See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Anskaffelse af konsulentbistand til dokumentationsopgaver relateret til våben- og elektroniksystemerne på Søværnets skibe og landtjenestesteder.
Beschreibung: Anskaffelsen omfatter konsulentbistand, som består i at varetage opgaver med kvalitetssikring, koordinering, styring og dokumentation i forbindelse med vedligeholdelse, opdateringer og nyinstallationer af våben- og elektroniksystemer på Søværnets skibe/fartøjer. Herudover skal der bistås med at foretage kontrol af, om de forskellige opgaver relateret til våben- og elektroniksystemerne udføres ensartet og med en tilstrækkeligt høj kvalitet.
Interne Kennung: 4042002
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72220000 Systemberatung und technische Beratung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35510000 Kriegsschiffe, 50241000 Reparatur und Wartung von Schiffen, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 72100000 Hardwareberatung, 72224000 Beratung im Bereich Projektleitung
5. Los
Los: LOT-0000