See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa gazów medycznych i technicznych, dzierżawę zbiorników na ciekły tlen medyczny i zbiornika na azot ciekły, dzierżawę butli wraz z transportem
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: • dostawa gazów medycznych i technicznych, • dzierżawa zbiorników na ciekły tlen medyczny, ciekły azot, • dzierżawa butli, • transport Zamówienie zostało podzielone na 4 części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do specyfikacji: załącznik nr 1a pakiet nr 1, załącznik nr 1b- pakiet 2, załącznik nr 1c- pakiet nr 3, załącznik nr 1d- pakiet nr 4.
Interne Kennung: ZOZ.V.010/DZP/76/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24111500 Medizinische Gase
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24110000 Technische Gase
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa gazów medycznych i technicznych, dzierżawę zbiorników na ciekły tlen medyczny i zbiornika na azot ciekły, dzierżawę butli wraz z transportem Pakiet nr 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: • dostawa gazów medycznych i technicznych, • dzierżawa zbiorników na ciekły tlen medyczny, ciekły azot, • dzierżawa butli, • transport Zamówienie zostało podzielone na 4 części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do specyfikacji: załącznik nr 1a pakiet nr 1, załącznik nr 1b- pakiet 2, załącznik nr 1c- pakiet nr 3, załącznik nr 1d- pakiet nr 4. Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. Podane ilości są szacunkowym zapotrzebowaniem na okres 48 miesięcy i służą do obliczenia ceny oferty. 2. Uszczegółowienie przedmiotu zamówienia: Pakiet nr 1 1. Dostawa tlenu medycznego ciekłego w ilościach określonych w pakiecie nr 1. 2. Dzierżawa zbiorników przeznaczonych do magazynowania tlenu ciekłego wraz z podłączeniem go do funkcjonującej instalacji tlenowej, zgodnego z obowiązującymi normami i przepisami, o parametrach: • Zbiornik kriogeniczny do magazynowania tlenu ciekłego i produkcji tlenu gazowego o pojemności wewnętrznej 6m3 +/- 10%, z parownicą, współczynnik naturalnego parowania nie większy niż 0,4% na 48 godzin ( Szpital Sucha Beskidzka), wyposażony w telemetrie • zbiornik kriogeniczny typ Eurocyl o pojemności ok 900 kg wraz z parownicą i niezbędną armaturą (Szpital Sucha Beskidzka). • Zbiornik kriogeniczny (tlenu ciekłego) o pojemności 3000 kg wraz z niezbędną armaturą, wyposażony w parownicę - do magazynowania tlenu ciekłego i produkcji tlenu gazowego ( Szpital Maków Podhalański) ), wyposażony w telemetrie Zbiorniki muszą odpowiadać warunkom technicznym zawartym w obowiązujących normach oraz spełniać wymagania Urzędu Dozoru Technicznego i być dopuszczone do eksploatacji przez w/w Urząd. Celem zapewnienia ciągłości zaopatrzenia w ciekłe gazy medyczne zbiorniki mają być oddane do eksploatacji zgodnie z istniejącym prawem w ciągu dwóch dni roboczych od momentu podpisania umowy. 3. Wymagania w zakresie dostawy i montażu zbiorników: 3.1. Dostawa i montaż zbiorników odbywać się będzie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Odbiór zbiorników nastąpi w miejscu instalacji. 3.2. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania montażu i prac instalacyjnych koniecznych do posadowienia i uruchomienia zbiorników oraz przeszkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obowiązków należących do personelu Zamawiającego. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do: a) dostarczenia Zamawiającemu wraz ze zbiornikami instrukcji obsługi i całości dokumentacji technicznej wymaganej przepisami prawa, niezbędnej do prawidłowego z nich korzystania; b) wykonania wszelkich badań, pomiarów oraz uzgodnień jak również sporządzenia protokołu wykonanych prac niezbędnych do odbioru i dopuszczenia do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT) dostarczonych zbiorników; c) wykonywania przeglądów, konserwacji i napraw bieżących zbiorników w okresie trwania umowy, w zakresie określonym przepisami dotyczącymi eksploatacji dla tego typu instalacji zgodnie z wymogami UDT; d) dostosowania podłączeń energii elektrycznej wraz z instalacjami koniecznymi do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania stacji zgazowania zgodnie z obowiązującymi przepisami; e) wyposażenia stacji zgazowania w niezbędne urządzenia gaśnicze oraz instrukcję bezpieczeństwa zawierającą między innymi wytyczne dotyczące postępowania na wypadek awarii; f) przeszkolenia i określenia zakresu obowiązków i uprawnień pracowników Zamawiającego do obsługi stacji zgazowania; g) ubezpieczenia zbiorników będących przedmiotem niniejszego zamówienia od wszelkiego możliwego ryzyka. 3.3. Prace związane z montażem zbiorników winny być realizowane przez Wykonawcę w sposób, który nie spowoduje przerw w dostawie tlenu ciekłego do jednostek Zamawiającego. 3.4. W przypadku stwierdzenia wad w dostarczonych zbiornikach uniemożliwiających korzystanie z nich zgodnie z przeznaczeniem, Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenie bezprzerwowej dostawy tlenu medycznego do szpitala z butli oraz dokonać niezwłocznie, nie później niż w terminie 48 godzin roboczych wymiany wadliwego zbiornika na zbiornik wolny od wad. 3.5. Zamawiający sugeruje, aby Wykonawca zapoznał się z miejscem wykonania zamówienia w celu prawidłowego przygotowania oferty. Koszty z tym związane ponosi Wykonawca. 3.6. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie do porozumienia się z Firmą LINDE GAZ Polska Sp. z o.o., której zbiorniki tlenu ciekłego są zainstalowane na terenie Zamawiającego, celem określenia szczegółowych warunków związanych z demontażem, w sposób który wykluczy zagrożenie związane z przerwą w dostawie tlenu ciekłego do jednostek organizacyjnych Zamawiającego. 3.7. Przekazanie zbiorników nastąpi protokołem zdawczo odbiorczym sporządzonym z udziałem obu stron i protokołem odbioru przez dozór techniczny. 3.8. Po zainstalowaniu zbiorników Wykonawca na własny koszt przeprowadzi próbę przesyłu tlenu ciekłego na oddziały. 3.9. Wykonawca zobowiązany jest w trakcie realizacji umowy w ramach wynagrodzenia do wykonywania niezbędnych przeglądów technicznych zbiorników wymaganych Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane ( Dz.U. z 2023 r. poz. 682 ze zm.) oraz do dostarczenia zamawiającemu protokołów kontrolnych. 4. Wymagane świadectwa : Oferowane gazy medyczne, które są produktami leczniczymi muszą być dopuszczone do obrotu na zasadach określonych w art. 3 lub 4 ust. 1 i 2 lub 4a ustawy Prawo farmaceutyczne (tekst jednolity: Dz. U. 2022 r. Nr 2301 ze zmianami).
Interne Kennung: ZOZ.V.010/DZP/76/25 Pakiet nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa gazów medycznych i technicznych, dzierżawę zbiorników na ciekły tlen medyczny i zbiornika na azot ciekły, dzierżawę butli wraz z transportem Pakiet nr 2
Beschreibung: Pakiet nr 2 1. Dostawa gazów medycznych (tlen medyczny, dwutlenek węgla, podtlenek azotu, mieszanka tlenu i azotu, sprężone powietrze medyczne) w asortymencie i ilości określonej w pakiecie nr 2. 2. Dzierżawa butli w asortymencie i ilości określonej w pakiecie nr 2: - butli stalowych tlenu medycznego o poj. 10 , 40 i 50 litrów, - butli aluminiowych tlenu medycznego z zaworem zintegrowanym o poj. 2, 5,8,10 litrów, - butle dwutlenku węgla 40 l - butle na podtlenek azotu o pojemności (7 kg,) 10l - butle aluminiowych na mieszankę tlenu medycznego i podtlenku azotu w proporcjach 50% do 50% (o poj. 2,8m3 ) 10 l wraz z dzierżawą zaworu i wózka do transportu butli, - butli 5 l na sprężone powietrze medyczne 3. Wymagane świadectwa : Oferowane gazy medyczne, które są wyrobami medycznymi muszą być dopuszczone do obrotu i używania na terenie Polski zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), oraz rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. (MDR) (Dz.Urz.UE.L 2017 Nr 117, str. 1); oferowane gazy medyczne, które są produktami leczniczymi muszą być dopuszczone do obrotu na zasadach określonych w art. 3 lub 4 ust. 1 i 2 lub 4a ustawy Prawo farmaceutyczne (tekst jednolity: Dz. U. 2022 r. poz. 2301 z późniejszymi zmianami) (o ile dotyczy).
Interne Kennung: ZOZ.V.010/DZP/76/25 Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa gazów medycznych i technicznych, dzierżawę zbiorników na ciekły tlen medyczny i zbiornika na azot ciekły, dzierżawę butli wraz z transportem Pakiet nr 3
Beschreibung: Pakiet nr 3 1. Dzierżawa zbiornika na ciekły azot ( zbiornik do napełniania przenośnych pojemników –termosów) o parametrach: a) zbiornik kriogeniczny do magazynowania ciekłego azotu, b) pojemność wewnętrzna 0,6 m3 +/- 10%, 2. Dostawa azotu ciekłego w ilości określonej w pakiecie nr 3. 3. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania montażu i instalacji koniecznych do zainstalowania zbiornika oraz przeszkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do: g) dostarczenia Zamawiającemu wraz ze zbiornikami instrukcji obsługi i całości dokumentacji technicznej wymaganej przepisami prawa, niezbędnej do prawidłowego z nich korzystania; h) wykonania wszelkich badań, pomiarów oraz uzgodnień jak również sporządzenia protokołu wykonanych prac niezbędnych do odbioru i dopuszczenia do eksploatacji; i) wykonywania przeglądów, konserwacji i napraw bieżących zbiorników w okresie trwania umowy, w zakresie określonym przepisami dotyczącymi eksploatacji dla tego typu instalacji zgodnie z wymogami UDT; g) ubezpieczenie zbiornika będących przedmiotem niniejszego zamówienia od wszelkiego możliwego ryzyka. 4. Zamawiający sugeruje, aby Wykonawca zapoznał się z miejscem wykonania zamówienia w celu prawidłowego przygotowania oferty. Koszty z tym związane ponosi wykonawca. 5. Przekazanie zbiornika nastąpi protokołem zdawczo odbiorczym sporządzonym z udziałem obu stron i protokołem odbioru przez dozór techniczny. Oferowane gazy medyczne, które są wyrobami medycznymi muszą być dopuszczone do obrotu i używania na terenie Polski zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), oraz rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. (MDR) (Dz.Urz.UE.L 2017 Nr 117, str. 1);
Interne Kennung: ZOZ.V.010/DZP/76/25 Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa gazów medycznych i technicznych, dzierżawę zbiorników na ciekły tlen medyczny i zbiornika na azot ciekły, dzierżawę butli wraz z transportem Pakiet nr 4
Beschreibung: Pakiet nr 4 1. Dzierżawa butli tlenu i dwutlenku technicznego oraz acetylenu w ilościach i o parametrach określonych w pakiecie nr 4. 2. Dostawa tlenu i dwutlenku technicznego oraz acetylenu w ilości określonej w pakiecie nr 4.
Interne Kennung: ZOZ.V.010/DZP/76/25 Pakiet nr 4