2. Verfahren
Verfahren
Titel: WOFiTM/77/2025/PN - Dostawa opakowań Plecaka Ratownika Sanitariusza
Beschreibung: Dostawa opakowań Plecaka Ratownika Sanitariusza
Interne Kennung: WOFiTM/77/2025/PN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Jak wskazuje doktryna pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie musi wynikać z okoliczności niezależnych od zamawiającego – może to więc być pilność, która wynika z okoliczności co najmniej możliwych do przywidzenia. Wniosek taki potwierdza motyw 46 preambuły dyrektywy 2014/25/UE, w którym wskazano na stworzenie zamawiającym możliwości skracania terminów składania ofert, oraz doprecyzowano, że „nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać”. – z powyższego wynika przede wszystkim, że nie należy przesłanki „pilnej potrzeby” przyrównywać do przypadków siły wyższej, wszak może być to również okoliczność leżąca po stronie zamawiającego, którą zamawiający w dodatku był w stanie przewidzieć. Przeprowadzając postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zachowaniem podstawowych ustawowych terminów może być poważnym problemem w realizacji powyższego zadania. Biorąc pod uwagę niezbędny czas na sprawdzenie otrzymanych ofert, wezwanie potencjalnego wykonawcy do przedstawienia przedmiotowych i podmiotowych środków dowodowych, wybór najkorzystniejszej oferty, zawarcie umowy na realizację ww. zadania oraz sama realizacja zadania przy zachowaniu terminów określonych w ustawie Pzp. W związku z potrzebą zakupu asortymentu będącego przedmiotem zamówienia, który w następstwie musi zostać sformowany jako zestaw oraz biorąc pod uwagę krótki termin realizacji, który podyktowany jest Decyzją MON 118/MON Ministra Obrony Narodowe z dnia 01 września 2021 r. Rozdział 3 ust. 8, która mówi, że Termin podpisywania umów na zadania ujęte w centralnych planach rzeczowych i finansowanych z budżetu resortu obrony narodowej w roku budżetowym upływa z dniem 31 października roku budżetowego, konieczne jest skrócenie terminu otwarcia ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18931100 Rucksäcke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1 Opakowanie Plecaka Ratownika Sanitariusza
Beschreibung: 1 Opakowanie Plecaka Ratownika Sanitariusza, kpl. 200
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy
Los: LOT-0002
Titel: 2 Opakowanie Plecaka Ratownika Sanitariusza
Beschreibung: 2 Opakowanie Plecaka Ratownika Sanitariusza, kpl. 200
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: 3 Opakowanie Plecaka Ratownika Sanitariusza
Beschreibung: 3 Opakowanie Plecaka Ratownika Sanitariusza, kpl. 220
Interne Kennung: 3