2. Verfahren
Verfahren
Titel: LC-HRMS System
Beschreibung: Upphandlingen omfattar leverans av ett (1) komplett LC-HRMS System. Systemet ska vara en analytisk plattform för forskning och metodutveckling och kunna hantera ett brett spektrum av biologiska, kemiska och miljörelaterade matriser med förmåga att analysera små molekyler, peptider, proteiner och andra biomolekyler. I leveransen ingår även installation, drifttagning och utbildning samt tillhandahålla support, service och underhåll.
Interne Kennung: FOI-2026-645
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38433100 Massenspektrometer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kontaktpersoner
Beschreibung: Upphandlingen omfattar leverans av ett (1) komplett LC-HRMS System. I leveransen ingår även installation, drifttagning och utbildning samt tillhandahålla support, service och underhåll.
Interne Kennung: 1948019-0
Los: LOT-0002
Titel: Kravspecifikation
Beschreibung: Se upphandlingsdokumentet
Interne Kennung: 1948021-1
Los: LOT-0003
Titel: Leverantörskvalificering
Interne Kennung: 1948020-2
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: LC-HRMS System
Identificador interno: FOI-2026-645
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 38433100 Espectrómetros de masas
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Kontaktpersoner
Identificador interno: 1948019-0
Lote: LOT-0002
Título: Kravspecifikation
Descripción: Se upphandlingsdokumentet
Identificador interno: 1948021-1
Lote: LOT-0003
Título: Leverantörskvalificering
Identificador interno: 1948020-2
613152-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Masspektrometer – LC-HRMS System
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: LC-HRMS System
Intern identifierare: FOI-2026-645
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38433100 Masspektrometer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kontaktpersoner
Intern identifierare: 1948019-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Se upphandlingsdokumentet
Intern identifierare: 1948021-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Leverantörskvalificering
Intern identifierare: 1948020-2