2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 10 lokalizacjach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 10 lokalizacjach: ZADANIE NR 1 - wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu; ZADANIE NR 2 - wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Centrum Szkolenia Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu; ZADANIE NR 3 - wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego w Dęblinie; ZADANIE NR 4 - wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 15. Brygadzie Zmechanizowanej w Giżycku; ZADANIE NR 5 - wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej; ZADANIE NR 6 - wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 17. Brygadzie Zmechanizowanej w Wędrzynie; ZADANIE NR 7 - wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie; ZADANIE NR 8 - wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża w Lęborku; ZADANIE NR 9 - wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni; ZADANIE NR 10 - wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 12. Brygadzie Zmechanizowanej w Stargardzie. 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 4. Termin realizacji zamówienia: Zamówienie winno być zrealizowane w terminie do 45 dni od dnia zawarcia Umowy, jednak nie później niż do dnia 30.11.2026 r. (w zależności od tego, który z wyżej wymienionych terminów upłynie wcześniej). 5. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji w przedmiotowym postępowaniu. 6. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych w sytuacji, gdy środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: W/127/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia Zamawiający działając na podstawie art. 411 ust. 7 PZP, podjął decyzję o wyznaczeniu terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wynoszącego nie mniej niż 10 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej oraz działając na podstawie art. 411 ust. 16 PZP, podjął decyzję o wyznaczeniu terminu składania ofert wynoszącego nie mniej niż 10 dni od dnia przekazania zaproszenia do składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczności zapewnienia zdolności szkolenia zwiększonej liczby podchorążych/słuchaczy określonej w Decyzji 102/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 22 czerwca 2026 r. Nieudzielenie zamówienia w terminie spowoduje brak możliwości przeszkolenia określonej liczby żołnierzy, nadmierne wykorzystanie sprzętu bojowego, nadmierne obciążenie obiektów poligonowych. Łączne wystąpienie: - formalnie określonego terminu osiągnięcia zdolności szkoleniowej; - mierzalnej luki w obecnej przepustowości szkolenia; - potrzeby zachowania sprzętu bojowego w gotowości; - ograniczonej dostępności poligonów; - konieczności bezpiecznego szkolenia większej liczby żołnierzy; - dynamicznego środowiska bezpieczeństwa; - późnego, niezależnego od Zamawiającego udostępnienia środków; - wykazanej niemożności osiągnięcia celu przy zastosowaniu terminów zwykłych; - potwierdzonej przez rynek realności terminów skróconych uzasadnia przyjęcie, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia w rozumieniu art. 411 ust. 7 i 16 PZP. Skrócenie terminów nie oznacza rezygnacji z konkurencyjnego charakteru postępowania. Przetarg pozostaje postępowaniem ogłoszeniowym, otwartym dla wszystkich wykonawców spełniających warunki udziału. Skrócenie obejmuje wyłącznie czas przeznaczony na złożenie wniosków i ofert, w zakresie koniecznym do osiągnięcia konkretnego celu operacyjnego.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w oparciu o treść art. 58 ustawy Pzp. 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego: 1.1. warunek określony w części 2.1.6 niniejszego ogłoszenia (podstawy wykluczenia), winien spełniać każdy z Wykonawców samodzielnie; 1.2. warunek określony w części w części 5.1.9 (kryteria kwalifikacji, kryterium: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego) niniejszego ogłoszenia, zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia spełnia wymagania dotyczące posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji uprawnienia są wymagane; 1.4. Zgodnie z art. 117 ust. 4 PZP Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączą do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 1 do wniosku), oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 2 i 3 do wniosku) oraz oświadczenie dotyczące art. 13 RODO (załącznik nr 4 do wniosku) oraz oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 5 do wniosku) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3.Oświadczenia te mają potwierdzać spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia. 4. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi być podpisany w taki sposób, by prawnie zobowiązywał wszystkich wykonawców występujących wspólnie. 5. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych. 6. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; do wniosku/oferty należy dołączyć pełnomocnictwo podpisane przez uprawnionych przedstawicieli pozostałych Wykonawców, upoważniające jednego z Wykonawców do reprezentowania pozostałych (oryginał).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50660000 Reparatur und Wartung von militärischen EDV-Systemen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne Kennung: W/127/2026 - zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji w przedmiotowym postępowaniu.
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Centrum Szkolenia Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Centrum Szkolenia Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne Kennung: W/127/2026 - zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego w Dęblinie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego w Dęblinie. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne Kennung: W/127/2026 - zadanie nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 15. Brygadzie Zmechanizowanej w Giżycku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 15. Brygadzie Zmechanizowanej w Giżycku. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne Kennung: W/127/2026 - zadanie nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne Kennung: W/127/2026 - zadanie nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 17. Brygadzie Zmechanizowanej w Wędrzynie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 17. Brygadzie Zmechanizowanej w Wędrzynie. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne Kennung: W/127/2026 - zadanie nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne Kennung: W/127/2026 - zadanie nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża w Lęborku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża w Lęborku. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne Kennung: W/127/2026 - zadanie nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne Kennung: W/127/2026 - zadanie nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 12. Brygadzie Zmechanizowanej w Stargardzie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik” w 12. Brygadzie Zmechanizowanej w Stargardzie. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne Kennung: W/127/2026 - zadanie nr 10