613673-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie miasta Gliwice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie miasta Gliwice
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi polegające na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta Gliwice. Odbiór odpadów komunalnych w ramach zawartej umowy będzie odbywał się na terenie miasta Gliwice tylko z terenów nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i będzie dotyczył każdej ilości następujących rodzajów odpadów komunalnych: -odpady pozostałe po segregacji (zmieszane), -tworzywa sztuczne, metal, opakowania wielomateriałowe, -papier, -szkło, -odpady odzieży i tekstyliów, -bioodpady, -odpady wielkogabarytowe. Obowiązkiem wykonawcy będzie również wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w pojemniki i worki do gromadzenia odpadów komunalnych, ich płukanie i dezynfekcje oraz opracowanie harmonogramów odbioru odpadów oraz płukania i dezynfekcji pojemników. Wykonawca zapewni odbiór odpadów komunalnych gromadzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zgodnie z uchwałami Rady Miasta Gliwice oraz zagospodaruje odebrane odpady zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach , ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach a także wymogami ochrony środowiska. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia liczby nieruchomości zamieszkałych, objętych przedmiotem zamówienia, lecz nie więcej niż o 10% ich liczby. Przewidywane zmiany wynikają z zamieszkania mieszkańców w nowo powstałych nieruchomościach. Wszelkie zmiany dokonywane będą w ramach zakresu zamówienia. Zmiana liczby nieruchomości zamieszkałych objętych umową nie spowoduje zmiany postanowień umowy. Zamawiający każdorazowo poinformuje Wykonawcę o zwiększeniu liczby nieruchomości zamieszkałych na adres e-mail wykonawcy wskazany w § 12 umowy.
Interne KennungOR.271.86.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenW trakcie trwania umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie Miasta Gliwice, zwanego dalej „zamówieniem opcjonalnym” lub „prawem opcji”, w sytuacji gdy będzie zachodziła konieczność odbioru i zagospodarowania poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych wskazanych w § 1 ust. 2 umowy w ilości większej niż przewidziana w zamówieniu podstawowym. Przewidywany zakres ilościowy zamówienia w ramach prawa opcji został określony w załączniku nr 3 do umowy - formularz cenowy. 2. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie części zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony powyżej, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca jest zobowiązany do jej realizacji, na warunkach określonych w Umowie. 4. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego – Wykonawcy oświadczenia woli wyrażonego w formie pisemnej lub w formie elektronicznej, zwanego dalej „zawiadomieniem o uruchomieniu prawa opcji”. Termin przystąpienia do wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż 7 dni od dnia przesłania zawiadomienia o uruchomieniu prawa opcji do Wykonawcy. 5. Zasady i warunki dotyczące realizacji zamówienia opcjonalnego będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego.
613673-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: OR.271.86.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services, 90533000 Waste-tip management services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: