2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa bezpośredniej ochrony fizycznej budynków, osób oraz mienia dla obiektów POWP i podległych prokuratur rejonowych w terminie 11 grudnia 2026 r - 30 czerwca 2029 r.
Beschreibung: Usługa bezpośredniej ochrony fizycznej budynków, osób oraz mienia dla obiektów Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie i podległych prokuratur rejonowych w terminie 11 grudnia 2026 r - 30 czerwca 2029 r. 1. Przedmiot zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie przez koncesjonowanego Wykonawcę zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2021r., poz. 1995, ze zmianami) usługi w formie bezpośredniej ochrony fizycznej budynków, osób i mienia oraz terenu niżej wymienionych jednostek Prokuratury: a) Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie, ul. Bródnowska 13/15, b) Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Południe w Warszawie, ul. Kamienna 14, c) Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ w Warszawie, ul. Jagiellońska 5, d) Prokuratura Rejonowa w Wołominie – Wołomin, ul. I. Prądzyńskiego 3a, e) Prokuratura Rejonowa w Otwocku – Otwock, ul. Powstańców Warszawy 15, f) Prokuratura Rejonowa w Legionowie – Legionowo, ul. Sobieskiego 47, g) Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim – Nowy Dwór Mazowiecki, ul. I. Paderewskiego 3. Ochrona osób i mienia będzie realizowana w systemie zmianowym przez osoby wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej zgodnie z zapisami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 roku o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2021r., poz. 1995, ze zmianami). 1. Warunki udziału w Postępowaniu 1.1. O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie wyznacza warunku w tym zakresie, 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna, że warunek jest spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada: a) aktualną koncesję wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na świadczenie usług w zakresie ochrony osób i mienia uprawniającą do świadczenia usługi w budynkach umieszczonych w wykazie obszarów, obiektów i urządzeń podlegających obowiązkowej ochronie, o którym mowa w art. 5 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j.: Dz. U. z 2025 r. poz. 532); UWAGA: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, warunek dotyczący posiadania koncesji zostanie uznany za spełniony, jeżeli każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego posiada powyższą koncesję i zrealizuje usługi, do których realizacji ta koncesja jest wymagana. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca a) wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 5 000 000 PLN (słownie: pięć milionów złotych), UWAGA: w przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek udziału w postępowaniu musi spełnić co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. b) nie zalega w podatkach wobec Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych UWAGA: w przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek udziału w postępowaniu musi spełnić każdy z wykonawców (wraz z podwykonawcami) wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub wykonuje należycie realizowane nieprzerwanie przez minimum 12 miesięcy usługi w zakresie ochrony budynków użyteczności publicznej, przy spełnieniu łącznie niżej podanych warunków: - co najmniej dwie usługi co najmniej dwie usługi, z których każda: obejmowała bezpośrednią ochronę fizyczną osób i mienia w budynkach użyteczności publicznej*, trwała przez okres co najmniej 12 miesięcy miała wartość minimum 1.400.000,00 złotych brutto * budynek użyteczności publicznej - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny. UWAGA! W przypadku wykazania się przez Wykonawcę doświadczeniem w zakresie usługi wykonywanej (będącej w trakcie realizacji), Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli do upływu terminu składania ofert: usługa została wykonana na kwotę nie mniejszą niż określona w warunku a jej realizacji do tego momentu trwała co najmniej 12 miesięcy. W przypadku realizowania usługi w jednym budynku lub w grupie budynków, na podstawie jednej umowy, przez okres dłuższy niż 12 miesięcy, usługa ta będzie traktowana jako jedno zamówienie, niezależnie od czasu faktycznego trwania tej usługi i ilości załączonych dokumentów potwierdzających należyte wykonanie umowy. Usługi powinny być realizowane w sposób ciągły, tj. nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy. W przypadku usług nadal wykonywanych, warunek będzie spełniony, jeżeli na dzień składania ofert okres trwania każdej usługi nadal wykonywanej będzie nie krótszy niż 12 miesięcy. W przypadku umów „łączonych” (np. usługa ochrony połączona wraz z usługą sprzątania lub innymi usługami) dla spełnienia powyższego warunku udziału w Postępowaniu, będzie brana pod uwagę wyłącznie wartość w zakresie usług ochrony. Przez wartość umowy będącej w trakcie realizacji (niezakończonej w dniu składania
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa bezpośredniej ochrony fizycznej budynków, osób oraz mienia dla obiektów Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie i podległych prokuratur rejonowych w terminie 11 grudnia 2026 r - 30 czerwca 2029 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie przez koncesjonowanego Wykonawcę zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2021r., poz. 1995, ze zmianami) usługi w formie bezpośredniej ochrony fizycznej budynków, osób i mienia oraz terenu niżej wymienionych jednostek Prokuratury: a) Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie, ul. Bródnowska 13/15, b) Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Południe w Warszawie, ul. Kamienna 14, c) Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ w Warszawie, ul. Jagiellońska 5, d) Prokuratura Rejonowa w Wołominie – Wołomin, ul. I. Prądzyńskiego 3a, e) Prokuratura Rejonowa w Otwocku – Otwock, ul. Powstańców Warszawy 15, f) Prokuratura Rejonowa w Legionowie – Legionowo, ul. Sobieskiego 47, g) Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim – Nowy Dwór Mazowiecki, ul. I. Paderewskiego 3. Ochrona osób i mienia będzie realizowana w systemie zmianowym przez osoby wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej zgodnie z zapisami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 roku o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2021r., poz. 1995, ze zmianami). Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79710000-4 – usługi ochroniarskie, 79711000-1 – usługi nadzoru przy użyciu alarmu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 1 - Opis przedmiotu zamówienia oraz Załącznik Nr 6 – wzór umowy. 1) Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia w zakresie zadań określonych w § 2 ust. 1 wzoru umowy -Załącznik Nr 6 do SWZ. 2) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 3) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 Ustawy. 4) Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 5) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79710000 Security services
5. Lot
Lot: LOT-0001