2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sähköaseman päämuuntaja 117 / 21 kV, 31,5MVA ONAN (40MVA ONAF)
Beschreibung: ESE-Energia Oy pyytää tarjoustanne 31,5MVA:n päämuuntajasta liitteinä olevien hankinta-asiakirjojen mukaisesti. Päämuuntaja sijoitetaan Mikkelin kaupunkialueella sijaitsevalla sähköasemalle muuntajaperustukselle. Sijoituspaikka varmistuu hankinnan edetessä. Sähköasemalle on hyvät kulku-yhteydet, eikä sijainti vaikuttane merkittävästi toimituksen hintaa määriteltäessä. Lopullinen sijoituspaikka varmistuu myöhemmin. Hankintaan sisältyy 31,5MVA päämuuntajan suunnittelu, valmistus ja toimitus öljyineen ja varusteineen Tilaajan sähköaseman perustukselle haalattuna / nostettuna sekä muuntajan varustelu sekä käyttökuntoon saattaminen ja käyttöönottokokeet suoritettuna ja loppudokumentit ja käyttöohjeet toimitettuna. Hankinnan tarkempi sisältö on esitetty tarjouspyynnön liitteenä olevassa hankekuvauksessa ja muissa liitteissä.
Interne Kennung: 596585
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa käytetään erityisalojen hankintalain mukaista avointa menettelyä. Hankintaa ei jaeta osiin, koska hankinta muodostaa Tilaajalle luontevan kokonaisuuden. Hankinnan alustava aikataulu on seuraava: - Tarjousten jättö 17.3.2026 - Hankintapäätös 26.3.2026 - Sopimus voimaan 04/2026
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31170000 Transformatoren
5. Los
Los: LOT-0000