z art. 95 ust. 2 ustawy Pzp. Niniejsze zamówienie jest zamówieniem zastrzeżonym. - O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki wynikające z art. 94 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp wymienione poniżej: a) mają status zakładu pracy chronionej, są spółdzielnią socjalną lub innym wykonawcą, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób niepełnosprawnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. 1997 Nr 123 poz. 776, ze zm.), b) procentowy wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. 1997 Nr 123 poz. 776, ze zm.) jest nie mniejszy niż 30% osób zatrudnionych u wykonawcy albo w jego jednostce, która będzie realizowała zamówienie. -W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez konsorcjum, każdy z członków konsorcjum musi wykazać, że samodzielnie spełnia wymogi, o których mowa w pkt a) i b) powyżej. -Zamawiający nie dopuszcza opierania się na zasobach podmiotu trzeciego przy wykazywaniu spełniania warunków, o których mowa w pkt a) i b) powyżej.
Interne Kennung: DZ.261.10.2026/ŻBH
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98341120 Portierdienste
5. Los
Los: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: DZ.261.10.2026/ŻBH
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98341120 Portering services
5. Lot
Lot: LOT-0001