2. Verfahren
Verfahren
Titel: VÝBĚR SPRÁVCE FONDU RIZIKOVÉHO KAPITÁLU PRO INVESTOVÁNÍ DO PŘEDEVŠÍM UKRAJINSKÝCH START-UPŮ, KTERÉ BUDOU ROZVÍJET SVÉ PODNIKATELSKÉ AKTIVITY V ČESKÉ REPUBLICE
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je výběr tří finančních zprostředkovatelů, kteří budou vykonávat roli správců fondů rizikového kapitálu (Fondy rizikového kapitálu). V závislosti na konkrétní, finančním zprostředkovatelem zvolené investiční struktuře bude finanční zprostředkovatel, jako správce Fondu rizikového kapitálu, spravovat finanční prostředky z holdingového fondu vytvořeného a spravovaného zadavatelem (Holdingový fond) a případně od dalších investorů, a to buď v rámci samotného Fondu rizikového kapitálu, nebo jeho podfondu, jejich individuálním portfoliu, či v rámci jinak účetně odděleného majetku vedeného na jméno zadavatele (Fond), založených či vytvořených za účelem (a) koinvestování s ostatními investičními strukturami spravovanými finančním zprostředkovatelem v rámci Fondu rizikového kapitálu; a (b) poskytování investic konečným příjemcům v souladu s podmínkami Investiční strategie. Prostřednictvím shora popsané správy finančních nástrojů, budou finanční zprostředkovatelé provádět správu svěřených finančních prostředků v rámci Fondu za účelem investování do inovativních start-upů, zejména ze zemí negativně dotčených ruskou invazí, které budou rozvíjet své podnikatelské aktivity v České republice, a to v souladu s podmínkami dohodnuté investiční strategie (Investiční strategie) a v souladu s jimi podepsanou operační dohodou (Operační dohoda). Cílem popsaného finančního nástroje je podpora veřejných a soukromých investic prostřednictvím kapitálových a kvazi-kapitálových finančních nástrojů z veřejných zdrojů, které jsou založeny na principu návratnosti. Výše alokace finančních prostředků a podmínky pro její změnu budou pro všechny vybrané dodavatele shodné. Zadavatel uzavře s každým z vybraných dodavatelů samostatnou Operační dohodu. Zadavatel může uzavřít Operační dohodu pouze s jedním nebo dvěma vybranými dodavateli, pokud nabídka byla podána pouze jedním, respektive pouze dvěma, účastníky zadávacího řízení nebo pokud nabídka pouze jednoho, respektive pouze dvou, účastníků zadávacího řízení splňuje všechny podmínky ZZVZ a zadavatele vymezené v zadávací dokumentaci. Podrobný popis předmětu plnění veřejné zakázky je uveden v zadávací dokumentaci a jejich přílohách.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Veřejná zakázka je zadávána v jednacím řízení s uveřejněním dle § 60 a následujících ZZVZ. Nejprve dochází k podání žádosti o účast (prokázání splnění kvalifikace) a teprve po jejich posouzení zadavatel vyzývá účastníky zadávacího řízení k podání předběžných nabídek v souladu se ZZVZ. Předběžnou nabídku může podat pouze ten účastník zadávacího řízení, který byl zadavatelem vyzván k podání předběžné nabídky, tzn. účastník zadávacího řízení, který prokázal splnění kvalifikace. Následně zadavatel s účastníky zadávacího řízení jedná o jejich předběžných nabídkách. Zadavatel může v průběhu jednání změnit nebo doplnit zadávací podmínky vyjma minimálních technických podmínek a vyjma pravidel pro hodnocení nabídek, a to v souladu s § 61 odstavec 11 ZZVZ. Po ukončení jednání o předběžných nabídkách zadavatel vyzývá účastníky zadávacího řízení k podání nabídek. Nabídku může podat pouze ten účastník zadávacího řízení, který byl k podání nabídky vyzván.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66130000 Effektenvermittlung und andere verwandte Wertpapier- und Warenhandeldienstleistungen, 66140000 Portfolioverwaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je výběr tří finančních zprostředkovatelů, kteří budou vykonávat roli správců fondů rizikového kapitálu (Fondy rizikového kapitálu). V závislosti na konkrétní, finančním zprostředkovatelem zvolené investiční struktuře bude finanční zprostředkovatel, jako správce Fondu rizikového kapitálu, spravovat finanční prostředky z holdingového fondu vytvořeného a spravovaného zadavatelem (Holdingový fond) a případně od dalších investorů, a to buď v rámci samotného Fondu rizikového kapitálu, nebo jeho podfondu, jejich individuálním portfoliu, či v rámci jinak účetně odděleného majetku vedeného na jméno zadavatele (Fond), založených či vytvořených za účelem (a) koinvestování s ostatními investičními strukturami spravovanými finančním zprostředkovatelem v rámci Fondu rizikového kapitálu; a (b) poskytování investic konečným příjemcům v souladu s podmínkami Investiční strategie. Prostřednictvím shora popsané správy finančních nástrojů, budou finanční zprostředkovatelé provádět správu svěřených finančních prostředků v rámci Fondu za účelem investování do inovativních start-upů, zejména ze zemí negativně dotčených ruskou invazí, které budou rozvíjet své podnikatelské aktivity v České republice, a to v souladu s podmínkami dohodnuté investiční strategie (Investiční strategie) a v souladu s jimi podepsanou operační dohodou (Operační dohoda). Cílem popsaného finančního nástroje je podpora veřejných a soukromých investic prostřednictvím kapitálových a kvazi-kapitálových finančních nástrojů z veřejných zdrojů, které jsou založeny na principu návratnosti. Výše alokace finančních prostředků a podmínky pro její změnu budou pro všechny vybrané dodavatele shodné. Zadavatel uzavře s každým z vybraných dodavatelů samostatnou Operační dohodu. Zadavatel může uzavřít Operační dohodu pouze s jedním nebo dvěma vybranými dodavateli, pokud nabídka byla podána pouze jedním, respektive pouze dvěma, účastníky zadávacího řízení nebo pokud nabídka pouze jednoho, respektive pouze dvou, účastníků zadávacího řízení splňuje všechny podmínky ZZVZ a zadavatele vymezené v zadávací dokumentaci. Podrobný popis předmětu plnění veřejné zakázky je uveden v zadávací dokumentaci a jejich přílohách.
Interne Kennung: VZ_01/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66140000 Portfolioverwaltung, 66130000 Effektenvermittlung und andere verwandte Wertpapier- und Warenhandeldienstleistungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si zejména vyhrazuje právo změnit výši alokace finančních prostředků a podmínky pro její změnu ve smyslu § 100 odstavce 1 ZZVZ. Bližší podmínky jsou uvedeny v Příloze č. 1 zadávací dokumentace, tj. v Závazných obchodních podmínkách zadavatele včetně Investiční strategie.