613211-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – Rammeaftale NO-dig kloakrenovering 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRammeaftale NO-dig kloakrenovering 2026
Beschreibung4-årig rammeaftale om NO-dig kloakrenovering i Greve, Solrød, Stevns og Køge. Nærværende udbud vedrører indkøb af ydelser til brug i KLAR Forsyning og dennes selskaber, dvs. Greve Spildevand A/S (CVR-nr. 32268668), Solrød Spildevand A/S (CVR-nr. 33046987), Stevns Spildevand A/S (CVR-nr. 32268285) og Køge Afløb A/S (CVR-nr. 30590503).
Interne Kennung791431
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
LosLOT-0000
Beschreibung4-årig rammeaftale om NO-dig kloakrenovering i Greve, Solrød, Stevns og Køge.