613519-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Frachtumschlag und -lagerung – Servicii de relocare (inclusiv demontare, încărcare, descărcare, montare – după caz) a bunurilor locatarilor din imobilele la care se execută lucrări de consolidare
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de relocare (inclusiv demontare, încărcare, descărcare, montare – după caz) a bunurilor locatarilor din imobilele la care se execută lucrări de consolidare
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru : Servicii de relocare (inclusiv demontare, încărcare, descărcare, montare – după caz) a bunurilor locatarilor din imobilele la care se execută lucrări de consolidare; Obiectivul general: Asigurarea suportului logistic necesar eliberării temporare a imobilelor incluse în programul de consolidare, prin contractarea de servicii integrate de relocare a bunurilor deținute de proprietari/locatari, garantând integritatea acestora pe durata execuției lucrărilor de consolidare. Obiectivul specific: Eliberarea completă și la termen a spațiilor destinate execuției lucrărilor, prin demontarea, ambalarea și încărcarea securizată a bunurilor mobile, conform calendarului de evacuare ce va fi stabilit, asigurînd pe tot parcursul procesului logistic, prin transportul, descărcarea, montarea și reașezarea bunurilor pe poziții în spațiile de destinație, eliminarea riscului de deteriorare a patrimoniului privat al persoanelor. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile. Termenul limită la care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este a 11-a zi anterior datei limită de depunere a ofertelor. Prestarea serviciilor care fac obiectul acordului – cadru se va realiza în conformitate cu cerințele prevăzute în caietul de sarcini, atașat prezentei proceduri.
Interne Kennung: 37047959/2026/1S
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63110000 Frachtumschlag und -lagerung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru : Servicii de relocare (inclusiv demontare, încărcare, descărcare, montare – după caz) a bunurilor locatarilor din imobilele la care se execută lucrări de consolidare; Obiectivul general: Asigurarea suportului logistic necesar eliberării temporare a imobilelor incluse în programul de consolidare, prin contractarea de servicii integrate de relocare a bunurilor deținute de proprietari/locatari, garantând integritatea acestora pe durata execuției lucrărilor de consolidare. Obiectivul specific: Eliberarea completă și la termen a spațiilor destinate execuției lucrărilor, prin demontarea, ambalarea și încărcarea securizată a bunurilor mobile, conform calendarului de evacuare ce va fi stabilit, asigurînd pe tot parcursul procesului logistic, prin transportul, descărcarea, montarea și reașezarea bunurilor pe poziții în spațiile de destinație, eliminarea riscului de deteriorare a patrimoniului privat al persoanelor. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile. Termenul limită la care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este a 11-a zi anterior datei limită de depunere a ofertelor. Prestarea serviciilor care fac obiectul acordului – cadru se va realiza în conformitate cu cerințele prevăzute în caietul de sarcini, atașat prezentei proceduri. Cantitățile minime și maxime estimate care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, precum şi ale cantităţilor minime şi maxime estimate care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru, sunt: Estimări ale cantităților minime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 1 garsonieră. Estimări ale cantităților maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 1787 spații din care: 1351 apartamente și 436 boxe și camere de serviciu, conform document ”Lista imobile” atașată prezentului anunt. Estimări ale cantităților minime care ar putea face obiectul unui contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: 1 garsonieră. Estimări ale cantităților maxime care ar putea face obiectul unui contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: 47 garsoniere; 31 apartamente cu 2 camere; 9 apartamente cu 3 camere; 7 apartamente cu 4 camere; 41 boxe; 42 camere de serviciu. Autoritatea Contractantă solicită, pentru manipularea mobilierului ce nu poate fi demontat, deținerea unui lift exterior. S-a estimat utilizarea acestuia la manipularea mobilierului din 5% (90 apartamente) din nr. total de apartamente câte 4 ore pe zi. Estimare valoare utilizare lift: 90 de apartamente x 4 ore/zi x 250 lei = 90.000 de lei fără TVA, valoare estimată cuprinsă în valoarea estimată totală a acordului-cadru. Valoarea estimată maximă, lei fără TVA, acord-cadru: 6.088.691,40 lei, fără TVA Estimarea valorii celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului cadru, lei fără TVA: 465.765,00 lei, fără TVA.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung