613711-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Parku Wodnego Trzy Fale w Słupsku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej dla potrzeb Parku Wodnego Trzy Fale w Słupsku
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) dla potrzeb Parku Wodnego Trzy Fale w Słupsku, przy ul. Grunwaldzkiej 8a. Szacowane (prognozowane) zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. wynosi 3600 MWh wraz z bilansowaniem handlowym. Określone przez Zamawiającego prognozowane zużycie energii ma charakter jedynie orientacyjny i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego przewidywanej ilości energii. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość energii wg ceny określonej w umowie. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 poz. 266 z późn. zm.) oraz przepisom wykonawczym do tej ustawy. Energia elektryczna powinna spełniać parametry techniczne i handlowe zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami, czyli przedmiot zamówienia określono za pomocą standardów jakościowych odnoszących się do wszystkich istotnych jego cech. Wybrany Wykonawca przygotuje, wypełni i wyśle poprzez właściwą platformę wymiany informacji (należącą do lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego) zgłoszenia sprzedaży energii elektrycznej dla wszystkich Punktów Poboru Energii Elektrycznej do Operatora Systemu Dystrybucyjnego - celem uzyskania pozytywnej ich weryfikacji na dzień 01.01.2026 r. Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej. Usługi dystrybucyjne są świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych przez Zamawiającego z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), którym jest przedsiębiorstwo Energa - Operator S.A.
Interne Kennung4/3F/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) dla potrzeb Parku Wodnego Trzy Fale w Słupsku, przy ul. Grunwaldzkiej 8a. Szacowane (prognozowane) zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. wynosi 3600 MWh wraz z bilansowaniem handlowym. Określone przez Zamawiającego prognozowane zużycie energii ma charakter jedynie orientacyjny i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego przewidywanej ilości energii. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość energii wg ceny określonej w umowie. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 poz. 266 z późn. zm.) oraz przepisom wykonawczym do tej ustawy. Energia elektryczna powinna spełniać parametry techniczne i handlowe zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami, czyli przedmiot zamówienia określono za pomocą standardów jakościowych odnoszących się do wszystkich istotnych jego cech. Wybrany Wykonawca przygotuje, wypełni i wyśle poprzez właściwą platformę wymiany informacji (należącą do lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego) zgłoszenia sprzedaży energii elektrycznej dla wszystkich Punktów Poboru Energii Elektrycznej do Operatora Systemu Dystrybucyjnego - celem uzyskania pozytywnej ich weryfikacji na dzień 01.01.2026 r. Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej. Usługi dystrybucyjne są świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych przez Zamawiającego z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), którym jest przedsiębiorstwo Energa - Operator S.A. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ, tj. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). 3.Opis przedmiotu zamówienia za pomocą kodów CPV Wspólnego Słownika Zamówień: 09300000-2 – Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 4.Finansowanie zamówienia: Zamówienie jest finansowane ze środków własnych Zamawiającego. 5.Termin realizacji zamówienia: 5.1. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. 5.2. Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji umowy uregulowane są opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6 do SWZ) oraz we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 5.3. Dostawa energii elektrycznej rozpocznie się po pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy i, jeżeli będzie taka konieczność, wejściu w życie nowych umów dystrybucyjnych. 5.4. Wykonawca zobowiązany będzie do spełnienia wszelkich formalności, tak aby z dniem 1 stycznia 2026 roku rozpocząć dostawy energii elektrycznej. 5.5. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 1 stycznia 2026 roku, termin realizacji zamówienia nastąpi od dnia 1 stycznia 2026 roku. 5.6. W przypadku niewykorzystania ilości MWh w ilości wskazanej w § 5 ust. 1 umowy, strony mogą przedłużyć umowę o okres niezbędny do wykorzystania ilości MWh w minimalnym zakresie, jednakże nie dłużej niż do dnia 31.12.2028 r. Zapisy zdania poprzedniego stosuje się odpowiednio do wykorzystania pełnej wartości zamówienia, o której mowa w §11 ust. 4 umowy. 6. Informacje dotyczące wadium: 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 419). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku Bank Gospodarstwa Krajowego rachunku: 98 1130 1121 0006 5636 7320 0001z dopiskiem: wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu na „Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Parku Wodnego Trzy Fale w Słupsku”. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.