2. Verfahren
Verfahren
Titel: Park kieszonkowy - Skwer Polski przy ul. Szosa Chełmińska w Toruniu
Beschreibung: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Parki kieszonkowe w walce ze zmianami klimatu - budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym z ciągami komunikacyjnymi, budowa przyłącza wodociągowego wraz z instalacją nawadniania roślin oraz oświetlenia solarnego, wykonanie nasadzeń zieleni niskiej i wysokiej w ramach zadania pn: - „Budowa parku kieszonkowego - Skwer Polski - przy ul. Szosa Chełmińska w Toruniu” . 1.2. Przedmiot zamówienia obejmuje następujący zakres prac: a) wykonanie utwardzenia terenu poprzez zbudowanie ciągów komunikacyjnych z nawierzchni mineralno - gruntowej z obramowaniem nawierzchni wraz z innymi robotami towarzyszącymi, b) dostawa, roboty przygotowawcze, montaż elementów małej architektury: ławki parkowe, pojemniki na odpady, tablice edukacyjne, kwatery dla jeży, domek dla owadów, karmnik dla ptaków, pergola oraz montaż gry terenowej, budowa oświetlenia solarnego, wykonanie projektów i nadruków treści na tablice informacyjne i edukacyjne, c) przygotowanie wyznaczonych powierzchni (w tym m. in. kultywatorowanie, dowóz i rozłożenie ziemi urodzajnej itp.), d) urządzenie zieleni obejmujące nasadzenie drzew, krzewów, bylin oraz wykonanie trawników, rowu bioretencyjnego, założenie obrzeży typu eko-bord, wraz z pracami wykończeniowymi: ściółkowanie korą, nawadnianie, e) wykonanie robót instalacyjno-sanitarnych: przyłącze wodociągowe i zewnętrzna instalacja wodociągowa, wykonanie systemu automatycznego nawadniania, f) wykonanie projektów treści oraz grafik na tablice informacyjne/edukacyjne oraz wykonanie nadruków, Ważne - projekty grafik i treści tablic informacyjno - edukacyjnych oraz elementów gry terenowej zostaną sporządzone na etapie robót wykonawczych w ścisłym uzgodnieniu z Zamawiającym. 1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania stawiane Wykonawcy zawarte są w we wzorze umowy (załącznik nr 6 do SWZ) oraz projekcie budowlano – wykonawczym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 1.4. Wymagania w zakresie zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy: Stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności fizyczne i obsługę maszyn przy robotach ogólnobudowlanych i zieleniarskich, których wykonywanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277). Szczegóły dotyczące wymagań zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zawarte zostały we wzorze umowy, stanowiących załączniki nr 6 do SWZ. 1.5. Termin wykonania zamówienia – do 20 tygodni od dnia podpisania umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 373942-2025
Interne Kennung: 28/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy pzp dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający wyznacza do kontaktu z Wykonawcami: Panią Kamile Góral za pośrednictwem Platformy zakupowej https://umtorun.ezamawiajacy.pl Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia: https://umtorun.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego: podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji dla Wykonawców – Regulacje i procedury procesu zakupowego https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający określa, iż formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB muszą być zgodne z rozporządzeniem Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2247). Wykonawca może złożyć jednorazowo maks. 15 plików. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Rejestracja Wykonawcy odbywa się automatycznie poprzez: podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym) lub kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych Po założeniu konta, po zalogowaniu Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamawiający w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Za datę przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wczytania do Systemu. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy e-Zamawiający w zakładce "ZADAJ PYTANIE": w celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić wszystkie dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ, Wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "pytanie wysłane". Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie terminu, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający nie ma obowiązku udzielenia wyjaśnień oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. Treść pytań wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ, Zamawiający przekaże Wykonawcom za pośrednictwem platformy . Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem wszystkich elektronicznych kopii dokumentów zawartych w tym pliku, z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego Wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, albo przez podwykonawcę. Zamawiający treść zapytań wraz z wyjaśnieniami przekazuje niezwłocznie Wykonawcom, bez ujawniania źródła zapytania, poprzez zamieszczenie wyjaśnień na stronie internetowej – Platformie e-Zamawiający. Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana stanie się częścią specyfikacji i zostanie zamieszczona na Platformie e-Zamawiający. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy e-Zamawiający, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego pod numerem telefonu: +48 22 257 22 23, e-mail:oneplace.admin@marketplanet.pl. 3. Zgodnie z art. 63 ust. 1 PZP w przedmiotowym postępowaniu ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Formę elektroniczną należy rozumieć zgodnie z treścią art. 781 § 1 KC jako postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233250 Belagarbeiten, außer Fahrbahnen, 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze, 45232121 Bau von Bewässerungsrohrleitungen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Parki kieszonkowe w walce ze zmianami klimatu - budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym z ciągami komunikacyjnymi, budowa przyłącza wodociągowego wraz z instalacją nawadniania roślin oraz oświetlenia solarnego, wykonanie nasadzeń zieleni niskiej i wysokiej w ramach zadania pn: - „Budowa parku kieszonkowego - Skwer Polski - przy ul. Szosa Chełmińska w Toruniu” . 1.2. Przedmiot zamówienia obejmuje następujący zakres prac: a) wykonanie utwardzenia terenu poprzez zbudowanie ciągów komunikacyjnych z nawierzchni mineralno - gruntowej z obramowaniem nawierzchni wraz z innymi robotami towarzyszącymi, b) dostawa, roboty przygotowawcze, montaż elementów małej architektury: ławki parkowe, pojemniki na odpady, tablice edukacyjne, kwatery dla jeży, domek dla owadów, karmnik dla ptaków, pergola oraz montaż gry terenowej, budowa oświetlenia solarnego, wykonanie projektów i nadruków treści na tablice informacyjne i edukacyjne, c) przygotowanie wyznaczonych powierzchni (w tym m. in. kultywatorowanie, dowóz i rozłożenie ziemi urodzajnej itp.), d) urządzenie zieleni obejmujące nasadzenie drzew, krzewów, bylin oraz wykonanie trawników, rowu bioretencyjnego, założenie obrzeży typu eko-bord, wraz z pracami wykończeniowymi: ściółkowanie korą, nawadnianie, e) wykonanie robót instalacyjno-sanitarnych: przyłącze wodociągowe i zewnętrzna instalacja wodociągowa, wykonanie systemu automatycznego nawadniania, f) wykonanie projektów treści oraz grafik na tablice informacyjne/edukacyjne oraz wykonanie nadruków, Ważne - projekty grafik i treści tablic informacyjno - edukacyjnych oraz elementów gry terenowej zostaną sporządzone na etapie robót wykonawczych w ścisłym uzgodnieniu z Zamawiającym. 1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania stawiane Wykonawcy zawarte są w we wzorze umowy (załącznik nr 6 do SWZ) oraz projekcie budowlano – wykonawczym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.