See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru furnizare medicamente PN 11
Beschreibung: Obiectivul general al achizitiei este realizarea tratamentului medicamentos pentru pacientii beneficiari ai medicamentelor finantate prin programele nationale de sanatate, precum si cresterea calitatii serviciilor medicale si prevenirea deteriorarii starii de sanatate a pacientilor . Obiectul procedurii de achiziţie publica îl constituie atribuirea acord cadru/ acorduri cadru pe o perioada de 36 luni de furnizare medicamente necesare tratamentului pacientilor Compartimentelor HIV respectiv sectiile Oncologie, HDR si Diabet, precum si alte sectii ale SJUR Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare - conform art.160 si art.161 din Legea 98/2016.
Interne Kennung: 1061626_2026_PAAPD1625583
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Abacavirum 300mg compr.film.
Beschreibung: conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0002
Titel: Abacavirum 20mg/ml sol.orala flacon 240 ml
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Combinatii Dolutegravirum+ Rilpivirinum 50mg/ 25mg compr.film.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Combinatii Darunavirum+ Cobicistatum+ Emtricitabina+ Tenofovir alafenamida 800mg/ 150mg/ 200mg/ 10mg compr.film.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Combinatii Doravirinum+ Lamivudinum+ Tenofovirum disoproxil 100mg/ 300mg/ 245mg compr.film.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Doravirinum 100mg compr.film.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Zidovudinum 10mg/ml sol. orala flacon 200 ml
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Bendamustinum 2,5,g/ml-contine 100mg bendamustina - pulb. pt. conc. pt. sol perf- flacon 50ml
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
Los: LOT-0009
Titel: Bendamustinum 2,5,g/ml-contine 25mg bendamustina - pulb. pt. conc. pt. sol perf- flacon 10ml
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Bleomycinum sulfas 15MG (15000UI)- pulb. pt. sol inj- flacon 6ml
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Cisplatinum 1mg/ml- conc pt sol perf- flacon 50ml
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Cyclophosphamidum 1000mg/ 2ml conc.pt.sol.perf/ inj flacon 2ml
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Cyclophosphamidum 500mg/ ml conc.pt.sol.perf/ inj flacon 2ml
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Cyclophosphamidum 2000mg/ 4ml conc.pt.sol.perf/ inj flacon 5ml
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Doxorubicinum 2mg/ml (50mg doxorubicina) conc.pt.sol.perf flacon 25ml
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Doxorubicinum 2mg/ml (100mg doxorubicina) conc.pt.sol.perf flacon 50ml
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Irinotecanum 4,3mg/ ml conc.pt. dispersie perf flacon 10ml
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Panitumumabum 20mg/ml (100mg panitumumab) conc.pt.sol.perf flacon 5ml
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Panitumumabum 20mg/ml (400mg panitumumab) conc.pt.sol perf flacon 20ml
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Pertuzumabum 420mg conc.pt.sol.perf flacon 14ml
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Ramucirumabum 10mg/ml conc.pt.sol perf flacon 10ml
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Topotecanum 1mg/ml (4 mg topotecan) conc.pt.sol.perf flacon 5ml
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Trastuzumabum-emtansinum 100mg pulb pt conc.pt.sol perf flacon 15ml
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Vinblastinum 1mg/ml sol inj flacon 10ml
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Atezolizumab 1200mg/20ml conc.pt.sol perf flacon
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Atezolizumab 1875mg/15ml conc.pt.sol perf flacon
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Avelumabum 20mg/mll conc.pt.sol perf flacon 10ml
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Ipilimumabum 5mg/ml (50 mg ipilimumab) conc.pt.sol perf flacon 10ml
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Ipilimumabum 5mg/ml (200 mg ipilimumab) conc.pt.sol perf flacon 40ml
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Pembrolizumabum 25mg/ml conc.pt.sol perf flacon 4ml
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Durvalumabum 50mg/ml (500mg durvalumab) conc.pt.sol perf flacon 10ml
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Cinacalcetum 30mg compr.film.
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Cinacalcetum 60mg compr.film.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Natrii chloridum 9mg/ml sol. perf.Pungi PVC/ Flacon 1000 ml
Interne Kennung: 34
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0035
Titel: Insulinum detemir 100 UI / ml sol inj stilou injector (pen) preumplut
Interne Kennung: 35
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33615100 Insulin